Prognozy cen na podstawie analizy technicznej

Jaka będzie przyszłość? Jaka będzie przyszłość?
Źródło: wirestock / Freepik

Wszyscy inwestorzy od zarania dziejów próbują pozyskać sposób na określenie kierunku ceny. Metod jest kilka: jedni skupiają się na analizie fundamentalnej, inni zaś stawiają na analizę techniczną. Podczas, gdy analiza fundamentalna to ciężka praca – inwestor musi pilnie śledzić wiadomości, czytać prasę branżową, oglądać wypowiedzi zarządu danej spółki czy analizować politykę monetarną państw. Z analizą techniczną jest inaczej, całkowicie inaczej. Dzięki wykorzystaniu jej wskaźników, sprytny inwestor może napisać system, który będzie badał ich wskazania, lub też sam – poprzez rzut oka na wykres – będzie wiedział co jest grane.

Zapraszamy również do sprawdzenia tabeli swapów →

Przejdź do tabeli prognoz ↓

Popularne wskaźniki analizy technicznej

Wskaźników jest bardzo dużo. Śmiało możemy mówić o ilości wyrażanej w tysiącach. I chociaż podstawowych wskaźników jest kilkadziesiąt, to programiści cały czas tworzą nowe. Niektóre działają w oparciu o te klasyczne wskaźniki, inne zaś są ich modyfikacją, lub też podejściem do tematu z całkiem innej strony.

Średnie kroczące

Najprawdopodobniej najpopularniejszym wskaźnikiem analizy technicznej są średnie kroczące. Średnia, to nic innego jak… średnia z X ostatnich cen. Czyli, prosta średnia krocząca o okresie 3 (zapisujemy SMA(3)), będzie wynikiem dodawania 3 ostatnich cen danego waloru, a następnie podzielenie otrzymanego wyniku przez 3.

Wzór na obliczenie prostej średniej kroczącej: (Cena zamknięcia[1] + Cena zamknięcia[2] + Cena zamknięcia[3]) / Ilość Cen

Np. (1,5 + 2 + 2,5) / 3 = 2

Wyróżniamy kilka typów średnich kroczących:

  • prosta (Simple Moving Average, w skrócie SMA),
  • wykładnicza (Exponential Moving Average, w skrócie EMA),
  • wygładzona (Smoothed Moving Average, w skrócie SMMA),
  • ważona (Linear Weighted Moving Average, w skrócie LWMA).

Jeśli chodzi o sposoby liczenia tych średnich, to są one podobne, różnią się tylko drobnymi detalami. Na przykład, dokładane jest jeszcze znaczenie wagi im pozycja bliżej końca ciągu składników średniej. Ale zostawmy to dla matematyków. Dla nas, w XXI wieku liczy to program. Podajemy tylko okres, wybieramy typ średniej i otrzymujemy wyliczenia w czasie krótszym niż mrugnięcie powieką.

Pomysły na handel pojawiają się wraz z analizą położenia średniej względem ceny. Jeśli cena przebywa nad średnią, możemy przypuszczać, że panuje tendencja wzrostowa. A jeśli cena znajduje się pod średnią – możemy mówić o tendencji spadkowej.

Kolejnym sygnałem do handlu może być przekroczenie ceny. Dla przykładu, jeśli cena była pod średnią przez kilka ostatnich świeczek, a teraz doszło do zamknięcia ceny ponad średnią – może to być sygnał do otwarcia pozycji długiej.

Średnia krocząca SMA (10)

RSI

Najprawdopodobniej najpopularniejszym wskaźnikiem analizy technicznej jest RSI. Relative Strength Index to w języku polskim Indeks Siły Relatywnej (danego instrumentu). Za jego pomocą inwestor jest w stanie określić siłę waloru. Jeśli jest niskie, mówimy tutaj o wartościach poniżej 30 – oznacza to, że rynek jest wyprzedany – i za chwilę może dojść do odbicia (cena wzrośnie). Kiedy jego wartość będzie powyżej 70, oznacza to, że rynek jest wykupiony, i w niedługiej przyszłości możemy spodziewać się jakieś, choćby drobnej korekty.

Ciekawym sygnałem płynącym z tego wskaźnika jest, kiedy inwestor szykuje się do kupna. Czeka aż cena spadnie, a wraz z nią wskazanie RSI do poniżej 30, a następnie wróci ponownie w strefę 30-70. Wtedy właśnie może być sygnał do zajęcia pozycji długiej, którą trzyma aż do wejścia RSI w strefę powyżej 70, co może zwiastować nadchodzącą korektę.

RSI (14)

Oscylator stochastyczny

Wzór na oscylator stochastyczny wyprowadził w 1950 roku George Lane. Na oscylator składają się z dwie linie – %K (niebieska, główna) oraz %D (czerwona, sygnalna).

