Prognozy cen na podstawie analizy technicznej

Jaka będzie przyszłość?

Wszyscy inwestorzy od zarania dziejów próbują pozyskać sposób na określenie kierunku ceny. Metod jest kilka: jedni skupiają się na analizie fundamentalnej, inni zaś stawiają na analizę techniczną. Podczas, gdy analiza fundamentalna to ciężka praca - inwestor musi pilnie śledzić wiadomości, czytać prasę branżową, oglądać wypowiedzi zarządu danej spółki czy analizować politykę monetarną państw. Z analizą techniczną jest inaczej, całkowicie inaczej. Dzięki wykorzystaniu jej wskaźników, sprytny inwestor może napisać system, który będzie badał ich wskazania, lub też sam - poprzez rzut oka na wykres - będzie wiedział co jest grane.

Zapraszam również do sprawdzenia tabeli swapów .

Przejdź do tabeli prognoz ↓

Popularne wskaźniki analizy technicznej

Wskaźników jest bardzo dużo. Śmiało możemy mówić o ilości wyrażanej w tysiącach. I chociaż podstawowych wskaźników jest kilkadziesiąt, to programiści cały czas tworzą nowe. Niektóre działają w oparciu o te klasyczne wskaźniki, inne zaś są ich modyfikacją, lub też podejściem do tematu z całkiem innej strony.

Średnie kroczące

Najprawdopodobniej najpopularniejszym wskaźnikiem analizy technicznej są średnie kroczące. Średnia, to nic innego jak... średnia z X ostatnich cen. Czyli, prosta średnia krocząca o okresie 3 (zapisujemy SMA(3)), będzie wynikiem dodawania 3 ostatnich cen danego waloru, a następnie podzielenie otrzymanego wyniku przez 3.

Wzór na obliczenie prostej średniej kroczącej: (Cena zamknięcia[1] + Cena zamknięcia[2] + Cena zamknięcia[3]) / Ilość Cen

Np. (1,5 + 2 + 2,5) / 3 = 2

Wyróżniamy kilka typów średnich kroczących:

  • prosta (Simple Moving Average, w skrócie SMA),
  • wykładnicza (Exponential Moving Average, w skrócie EMA),
  • wygładzona (Smoothed Moving Average, w skrócie SMMA),
  • ważona (Linear Weighted Moving Average, w skrócie LWMA).

Jeśli chodzi o sposoby liczenia tych średnich, to są one podobne, różnią się tylko drobnymi detalami. Na przykład, dokładane jest jeszcze znaczenie wagi im pozycja bliżej końca ciągu składników średniej. Ale zostawmy to dla matematyków. Dla nas, w XXI wieku liczy to program. Podajemy tylko okres, wybieramy typ średniej i otrzymujemy wyliczenia w czasie krótszym niż mrugnięcie powieką.

Pomysły na handel pojawiają się wraz z analizą położenia średniej względem ceny. Jeśli cena przebywa nad średnią, możemy przypuszczać, że panuje tendencja wzrostowa. A jeśli cena znajduje się pod średnią - możemy mówić o tendencji spadkowej.

Kolejnym sygnałem do handlu może być przekroczenie ceny. Dla przykładu, jeśli cena była pod średnią przez kilka ostatnich świeczek, a teraz doszło do zamknięcia ceny ponad średnią - może to być sygnał do otwarcia pozycji długiej.

Średnia krocząca SMA (10)

RSI

Najprawdopodobniej najpopularniejszym wskaźnikiem analizy technicznej jest RSI. Relative Strength Index to w języku polskim Indeks Siły Relatywnej (danego instrumentu). Za jego pomocą inwestor jest w stanie określić siłę waloru. Jeśli jest niskie, mówimy tutaj o wartościach poniżej 30 - oznacza to, że rynek jest wyprzedany - i za chwilę może dojść do odbicia (cena wzrośnie). Kiedy jego wartość będzie powyżej 70, oznacza to, że rynek jest wykupiony, i w niedługiej przyszłości możemy spodziewać się jakieś, choćby drobnej korekty.

Ciekawym sygnałem płynącym z tego wskaźnika jest, kiedy inwestor szykuje się do kupna. Czeka aż cena spadnie, a wraz z nią wskazanie RSI do poniżej 30, a następnie wróci ponownie w strefę 30-70. Wtedy właśnie może być sygnał do zajęcia pozycji długiej, którą trzyma aż do wejścia RSI w strefę powyżej 70, co może zwiastować nadchodzącą korektę.

RSI (14)

Oscylator stochastyczny

Wzór na oscylator stochastyczny wyprowadził w 1950 roku George Lane. Na oscylator składają się z dwie linie – %K (niebieska, główna) oraz %D (czerwona, sygnalna).

