Data dodania: 6 grudnia 2022 r. / Aktualizacja: 6 grudnia 2022 r.

Binance: cykliczny zakup kryptowalut

Banknoty USDŹródło: Alexander Mils / Pexels

Zależy Ci na regularnym budowaniu swojego kryptowalutowego portfolio? W takim razie Cykliczny Zakup od Binance Cię zainteresuje! Z pomocą automatyzacji unikniesz dodatkowego stresu decyzyjnego oraz uśrednisz koszty swojej inwestycji. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Dowiesz się tego, po przeczytaniu tego artykułu.

Na czym polega strategia Dollar-Cost Averaging (DCA)?

Strategia inwestycyjna, którą giełda kryptowalut Binance wykorzystuje przy swojej funkcjonalności to tzw. DCA – Dollar-Cost Averaging. Po polsku oznacza uśrednienie kosztów w dolarach. Chodzi o to, żeby przestawić się na automatyczne, małe i regularne inwestowanie w kryptowaluty. Taki sposób handlowania pozwala zmniejszyć ryzyko zmienności na rynku kryptowalut. Odciąża też głowę inwestora pod kątem kłopotów związanych z ręcznym dokonywaniem wyborów.

Kiedy już rozumiesz, na czym polega DCA, możemy bliżej się przyjrzeć, czym jest Zakup Cykliczny.

Cykliczne zakupy na Binance – na czym polegają?

Giełda Binance umożliwia wykorzystanie DCA w swojej funkcji automatycznych zakupów. Są 3 kluczowe kwestie, które należy określić, aby zarządzać planem cyklicznych zakupów. Są to:

 1. Ustalenie, w jaką kryptowalutę chcesz inwestować.
 2. Określenie częstotliwości dokonywanych zakupów kryptowalut.
 3. Określenie, jaki cel finansowy chcesz osiągnąć w tym kwotę, za jaką chcesz regularnie kupować kolejne transze kryptowalut.

Ustawiając automatyczne zakupy, działasz niezależnie od warunków rynkowych. Nie musisz się zastanawiać, czy teraz jest odpowiednia pora na kupno tokenów. Po prostu wzloty i upadki na rynku nie interesują Cię. Decyzję podjąłeś raz, a później wszystko dzieje się zgodnie z początkowym planem.

Sprawdźmy teraz korzyści, jakie niesie za sobą cykliczny zakup kryptowalut na Binance.

Korzyści z wykorzystania Zakupu Cyklicznego od Binance

Wśród korzyści, na jakie warto zwrócić uwagę przy decyzji o zautomatyzowanym inwestowaniu, są:

 1. Wygoda dla inwestora. Porzucasz stres związany z podejmowaniem ciągłych decyzji i oczekiwaniem na idealny moment, żeby kupić swoją cyfrową walutę. Wystarczy raz skonfigurować automatyczne zakupy i wybrać spośród dostępnych ponad 50 różnych kryptowalut. Kiedy działa automat, Ty możesz zająć się swoją codziennością, a twoje portfolio krypto „samo” się buduje w tym czasie.
 2. Powiększenie portfolio kryptowalut. Skoro już o portfolio mowa, to kiedy kupujesz w regularnych odstępach czasu, to twój portfel wzrasta. Dodatkowo uśredniasz koszt jednostkowy, dzięki czemu jest on niższy.
 3. Ekosystem Binance dostępny w łatwy sposób. Zapas kryptowalut łatwo uzbierasz, korzystając z Zakupu Cyklicznego. Gdy twój portfel osiągnie zadowalające rozmiary, to możesz pomyśleć o maksymalizowaniu dochodu. Możesz do tego wykorzystać np.:
  • handel,
  • staking,
  • launchapady albo pule,
  • yield farming,
  • NFT.

Skonfigurowanie Cyklicznych Zakupów w aplikacji Binance

Teraz czas na praktykę i działanie. Zobacz, jak wyglądają kolejne kroki uruchomienia na swojej aplikacji Binance funkcji cyklicznych zakupów.

Krok 1: Wybierz interesującą Cię kryptowalutę. W związku z tym zaloguj się na swoje konto w aplikacji Binance. Pierwszą rzeczą będzie określenie, w jaki sposób będziesz płacić za swoje zakupy cykliczne. Masz do wyboru dwie opcje. Skorzystać z karty debetowej lub karty kredytowej. Po wybraniu karty określ rodzaj kryptowaluty, którą chcesz regularnie kupować oraz włącz Zakup Cykliczny na tej samej stronie.

Krok 2: Wybierz swoją walutę fiat. Ustaw preferowaną walutę do płatności spośród ponad 40 różnych walut fiducjarnych. Możesz wybrać swoją lokalną walutę albo inną z dostępnych.

Krok 3: Ustal swój plan Cyklicznego Zakupu. Określ datę oraz harmonogram zakupów, czyli odstęp czasowy pomiędzy kolejnymi transakcjami. Możesz również wybrać dokładny dzień i godzinę transakcji. Binance oferuje Ci regularne zakupy w następujących odstępach czasu:

 • tygodniowym.
 • dwutygodniowym,
 • miesięcznym.

Krok 4: Wybierz swoją kartę płatniczą. Ponieważ określiłeś już, jakiego rodzaju karty użyjesz do płatności, to teraz czas na podanie konkretnych danych tej karty. Pamiętaj, że na swoim koncie możesz mieć w sumie zapisanych maksymalnie 5 różnych kart płatniczych. Binance obsługuje dwa rodzaje kart: Visa i Mastercard.

Krok 5: Sprawdź zlecenie i je potwierdź w ciągu 1 minuty. To już ostatni krok przed wprowadzeniem automatyzacji do twojego planu budowania portfolio. Czas na weryfikację jest krótki, ale wynika on z tego, że ceny kryptowalut zmieniają się dynamicznie. Jeżeli chcesz zobaczyć zaktualizowaną cenę kryptowalut, wystarczy, że klikniesz „odśwież”. Teraz możesz sprawdzić status swoich zakupów w historii zleceń.

Rozwiązanie od Binance, żeby podzielić swoje inwestycje na mniejsze części, to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą z jednej strony tracić czasu. A z drugiej strony nie chcą ciągle narażać się na stres w związku z regularnym budowaniem swojego portfolio i podejmowaniem decyzji zakupowych. Pamiętaj, możesz w dowolnym momencie zrezygnować z usługi, jeżeli nie będziesz z niej zadowolony. Jeżeli jeszcze nie wierzysz, że w ten sposób możesz ograniczyć koszty, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wypróbować to rozwiązanie na własnej skórze!

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Powiązane artykuły