Wzór na obliczenie wskazania Stochastic: %K = 100 * (C – Min) / (Max – Min), a %D to 3-okresowa średnia linii %K

Sygnał do gry daje przecięcie się linii niebieskiej z czerwoną. Kiedy niebieska przecina czerwoną od dołu do góry – mamy sygnał na wzrosty. Kiedy niebieska przecina czerwoną od góry do dołu – mamy sygnał na spadki.

Doskonałe uzupełnienie tego wskaźnika stanowią poziomy. Kiedy linie przetną się, zwiastując spadki powyżej poziomu 80 – jest to dobre miejsce na rozegranie pozycji krótkiej. Kiedy natomiast, linie przetną się zwiastując wzrosty, a cała sytuacja będzie miała miejsce poniżej poziomu 20 – jest to ciekawe miejsce do gry na wzrosty.

Dodatkowo, po przecięciu się linii pod poziomem 20, można jeszcze poczekać, aż główna linia wyjdzie poza poziom 20, i dopiero wtedy rozważyć otworzenie pozycji. To jako dodatkowe zabezpieczenie i próba przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę.

Stochastic

MACD

Rozwinięciem skrótu MACD będzie Moving Average Convergence / Divergence, czyli wskazania wynikające ze zbieżności i rozbieżności średnich kroczących. Autorem wskaźnika jest Gerard Appel, opracował go w 1979 roku.

Odczyt sygnałów jest bardzo zbliżony do oscylatora stochastycznego. Sygnałem do kupna jest, kiedy linia główna przecina linię sygnalną od dołu do góry. Sygnałem do sprzedaży będzie, kiedy linia główna przetnie linię sygnalną od góry do dołu.

Kluczową wagę stanowi tutaj poziom 0 (zero). Sygnał do kupna jest silniejszy, jeśli nastąpi powyżej linii zero.

Sygnałem słabszym zaś będzie sytuacja, kiedy średnie przetną się zwiastując wzrosty, a do przecięcia dojdzie poniżej linii zero. Sygnał, co prawda będzie słabszy, jednak, jeśli inwestorowi uda się dobrze trafić – może czekać go długi, ładny ruch, pozwalający na dobry zarobek.

MACD

Jak czytać prognozę?

Prognozy prezentujemy w formie tabeli. Zebraliśmy w niej wskazania następujących wskaźników:

  • prosta średnia krocząca, okres 10, interwał godzinowy (SMA(10) H1),
  • prosta średnia krocząca, okres 10, interwał dzienny (SMA(10) D1),
  • prosta średnia krocząca, okres 10, interwał tygodniowy (SMA(10) W1),
  • RSI, interwał dzienny (D1),
  • Stochastic, interwał dzienny (D1),
  • MACD, interwał dzienny (D1).

Sugestie związane z wyborem kierunku do gry są przedstawione za pomocą strzałek: zielonej w górę i czerwonej w dół. Każdy ze wskaźników może w jednym momencie wskazywać inny kierunek. Jest to całkowicie normalne.

Po kliknięciu w przycisk „Szczegóły” – zobaczysz szczegółowe wytłumaczenie, na jakiej podstawie zostały wygenerowane strzałki. Wyliczona prognoza jest wartością względną wynikającą z dodania 1, w przypadku wskazania pozytywnego dla wzrostów, i odjęcia 1, w przypadku wskazania zwiastującego spadki. Jeśli suma +1 i -1 wynosi powyżej zera – prognoza jest na KUP. Jeśli jednak suma wyniesie zero, lub poniżej zera – wskazanie będzie na SPRZEDAJ.

Żeby mechanizm nie był taki trywialny, brane pod uwagę są jeszcze dwa parametry: prognoza krótkoterminowa i prognoza długoterminowa.

Prognoza krótkoterminowa będzie bazowała na wskazaniu średniej godzinowej i dziennej, podczas gdy prognoza długoterminowa będzie opierała się o wskazanie średniej dziennej i tygodniowej.

Sygnał możemy uznać za mocniejszy, kiedy prognozy: zarówno krótko- jak i długoterminowa będą w zgodzie ze sobą.

Wartości są aktualizowane raz na godzinę w dniach handlowych, od pierwszych godzin poniedziałku, aż do godzin wieczornych w piątek, z wyłączeniem dni świątecznych. Uwaga, zdarza się, że dni świąteczne na świecie nie są przestrzegane w Polsce, i na odwrót.

Zarządzanie kapitałem

Pamiętaj, że żaden wskaźnik, ani ich kombinacja nie gwarantuje 100%-owej skuteczności. Dlatego warto, żebyś pomyślał o sensownym zarządzaniu kapitałem. W internecie jest dostępnych bardzo wiele pozycji opisujący prawidłowy Money Management.

W dużym skrócie, chodzi o to, aby nie przeznaczać jednorazowo zbyt dużej kwoty na handel. Idealną proporcją wydaje się gra za 2% posiadanego depozytu. Wtedy, zanim wyczyścisz konto – musisz przegrać ponad 50 razy pod rząd, a tu już trzeba by było mieć nie lada pecha.