Wzór na obliczenie wskazania Stochastic: %K = 100 * (C – Min) / (Max – Min), a %D to 3-okresowa średnia linii %K

Sygnał do gry daje przecięcie się linii niebieskiej z czerwoną. Kiedy niebieska przecina czerwoną od dołu do góry - mamy sygnał na wzrosty. Kiedy niebieska przecina czerwoną od góry do dołu - mamy sygnał na spadki.

Doskonałe uzupełnienie tego wskaźnika stanowią poziomy. Kiedy linie przetną się, zwiastując spadki powyżej poziomu 80 - jest to dobre miejsce na rozegranie pozycji krótkiej. Kiedy natomiast, linie przetną się zwiastując wzrosty, a cała sytuacja będzie miała miejsce poniżej poziomu 20 - jest to ciekawe miejsce do gry na wzrosty.

Dodatkowo, po przecięciu się linii pod poziomem 20, można jeszcze poczekać, aż główna linia wyjdzie poza poziom 20, i dopiero wtedy rozważyć otworzenie pozycji. To jako dodatkowe zabezpieczenie i próba przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę.

Stochastic

MACD

Rozwinięciem skrótu MACD będzie Moving Average Convergence / Divergence, czyli wskazania wynikające ze zbieżności i rozbieżności średnich kroczących. Autorem wskaźnika jest Gerard Appel, opracował go w 1979 roku.

Odczyt sygnałów jest bardzo zbliżony do oscylatora stochastycznego. Sygnałem do kupna jest, kiedy linia główna przecina linię sygnalną od dołu do góry. Sygnałem do sprzedaży będzie, kiedy linia główna przetnie linię sygnalną od góry do dołu.

Kluczową wagę stanowi tutaj poziom 0 (zero). Sygnał do kupna jest silniejszy, jeśli nastąpi powyżej linii zero.

Sygnałem słabszym zaś będzie sytuacja, kiedy średnie przetną się zwiastując wzrosty, a do przecięcia dojdzie poniżej linii zero. Sygnał, co prawda będzie słabszy, jednak, jeśli inwestorowi uda się dobrze trafić - może czekać go długi, ładny ruch, pozwalający na dobry zarobek.

MACD

Jak czytać prognozę?

Prognozy prezentujemy w formie tabeli. Zebraliśmy w niej wskazania następujących wskaźników:

  • prosta średnia krocząca, okres 10, interwał godzinowy (SMA(10) H1),
  • prosta średnia krocząca, okres 10, interwał dzienny (SMA(10) D1),
  • prosta średnia krocząca, okres 10, interwał tygodniowy (SMA(10) W1),
  • RSI, interwał dzienny (D1),
  • Stochastic, interwał dzienny (D1),
  • MACD, interwał dzienny (D1).

Sugestie związane z wyborem kierunku do gry są przedstawione za pomocą strzałek: zielonej w górę i czerwonej w dół. Każdy ze wskaźników może w jednym momencie wskazywać inny kierunek. Jest to całkowicie normalne.

Po kliknięciu w przycisk "Szczegóły" - zobaczysz szczegółowe wytłumaczenie, na jakiej podstawie zostały wygenerowane strzałki. Wyliczona prognoza jest wartością względną wynikającą z dodania 1, w przypadku wskazania pozytywnego dla wzrostów, i odjęcia 1, w przypadku wskazania zwiastującego spadki. Jeśli suma +1 i -1 wynosi powyżej zera - prognoza jest na KUP. Jeśli jednak suma wyniesie zero, lub poniżej zera - wskazanie będzie na SPRZEDAJ.

Żeby mechanizm nie był taki trywialny, brane pod uwagę są jeszcze dwa parametry: prognoza krótkoterminowa i prognoza długoterminowa.

Prognoza krótkoterminowa będzie bazowała na wskazaniu średniej godzinowej i dziennej, podczas gdy prognoza długoterminowa będzie opierała się o wskazanie średniej dziennej i tygodniowej.

Sygnał możemy uznać za mocniejszy, kiedy prognozy: zarówno krótko- jak i długoterminowa będą w zgodzie ze sobą.

Wartości są aktualizowane raz na godzinę w dniach handlowych, od pierwszych godzin poniedziałku, aż do godzin wieczornych w piątek, z wyłączeniem dni świątecznych. Uwaga, zdarza się, że dni świąteczne na świecie nie są przestrzegane w Polsce, i na odwrót.

Zarządzanie kapitałem

Pamiętaj, że żaden wskaźnik, ani ich kombinacja nie gwarantuje 100%-owej skuteczności. Dlatego warto, żebyś pomyślał o sensownym zarządzaniu kapitałem. W internecie jest dostępnych bardzo wiele pozycji opisujący prawidłowy Money Management.

W dużym skrócie, chodzi o to, aby nie przeznaczać jednorazowo zbyt dużej kwoty na handel. Idealną proporcją wydaje się gra za 2% posiadanego depozytu. Wtedy, zanim wyczyścisz konto - musisz przegrać ponad 50 razy pod rząd, a tu już trzeba by było mieć nie lada pecha.

