Data dodania: 18 marca 2022 r. / Aktualizacja: 18 marca 2022 r.

Zapisz się do 6. edycji Index Investment Challenge!

Index Investment Challenge Index Investment Challenge

Z 1 marca ruszyły zapisy na Index Investment Challenge (IIC), będący największym w Polsce konkursem inwestycyjnym na studentów. Wydarzenie organizowane jest przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, Fundację GPW oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie współpracujący z Kołem Naukowym Rynku Kapitałowego “Index”. Zaproszeni są studenci z całego kraju, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę na temat inwestycji. 

fundacja GPW

Index Investment Challenge jest unikalną, największą w Polsce grą inwestycyjną, pozwalającą w całkowicie realistycznych, ale bezpiecznych warunkach sprawdzić swoje umiejętności w zakresie inwestowania na giełdzie. Jest to propozycja zarówno dla tych, którzy szukają wyzwań, jak i tych, którzy po prostu chcą poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się czegoś nowego o mechanizmach rynków kapitałowych. Do udziału zachęcamy wszystkich chętnych niezależnie od kierunku studiów i profilu uczelni-
mówi Piotr Krygiel, prezes Zarządu Fundacji GPW.

Konkurs organizowany jest w celach edukacyjnych, promowania polskiego rynku kapitałowego i lokowania środków w sposób aktywny. To właśnie podczas tego wydarzenia studenci z Polski, będą mogli wykorzystać swoją wiedzę z zakresu ekonomii i finansów w praktyce. Dodatkowo zostanie zorganizowany konkurs umożliwiający zdobycie atrakcyjnych nagród. Odbędzie się on na platformie GPW tr@der, gdzie każdy uczestnik dostanie do rozdysponowania wirtualne pieniądze umieszczone na rachunku inwestycyjnym. Środki te mogą być inwestowane w ETF-y, terminowe kontrakty notowane na GPW oraz w akcje spółek, które wchodzą w skład indeksów WIG20 i mWIG40. Transakcje również będą wirtualne, ale oparte o transakcje pochodzące z realnego rynku. Dnia 2 czerwca w Sali Notowań GPW odbędzie się finał konkursu przy udziale 10-ciu najlepszych uczestników. 

Do konkursu mogą przystąpić wszyscy polscy studenci w wieku od 19 do 26 lat, którzy studiują nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Nie ma wymagań dotyczących wiedzy na temat inwestycji i instrumentów giełdowych. Podczas wydarzenia zaplanowano również cykle edukacyjne, które mają pozwolić studentom na zapoznanie się z tematyką rynku kapitałowego. 

Za uzyskanie najwyższej kwoty portfela nagrody główne otrzyma 10- uczestników. Dla zwycięzcy przewidziano płatny staż na GPW oraz 7500 zł. Nagrody zostaną przekazane również dla koła naukowego, które osiągnie najwyższą zagregowaną stopę zwrotu. Łączna pula nagród wynosi ok. 30 tys. złotych. Obejmuje to m.in. również płatne staże oraz darmowy udział w kursie „Giełda dla średniozaawansowanych”.

Tegoroczna edycja Index Investment Challenge skierowana jest również do studentek, dla których przewidziano specjalny konkurs, który ma zmotywować je do  poszerzania swojej wiedzy na temat inwestowania długoterminowego i oszczędzania. Przewidziano dla nich także mini konkurs dotyczący krótkich form wideo-esejów, za które przewidziane są specjalne nagrody. Wśród nich można wyróżnić:

  • udział w programie mentoringowym CFA Society Poland, 
  • szkolenie „Mówczyni w biznesie”, prowadzone  przez trenerów PFR Portal PPK, 
  • bezpłatny udział w konferencji WallStreet 26, pakiet silver,
  • publikacje książkowe Księgarni Maklerskiej.

Do konkursu należy zgłosić się do dnia 31 marca 2022 roku poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.iichallenge.gpw.pl. Konkurs zostanie poprzedzony grą testową, czyli tygodniową rozgrzewką poprzedzającą właściwą rozgrywkę. Warto zapoznać się również z regulaminem dostępnym na stronie. 

  • 1 marca – 31 marca 2022 – rejestracja uczestników
  • 21 marca – 1 kwietnia 2022 r. – gra testowa
  • 4 kwietnia – 27 maja 2022 r. – gra inwestycyjna
  • 2 czerwca 2022 r. – Finał i Gala Finałowa Konkursu

Organizatorami konkursu są Fundacja GPW oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Partnerem Strategicznym projektu jest PKN ORLEN, a Partnerem Głównym: Dom Maklerski BOŚ. Konkurs odbywa się dzięki wsparciu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, która jest Partnerem Technologicznym oraz Patronem Honorowym projektu. Partnerami konkursu są także: PZU, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, CFA Society Poland oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Honorowy patronat nad projektem objęli: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Finansów, PFR Portal PPK, Fundacja Invest Cuffs, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz Warszawski Instytut Bankowości.

Szczegółowe informacje i regulamin na www.iichallenge.gpw.pl 

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Powiązane artykuły


Dolar amerykańskiRanking
Brokerów FX
BitcoinRanking
Giełd Kryptowalut