Dodatkowo, określ w swojej strategii ile możesz zarobić. Biorąc pod uwagę maksymalną jednorazową stratę 2%, i szansę na zyski będące kilkukrotnością rzeczonych 2% – wcale nie musisz wygrywać cały czas, żeby saldo na Twoim koncie się powiększało. Pamiętaj o tym.

Na pewno nie bierz pod żadnym pozorem kredytu na inwestycje tego rodzaju.

Na koniec, krótka informacja prawna. Materiał przedstawiony na tej stronie jest wyłącznie w celach edukacyjnych, i nie stanowi porady inwestycyjnej. Wierzymy, że jesteś dorosłą, odpowiedzialną osobą i bierzesz wyłącznie na siebie ryzyko handlu walutami.

Ostatnia aktualizacja: 2024.05.27 19:40:33

Kryptowaluty

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
BCHUSD496.6100 USD69Szczegóły
ETHUSD3625.8300 USD56Szczegóły
LTCUSD90.6600 USD57Szczegóły
BTCUSD70939.8000 USD62Szczegóły
DSHUSD37.8300 USD53Szczegóły
XRPUSD0.6451 USD57Szczegóły
EOSUSD1.0747 USD53Szczegóły
LNKUSD19.4080 USD53Szczegóły
DOTUSD9.7940 USD48Szczegóły
XLMUSD0.1375 USD52Szczegóły
BNBUSD591.6450 USD66Szczegóły
XTZUSD1.3502 USD55Szczegóły
DOGUSD0.1775 USD64Szczegóły
UNIUSD12.5222 USD55Szczegóły
ADAUSD0.6640 USD46Szczegóły
SOLUSD191.5622 USD67Szczegóły
AVXUSD58.4285 USD59Szczegóły
KSMUSD48.8740 USD45Szczegóły
GLMUSD0.5362 USD50Szczegóły
MTCUSD1.0527 USD51Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Pary główne

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
EURUSD1.0836 USD46Szczegóły
GBPUSD1.2635 USD43Szczegóły
USDCHF0.8988 CHF75Szczegóły
USDJPY151.4100 JPY65Szczegóły
USDCAD1.3584 CAD57Szczegóły
AUDUSD0.6531 USD47Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Pary mieszane (crossy)

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AUDNZD1.0875 NZD78Szczegóły
AUDCAD0.8869 CAD53Szczegóły
AUDCHF0.5870 CHF63Szczegóły
AUDJPY99.0250 JPY59Szczegóły
CHFJPY168.2540 JPY44Szczegóły
EURGBP0.8576 GBP57Szczegóły
EURAUD1.6571 AUD51Szczegóły
EURCHF0.9743 CHF73Szczegóły
EURJPY164.0310 JPY59Szczegóły
EURNZD1.8049 NZD71Szczegóły
EURCAD1.4723 CAD55Szczegóły
GBPCHF1.1360 CHF68Szczegóły
GBPJPY191.3340 JPY57Szczegóły
CADCHF0.6616 CHF66Szczegóły
CADJPY111.4360 JPY58Szczegóły
GBPAUD1.9322 AUD47Szczegóły
GBPCAD1.7165 CAD49Szczegóły
GBPNZD2.1044 NZD65Szczegóły
NZDCAD0.8156 CAD30Szczegóły
NZDCHF0.5397 CHF51Szczegóły
NZDJPY90.9050 JPY46Szczegóły
NZDUSD0.6004 USD35Szczegóły
USDSGD1.3454 SGD58Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Pary egzotyczne

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AUDSGD0.8795 SGD51Szczegóły
CHFSGD1.4957 SGD31Szczegóły
EURDKK7.4573 DKK66Szczegóły
EURHKD8.4761 HKD42Szczegóły
EURNOK11.5780 NOK64Szczegóły
EURPLN4.3067 PLN54Szczegóły
EURSEK11.4586 SEK70Szczegóły
EURSGD1.4584 SGD53Szczegóły
EURTRY34.8081 TRY54Szczegóły
EURZAR20.4636 ZAR52Szczegóły
GBPDKK8.6964 DKK43Szczegóły
GBPNOK13.5000 NOK60Szczegóły
GBPSEK13.3618 SEK63Szczegóły
GBPSGD1.7007 SGD47Szczegóły
GBPTRY40.5885 TRY51Szczegóły
NOKJPY14.1240 JPY46Szczegóły
NOKSEK0.9863 SEK50Szczegóły
SEKJPY14.3090 JPY46Szczegóły
SGDJPY112.4950 JPY59Szczegóły
USDCNH7.2530 CNH65Szczegóły
USDCZK23.3238 CZK57Szczegóły
USDDKK6.8818 DKK58Szczegóły
USDHKD7.8217 HKD49Szczegóły
USDHUF366.1560 HUF62Szczegóły
USDMXN16.6745 MXN36Szczegóły
USDNOK10.6831 NOK60Szczegóły
USDPLN3.9740 PLN51Szczegóły
USDRUB103.6659 RUB67Szczegóły
USDSEK10.5702 SEK66Szczegóły
USDTHB36.3280 THB67Szczegóły
USDTRY32.1284 TRY67Szczegóły
USDZAR18.8706 ZAR51Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Energie

