Data dodania: 18 stycznia 2022 r. / Aktualizacja: 23 marca 2023 r.

Zmiany na polskiej giełdzie kryptowalut w 2021 – Bitbay zmienia nazwę na Zonda

BitBay zmienia nazwę na Zonda Zonda - polska giełda kryptowalut (dawniej BitBay)

W pierwszej połowie listopada, użytkownicy polskiej giełdy kryptowalut BitBay zostali poinformowani o zmianach dotyczących m.in. nazwy – z BitBay na Zonda, co można przetłumaczyć na “wiatr zmian”. Zmianom poddany będzie również skład zarządu, będzie nowe logo, strona internetowa, a w przyszłości również aplikacja i platforma handlowa. Powstał również projekt Akademii Zonda, który ma na celu edukowanie wszystkich interesujących się kryptowalutami. Nowa strona będzie dostępna pod tym adresem zondaglobal.com. Funkcjonalność serwisu będzie taka sama, nie zmienią się również dane do logowania, czy hasła użytkowników giełdy. Wizja firmy została przedstawiona przez Nowego Dyrektora na Polskę, Kamila Sikorskiego: „Upowszechnienie kryptowalut nie będzie możliwe, jeśli branża nie stanie się bardziej bezpieczna, regulowana i przejrzysta. Widać, że niepewność, niewiedza i brak zaufania to największe przeszkody dla upowszechnienia cyfrowych pieniędzy. W Zondzie chcemy, aby nasi Klienci czuli się komfortowo i mogli handlować, będąc pewni swoich inwestycji. Rozwijamy intuicyjne narzędzia, przystępne programy edukacyjne i współpracujemy z regulatorami, aby pomóc naszym klientom w bezpiecznym inwestowaniu.”

Dowiedz się więcej o Zondzie →

Zmiana nazwy BitBay na Zonda to nie wszystko. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Z początkiem listopada, dokładnie 8 listopada 2021 roku na giełdzie BitBay zostaną wprowadzone zmiany, dotyczące logo, strony internetowej, nazwy i designu. Użytkownicy nie muszą obawiać się o zmianę loginów i haseł. Za rok ma zostać uruchomiona platforma handlowa i aplikacja mobilna, których zadaniem jest zapewnienie efektywniejszego uczestnictwa na rynku kryptowalut. Początkujący inwestorzy mają rozumieć mechanizmy zachodzące na rynku kryptowalut, bezpieczniej z nimi eksperymentując. Bardzo ważne jest to, aby na chwilę zatrzymać się i zweryfikować swoją wiedzę, aby usprawnić wszelkie procesy i zminimalizować ryzyko inwestycji poprzez kryptowaluty. Przez Kamila Sikorskiego – Nowego Dyrektora na Polskę zostało to podsumowane w ten sposób: „Uważamy, że nie powinno się handlować żadnym aktywem, zanim nie zdobędzie się niezbędnej wiedzy i nie zrozumie ryzyka. Nasza akademia ma na celu przekazanie klientom wiedzy niezbędnej do świadomego inwestowania. Będzie ona kształcić ludzi w zakresie interpretacji złożonych danych, psychologii inwestowania oraz tego, co leży u podstaw poszczególnych projektów.”

Zonda chce rozpocząć proces regulowania rynku kryptowalut, co jest bardzo ważnym aspektem dla Chief’a Legal Officer w BitBay – Przemysława Krala, który przez około 20 lat związany był z prawem i to właśnie on doprowadził do uzyskania przez giełdę BitBay licencji estońskiej FIU, dzięki czemu Zonda działa według najwyższych standardów, narzuconych przez estońską jednostkę analityki finansowej.

Z giełdy BitBay dziś przekształconej na Zonda, korzysta ponad milion osób. Została ona założona w 2014 roku i działa w oparciu o mechanizmy przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz przeciwdziałaniu finansowania antyterroryzmu. Transakcje zachodzące na tej platformie są więc w pełni bezpieczne, również przez stosowane procedury takie jak: KYC – Know Your Customer ora AML – Anti-Money Laundering.

Porównaj giełdy kryptowalut →

Kto wchodzi w skład zarządu firmy Zonda?

  • Przemysław Kral – CEO Zonda, członek zarządu firmy. Wcześniej piastował pozycję Chief’a Legal Officera, sprawując kontrolę sfery prawnej organizacji. Miał duży wpływ na rozwój strategiczny Zondy. Jest wieloletnim ekspertem na rynku kryptowalut i osobą odpowiedzialną za wdrażanie standardów KYC oraz AML. Przed rozpoczęciem współpracy z Zondą, przez 20 lat obcował z tematami prawnymi, co sprawiło, że może pochwalić się publikacjami z branży prawnej, ale i technologicznej.
  • Kamil Sikorski – Country Head of Poland i Chief Growth Officer w Zonda, członek zarządu Zonda. Jego współpraca z Zondą rozpoczęła się stosunkowo niedawno, bo w roku 2021 został Szefem ds. Marketingu. Odpowiadał za stworzenie strategii marketingowej oraz sprawował pieczę nad działem marketingu. Odpowiada za rebranding BitBay na Zonda oraz za układanie strategii biznesowej firmy. Od zawsze związany był z marketingiem.
  • Dawid Sendecki – Chief Compliance Officer w Zonda, członek zarządu firmy. Odpowiada za koordynację prac związanych z przestrzeganiem przez Zonda wymagań prawnych. To on przyczynił się do pozytywnie przeprowadzonego audytu przez estońską jednostkę analityki finansowej. Wcześniej współpracował z firmą Citi i Ageon, a jego zadaniem było przeciwdziałanie praniu pieniędzy.
Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Powiązane artykuły


Dolar amerykańskiRanking
Brokerów FX
BitcoinRanking
Giełd Kryptowalut