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
XBRUSD86.7100 USD62Szczegóły
XNGUSD1.6490 USD41Szczegóły
XTIUSD81.4000 USD60Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty Futures na energie

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
Ropa Brent85.5500 USD61Szczegóły
Ropa WTI80.7600 USD60Szczegóły
Ropa Brent86.0700 USD62Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Metale szlachetne

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
XAGEUR22.8230 EUR59Szczegóły
XAGUSD24.6680 USD58Szczegóły
XAUEUR2003.3700 EUR76Szczegóły
XAUUSD2165.5100 USD71Szczegóły
XPDUSD986.8600 USD52Szczegóły
XPTUSD896.3400 USD50Szczegóły
XAUAUD3323.3800 AUD78Szczegóły
XAUJPY327892.0000 JPY84Szczegóły
XAUCHF1943.2400 CHF81Szczegóły
XAUGBP1718.4600 GBP77Szczegóły
XAGAUD37.8610 AUD59Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Rynki towarowe

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
Pszenica (Wheat_K4)555.0500 USD44Szczegóły
Kukurydza (Corn_K4)438.6900 USD54Szczegóły
Kakao (Cocoa_K4)9663.0000 USD83Szczegóły
Bawełna (Cotton_K4)91.4100 USD46Szczegóły
Kawa (Coffee_K4)184.9000 USD53Szczegóły
Sok pomarańczowy (OJ_K4)366.0200 USD53Szczegóły
Sbean_K41191.0700 USD61Szczegóły
Cukier (Sugar_K4)21.8400 USD51Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Duże indeksy giełdowe

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AUS2007766.8800 AUD57Szczegóły
CAC (F40)8157.2000 EUR70Szczegóły
JP22540404.0400 JPY61Szczegóły
STOXX505034.5900 EUR73Szczegóły
FTSE (UK100)7945.4500 GBP68Szczegóły
Dow Jones (US30)39331.9500 USD57Szczegóły
S&P 500 (US500)5224.4900 USD66Szczegóły
Nasdaq (NAS100, USTEC)18311.5300 USD59Szczegóły
DAX (DE40)18226.8000 EUR75Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Mniejsze indeksy giełdowe

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
CHINA5012107.5700 USD63Szczegóły
ES3510956.9000 EUR79Szczegóły
HK5016488.3800 HKD55Szczegóły
IT4034364.8000 EUR74Szczegóły
US20002077.5500 USD56Szczegóły
CA601323.2700 CAD70Szczegóły
NETH25876.3300 EUR64Szczegóły
SE302535.4600 SEK72Szczegóły
CHINAH5755.3900 HKD59Szczegóły
SWI2011639.0000 CHF61Szczegóły
SA4066935.8000 ZAR44Szczegóły
NOR251227.7300 NOK74Szczegóły
DAX (DE30)3422.0000 EUR52Szczegóły
MidDE5026596.6000 EUR60Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty Futures

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
DXY104.1050 USD179769313486231570814527423731704356798070567525844996598917476803157260780028538760589558632766878171540458953514382464234321326889464182768467546703537516986049910576551282076245490090389328944075868508455133942304583236903222948165808559332123348274797826204144723168738177180919299881250404026184124858368Szczegóły
VIX14.5000 USD42Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty terminowe na obligacje

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
UKGB_M499.8000 GBP56Szczegóły
UST05Y_M4107.1440 USD45Szczegóły
UST10Y_M4110.8490 USD45Szczegóły
UST30Y_M4119.9700 USD46Szczegóły
EURBBL_M4118.1800 EUR56Szczegóły
EURSCA_M4105.7600 EUR52Szczegóły
ITB10Y_M4119.1700 EUR66Szczegóły
EURBND_M4133.1000 EUR57Szczegóły
JGB10Y_M4145.5700 JPY41Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty terminowe spółek notowane na giełdzie Nasdaq

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AAPL.NAS172.4600 USD39Szczegóły
ADBE.NAS501.4500 USD38Szczegóły
ADI.NAS193.5500 USD52Szczegóły
ADP.NAS248.2900 USD59Szczegóły
AMAT.NAS210.4200 USD64Szczegóły
AMGN.NAS277.2200 USD46Szczegóły
AMZN.NAS179.0400 USD60Szczegóły
AVGO.NAS1355.3000 USD60Szczegóły
BIIB.NAS218.0700 USD43Szczegóły
BKNG.NAS3622.1500 USD59Szczegóły
CHTR.NAS290.8300 USD47Szczegóły
CME.NAS215.2700 USD51Szczegóły
CMCSA.NAS42.7700 USD51Szczegóły
COST.NAS736.5700 USD55Szczegóły
CRON.NAS2.5900 USD69Szczegóły
CSCO.NAS49.8400 USD56Szczegóły
CSX.NAS37.3900 USD57Szczegóły
CTSH.NAS71.8700 USD30Szczegóły
EA.NAS131.6800 USD36Szczegóły
EBAY.NAS51.5900 USD71Szczegóły
EQIX.NAS802.0500 USD33Szczegóły
LYFT.NAS19.5900 USD69Szczegóły
FOX.NAS27.3300 USD56Szczegóły
FOXA.NAS30.0500 USD58Szczegóły
GILD.NAS72.7200 USD43Szczegóły
GOOG.NAS152.0500 USD62Szczegóły
INTC.NAS42.5500 USD44Szczegóły
INTU.NAS645.4500 USD52Szczegóły
ISRG.NAS394.0400 USD55Szczegóły
KHC.NAS35.8600 USD53Szczegóły
MAR.NAS255.3800 USD64Szczegóły
MDLZ.NAS72.5900 USD49Szczegóły
MSFT.NAS429.6500 USD65Szczegóły
MU.NAS110.1100 USD74Szczegóły
NFLX.NAS628.7200 USD64Szczegóły
NVDA.NAS944.5700 USD68Szczegóły
PEP.NAS172.4900 USD66Szczegóły
PYPL.NAS65.9400 USD62Szczegóły
QCOM.NAS170.5800 USD61Szczegóły
REGN.NAS969.9200 USD54Szczegóły
SBUX.NAS90.8000 USD46Szczegóły
TLRY.NAS2.3200 USD61Szczegóły
TMUS.NAS160.5800 USD42Szczegóły
TSLA.NAS171.0800 USD41Szczegóły
VRTX.NAS416.5200 USD49Szczegóły
WBA.NAS20.6200 USD44Szczegóły
AMD.NAS180.0700 USD44Szczegóły
TXN.NAS172.8300 USD57Szczegóły
AKAM.NAS109.0200 USD42Szczegóły
ALGN.NAS319.3500 USD61Szczegóły
LNT.NAS48.7300 USD53Szczegóły
AAL.NAS14.8300 USD54Szczegóły
AEP.NAS83.2100 USD54Szczegóły
ANSS.NAS347.5300 USD62Szczegóły
APA.NAS33.4900 USD69Szczegóły
ADSK.NAS263.5400 USD60Szczegóły
CHRW.NAS74.5700 USD49Szczegóły
CDNS.NAS322.7300 USD62Szczegóły
CDW.NAS255.6000 USD69Szczegóły
CINF.NAS117.6300 USD65Szczegóły
CTAS.NAS639.8400 USD67Szczegóły
CPRT.NAS57.5600 USD77Szczegóły
XRAY.NAS32.8300 USD49Szczegóły
DXCM.NAS133.3500 USD60Szczegóły
FANG.NAS194.6000 USD79Szczegóły
DLTR.NAS125.8700 USD33Szczegóły
ENPH.NAS114.9000 USD47Szczegóły
ETSY.NAS67.8300 USD44Szczegóły
EXC.NAS36.8000 USD61Szczegóły
EXPE.NAS136.6900 USD49Szczegóły
FFIV.NAS190.7700 USD56Szczegóły
FAST.NAS78.2900 USD76Szczegóły
FITB.NAS36.4600 USD65Szczegóły
FISV.NAS156.5300 USD72Szczegóły
FTNT.NAS68.3800 USD50Szczegóły
GPC.NAS156.0800 USD74Szczegóły
HAS.NAS54.8900 USD78Szczegóły
HSIC.NAS73.2400 USD44Szczegóły
HOLX.NAS75.3900 USD53Szczegóły
HST.NAS20.8900 USD63Szczegóły
HBAN.NAS13.3400 USD63Szczegóły
IDXX.NAS531.7500 USD38Szczegóły
ILMN.NAS137.2900 USD53Szczegóły
INCY.NAS57.0700 USD42Szczegóły
IPGP.NAS89.4900 USD54Szczegóły
JBHT.NAS194.5100 USD45Szczegóły
KLAC.NAS711.4100 USD61Szczegóły
LRCX.NAS980.4200 USD62Szczegóły
MCHP.NAS88.2400 USD55Szczegóły
MNST.NAS59.6600 USD61Szczegóły
NDAQ.NAS61.8800 USD68Szczegóły
NTAP.NAS104.7600 USD72Szczegóły
NWL.NAS7.6400 USD50Szczegóły
NWSA.NAS25.9100 USD55Szczegóły
NWS.NAS26.7900 USD55Szczegóły
NTRS.NAS85.8800 USD67Szczegóły
ORLY.NAS1166.9200 USD83Szczegóły
PCAR.NAS124.0300 USD84Szczegóły
PAYX.NAS120.9300 USD53Szczegóły
PFG.NAS83.7000 USD74Szczegóły
REG.NAS59.2900 USD49Szczegóły
ROST.NAS145.7100 USD56Szczegóły
STX.NAS88.9500 USD48Szczegóły
TROW.NAS118.8000 USD70Szczegóły
TER.NAS111.1800 USD63Szczegóły
ULTA.NAS521.6200 USD41Szczegóły
UAL.NAS46.7300 USD67Szczegóły
VRSN.NAS188.9700 USD42Szczegóły
VTRS.NAS11.8500 USD47Szczegóły
WDC.NAS63.9300 USD63Szczegóły
WLTW.NAS274.3600 USD58Szczegóły
WYNN.NAS99.9400 USD48Szczegóły
XEL.NAS52.2600 USD42Szczegóły
ZION.NAS40.7200 USD57Szczegóły
JKHY.NAS169.4300 USD48Szczegóły
LKQ.NAS52.8000 USD66Szczegóły
MKTX.NAS221.1100 USD52Szczegóły
ODFL.NAS440.5800 USD58Szczegóły
POOL.NAS417.4100 USD64Szczegóły
QRVO.NAS114.5600 USD54Szczegóły
RDWR.NAS19.0100 USD58Szczegóły
SBAC.NAS215.4500 USD48Szczegóły
SWKS.NAS105.7200 USD53Szczegóły
SNPS.NAS593.7500 USD62Szczegóły
TTWO.NAS152.5300 USD57Szczegóły
TSCO.NAS263.2700 USD76Szczegóły
TRMB.NAS64.1900 USD74Szczegóły
VRSK.NAS234.7900 USD43Szczegóły
ZBRA.NAS291.4900 USD64Szczegóły
ABNB.NAS167.8000 USD64Szczegóły
ZM.NAS65.9100 USD49Szczegóły
MRNA.NAS105.5600 USD56Szczegóły
WDAY.NAS278.0400 USD46Szczegóły
ROKU.NAS63.4700 USD35Szczegóły
CRWD.NAS327.2000 USD56Szczegóły
DOCU.NAS58.1000 USD62Szczegóły
ZG.NAS49.8100 USD45Szczegóły
Z.NAS50.7500 USD43Szczegóły
PTON.NAS4.1500 USD46Szczegóły
MTCH.NAS35.7300 USD54Szczegóły
KDP.NAS29.8300 USD47Szczegóły
TTD.NAS84.9500 USD63Szczegóły
OKTA.NAS105.7500 USD61Szczegóły
CSGP.NAS96.0200 USD73Szczegóły
LBRDK.NAS56.0000 USD37Szczegóły
LBRDA.NAS55.8700 USD37Szczegóły
DDOG.NAS123.0700 USD45Szczegóły
PLUG.NAS3.3700 USD49Szczegóły
IBKR.NAS108.4200 USD67Szczegóły
AFRM.NAS35.9100 USD50Szczegóły
ZS.NAS194.7400 USD37Szczegóły
RPRX.NAS30.2600 USD56Szczegóły
EXAS.NAS62.2100 USD54Szczegóły
MDB.NAS356.5700 USD33Szczegóły
SIRI.NAS3.8600 USD20Szczegóły
DKNG.NAS47.2900 USD72Szczegóły
IAC.NAS51.8000 USD49Szczegóły
ZI.NAS15.5500 USD44Szczegóły
GDRX.NAS6.6000 USD47Szczegóły
EXPI.NAS9.7700 USD33Szczegóły
TXG.NAS36.2900 USD35Szczegóły
LOGI.NAS90.7800 USD50Szczegóły
NVAX.NAS4.7000 USD46Szczegóły
WMG.NAS32.5600 USD31Szczegóły
PODD.NAS164.4400 USD40Szczegóły
WISH.NAS5.5300 USD38Szczegóły
OPEN.NAS2.9700 USD54Szczegóły
PENN.NAS17.3000 USD39Szczegóły
ALNY.NAS146.7400 USD35Szczegóły
MPWR.NAS669.3100 USD46Szczegóły
ON.NAS74.6700 USD46Szczegóły
SSNC.NAS63.8800 USD62Szczegóły
CZR.NAS41.3200 USD49Szczegóły
PTC.NAS190.0700 USD61Szczegóły
RUN.NAS11.3500 USD47Szczegóły
CGNX.NAS41.8600 USD64Szczegóły
BMRN.NAS85.1900 USD39Szczegóły
APPN.NAS38.0500 USD64Szczegóły
TECH.NAS71.5600 USD50Szczegóły
MASI.NAS134.8300 USD54Szczegóły
LSXMK.NAS28.7700 USD41Szczegóły
IEP.NAS16.9900 USD37Szczegóły
ENTG.NAS140.5000 USD59Szczegóły
ERIE.NAS398.7100 USD60Szczegóły
CG.NAS46.5000 USD63Szczegóły
BSY.NAS51.7900 USD58Szczegóły
SPWR.NAS2.7300 USD47Szczegóły
RGEN.NAS198.1600 USD54Szczegóły
LAZR.NAS1.7000 USD34Szczegóły
FIVN.NAS60.6500 USD44Szczegóły
PEGA.NAS65.2500 USD62Szczegóły
OLED.NAS165.8300 USD43Szczegóły
PCTY.NAS171.4300 USD56Szczegóły
BYND.NAS7.9100 USD51Szczegóły
NDSN.NAS268.4200 USD61Szczegóły
AZPN.NAS200.4100 USD55Szczegóły
FIVE.NAS170.3900 USD31Szczegóły
NBIX.NAS141.6100 USD65Szczegóły
FSLR.NAS153.3500 USD50Szczegóły
MORN.NAS303.2400 USD60Szczegóły
NTRA.NAS92.3200 USD71Szczegóły
FWONK.NAS67.1100 USD41Szczegóły
LPLA.NAS260.9500 USD68Szczegóły
DBX.NAS24.3300 USD39Szczegóły
AMED.NAS92.2500 USD39Szczegóły
GLPI.NAS45.0900 USD50Szczegóły
ONTX.NAS0.8440 USD51Szczegóły
SNDL.NAS1.7200 USD54Szczegóły
TNXP.NAS0.3360 USD48Szczegóły
TXMD.NAS2.2200 USD50Szczegóły
TTOO.NAS2.8300 USD26Szczegóły
GERN.NAS3.3200 USD67Szczegóły
JFU.NAS3.4200 USD60Szczegóły
VEON.NAS22.6200 USD46Szczegóły
TRVN.NAS0.4410 USD29Szczegóły
CRBP.NAS34.9700 USD54Szczegóły
AGRX.NAS0.5100 USD24Szczegóły
MARK.NAS0.4130 USD49Szczegóły
TELL.NAS0.5493 USD43Szczegóły
NERV.NAS2.5600 USD27Szczegóły
VSTM.NAS12.0000 USD54Szczegóły
AGEN.NAS0.5270 USD38Szczegóły
VBIV.NAS0.5550 USD44Szczegóły
ABUS.NAS2.5100 USD39Szczegóły
RIGL.NAS1.4100 USD55Szczegóły
IFRX.NAS1.5000 USD47Szczegóły
OVID.NAS3.1600 USD45Szczegóły
CRNT.NAS3.1400 USD65Szczegóły
WATT.NAS1.7400 USD46Szczegóły
SELB.NAS0.9960 USD29Szczegóły
GNPX.NAS2.9800 USD28Szczegóły
MNKD.NAS4.9100 USD63Szczegóły
TRVG.NAS2.4700 USD52Szczegóły
OPK.NAS0.9640 USD46Szczegóły
CPRX.NAS15.7300 USD62Szczegóły
CBAY.NAS32.4700 USD82Szczegóły
NYMT.NAS6.9400 USD50Szczegóły
NCMI.NAS5.5800 USD75Szczegóły
IZEA.NAS2.1000 USD60Szczegóły
VYGR.NAS9.0500 USD57Szczegóły
SOLO.NAS0.2100 USD43Szczegóły
ARAY.NAS2.4700 USD44Szczegóły
ADAP.NAS1.4200 USD47Szczegóły
LXRX.NAS2.2500 USD50Szczegóły
VXRT.NAS1.2400 USD58Szczegóły
FRSX.NAS1.1600 USD36Szczegóły
CERS.NAS1.8600 USD43Szczegóły
VKTX.NAS70.0700 USD58Szczegóły
AYRO.NAS1.5700 USD46Szczegóły
WIMI.NAS0.8900 USD45Szczegóły
XNET.NAS1.4500 USD46Szczegóły
KNDI.NAS2.1100 USD25Szczegóły
PRQR.NAS2.3600 USD62Szczegóły
VYNE.NAS2.2900 USD56Szczegóły
CNDT.NAS3.2700 USD52Szczegóły
PTEN.NAS11.6700 USD56Szczegóły
AYTU.NAS2.9400 USD55Szczegóły
PGEN.NAS1.3900 USD52Szczegóły
PLYA.NAS9.5500 USD71Szczegóły
BNGO.NAS1.0000 USD39Szczegóły
OCGN.NAS1.6220 USD76Szczegóły
NNDM.NAS2.7100 USD45Szczegóły
PSEC.NAS5.4800 USD47Szczegóły
HLIT.NAS13.1500 USD57Szczegóły
GEVO.NAS0.6070 USD32Szczegóły
INO.NAS11.5300 USD64Szczegóły
DTIL.NAS11.5200 USD47Szczegóły
INSG.NAS2.8800 USD55Szczegóły
GOSS.NAS1.3500 USD54Szczegóły
PAA.NAS17.1400 USD73Szczegóły
CASA.NAS0.3100 USD40Szczegóły
CODX.NAS1.1400 USD55Szczegóły
EGAN.NAS6.3500 USD51Szczegóły
FOLD.NAS11.5400 USD39Szczegóły
PBYI.NAS5.3500 USD49Szczegóły
PAGP.NAS17.8100 USD72Szczegóły
ADVM.NAS16.0100 USD37Szczegóły
SY.NAS1.0100 USD49Szczegóły
INFN.NAS5.3900 USD58Szczegóły
CRMD.NAS3.9100 USD60Szczegóły
DVAX.NAS12.2700 USD44Szczegóły
GOGO.NAS8.4700 USD45Szczegóły
DOYU.NAS0.7140 USD50Szczegóły
GLAD.NAS10.3500 USD55Szczegóły
NMRK.NAS10.9900 USD62Szczegóły
LUNA.NAS3.8500 USD26Szczegóły
BCRX.NAS5.0400 USD53Szczegóły
NDLS.NAS1.8400 USD33Szczegóły
OSUR.NAS6.3100 USD38Szczegóły
GLNG.NAS24.0100 USD74Szczegóły
VRA.NAS6.2200 USD35Szczegóły
UNIT.NAS6.0300 USD61Szczegóły
CAMP.NAS3.0100 USD49Szczegóły
CRIS.NAS10.3400 USD58Szczegóły
SGMO.NAS0.6800 USD57Szczegóły
QRTEA.NAS1.1400 USD53Szczegóły
SVC.NAS6.6000 USD48Szczegóły
GPRO.NAS2.3000 USD47Szczegóły
ALDX.NAS2.8900 USD38Szczegóły
FOSL.NAS0.8570 USD47Szczegóły
CWCO.NAS28.7500 USD53Szczegóły
FCEL.NAS1.1370 USD53Szczegóły
NKLA.NAS0.6400 USD46Szczegóły
ERIC.NAS5.4100 USD48Szczegóły
WKHS.NAS0.2040 USD36Szczegóły
ALT.NAS9.0700 USD44Szczegóły
LILA.NAS6.6400 USD58Szczegóły
CLNE.NAS2.4500 USD38Szczegóły
EOLS.NAS13.7900 USD50Szczegóły
ATRA.NAS0.6640 USD46Szczegóły
ANGI.NAS2.5500 USD55Szczegóły
NAVI.NAS16.8100 USD58Szczegóły
CHRS.NAS2.3200 USD56Szczegóły
SSSS.NAS4.5300 USD72Szczegóły
MRNS.NAS8.8400 USD45Szczegóły
ZYXI.NAS12.7500 USD54Szczegóły
MITK.NAS12.5200 USD60Szczegóły
COMM.NAS1.3100 USD42Szczegóły
SSRM.NAS4.0200 USD27Szczegóły
MOMO.NAS5.6800 USD41Szczegóły
SABR.NAS2.3000 USD41Szczegóły
MVIS.NAS1.6800 USD35Szczegóły
AVXL.NAS4.6400 USD46Szczegóły
VIAV.NAS9.7100 USD49Szczegóły
ROIC.NAS12.4600 USD47Szczegóły
MDIV.NAS15.5200 USD56Szczegóły
OCUL.NAS9.4600 USD66Szczegóły
AGNC.NAS9.7600 USD59Szczegóły
XBIT.NAS7.2700 USD70Szczegóły
SPWH.NAS2.9900 USD41Szczegóły
IHRT.NAS1.9000 USD43Szczegóły
SWBI.NAS17.6500 USD78Szczegóły
DENN.NAS8.6400 USD38Szczegóły
GT.NAS13.0600 USD64Szczegóły
CAN.NAS1.3900 USD49Szczegóły
SBRA.NAS14.2900 USD71Szczegóły
FLEX.NAS28.6800 USD53Szczegóły
SLM.NAS21.3800 USD67Szczegóły
ARCC.NAS19.9400 USD45Szczegóły
AXGN.NAS7.3900 USD28Szczegóły
NKTR.NAS0.9000 USD60Szczegóły
SPTN.NAS20.0100 USD46Szczegóły
MCRB.NAS0.7660 USD35Szczegóły
GOOD.NAS13.3800 USD66Szczegóły
MLCO.NAS6.9000 USD35Szczegóły
MAT.NAS19.3900 USD53Szczegóły
ACAD.NAS18.0000 USD27Szczegóły
JBLU.NAS7.0800 USD61Szczegóły
PCVX.NAS67.3300 USD43Szczegóły
CLDX.NAS41.8700 USD45Szczegóły
VREX.NAS17.0400 USD51Szczegóły
CLSK.NAS19.5700 USD62Szczegóły
WEN.NAS18.6300 USD59Szczegóły
CONN.NAS3.2400 USD39Szczegóły
NMIH.NAS30.7700 USD64Szczegóły
LI.NAS30.4500 USD41Szczegóły
CYTK.NAS67.9500 USD41Szczegóły
SNDX.NAS22.5600 USD50Szczegóły
EXEL.NAS23.8100 USD72Szczegóły
ILPT.NAS4.0700 USD58Szczegóły
CDXS.NAS3.4500 USD52Szczegóły
ALVR.NAS0.7360 USD53Szczegóły
QFIN.NAS18.9600 USD78Szczegóły
LBTYK.NAS17.4200 USD41Szczegóły
LBTYA.NAS16.7300 USD43Szczegóły
SFM.NAS63.4600 USD60Szczegóły