Dodatkowo, określ w swojej strategii ile możesz zarobić. Biorąc pod uwagę maksymalną jednorazową stratę 2%, i szansę na zyski będące kilkukrotnością rzeczonych 2% - wcale nie musisz wygrywać cały czas, żeby saldo na Twoim koncie się powiększało. Pamiętaj o tym.

Na pewno nie bierz pod żadnym pozorem kredytu na inwestycje tego rodzaju.

Na koniec, krótka informacja prawna. Materiał przedstawiony na tej stronie jest wyłącznie w celach edukacyjnych, i nie stanowi porady inwestycyjnej. Wierzymy, że jesteś dorosłą, odpowiedzialną osobą i bierzesz wyłącznie na siebie ryzyko handlu walutami.

Ostatnia aktualizacja: 2022.01.26 18:15:02

Kryptowaluty

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
BCHUSD304.5600 USD21Szczegóły
ETHUSD2633.2400 USD21Szczegóły
LTCUSD111.6500 USD28Szczegóły
DSHUSD94.2000 USD24Szczegóły
XRPUSD0.6311 USD27Szczegóły
EOSUSD2.3000 USD25Szczegóły
LNKUSD16.0780 USD26Szczegóły
DOTUSD19.2180 USD31Szczegóły
XLMUSD0.1973 USD29Szczegóły
BNBUSD393.2560 USD29Szczegóły
XTZUSD3.0650 USD31Szczegóły
DOGUSD0.1502 USD38Szczegóły
BTCUSD38304.2300 USD30Szczegóły
UNIUSD11.1948 USD26Szczegóły
ADAUSD1.1127 USD36Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Pary główne

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
EURUSD1.1283 USD45Szczegóły
GBPUSD1.3519 USD47Szczegóły
USDCHF0.9214 CHF51Szczegóły
USDJPY114.3470 JPY42Szczegóły
USDCAD1.2594 CAD50Szczegóły
AUDUSD0.7167 USD44Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Pary mieszane (crossy)

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AUDNZD1.0714 NZD65Szczegóły
AUDCAD0.9026 CAD40Szczegóły
AUDCHF0.6603 CHF44Szczegóły
AUDJPY81.9510 JPY40Szczegóły
CHFJPY124.1060 JPY43Szczegóły
EURGBP0.8345 GBP47Szczegóły
EURAUD1.5742 AUD53Szczegóły
EURCHF1.0395 CHF44Szczegóły
EURJPY129.0150 JPY39Szczegóły
EURNZD1.6867 NZD67Szczegóły
EURCAD1.4210 CAD45Szczegóły
GBPCHF1.2455 CHF48Szczegóły
GBPJPY154.5830 JPY42Szczegóły
CADCHF0.7316 CHF51Szczegóły
CADJPY90.7880 JPY46Szczegóły
GBPAUD1.8862 AUD57Szczegóły
GBPCAD1.7026 CAD46Szczegóły
GBPNZD2.0210 NZD71Szczegóły
NZDCAD0.8424 CAD31Szczegóły
NZDCHF0.6163 CHF31Szczegóły
NZDJPY76.4890 JPY33Szczegóły
NZDUSD0.6689 USD36Szczegóły
USDSGD1.3451 SGD36Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Pary egzotyczne

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AUDSGD0.9640 SGD35Szczegóły
CHFSGD1.4598 SGD41Szczegóły
EURDKK7.4403 DKK57Szczegóły
EURHKD8.7827 HKD44Szczegóły
EURNOK10.0153 NOK56Szczegóły
EURPLN4.5806 PLN55Szczegóły
EURSEK10.4431 SEK66Szczegóły
EURSGD1.5174 SGD33Szczegóły
EURTRY15.3198 TRY53Szczegóły
EURZAR17.1426 ZAR38Szczegóły
GBPDKK8.9156 DKK53Szczegóły
GBPNOK12.0015 NOK59Szczegóły
GBPSEK12.5139 SEK64Szczegóły
GBPSGD1.8183 SGD35Szczegóły
GBPTRY18.3572 TRY53Szczegóły
NOKJPY12.8780 JPY40Szczegóły
NOKSEK1.0424 SEK58Szczegóły
SEKJPY12.3510 JPY34Szczegóły
SGDJPY85.0130 JPY51Szczegóły
USDCNH6.3279 CNH31Szczegóły
USDCZK21.7037 CZK47Szczegóły
USDDKK6.5951 DKK55Szczegóły
USDHKD7.7848 HKD39Szczegóły
USDHUF318.8600 HUF49Szczegóły
USDMXN20.6412 MXN53Szczegóły
USDNOK8.8775 NOK58Szczegóły
USDPLN4.0597 PLN56Szczegóły
USDRUB79.8336 RUB70Szczegóły
USDSEK9.2558 SEK63Szczegóły
USDTHB33.0350 THB37Szczegóły
USDTRY13.5663 TRY53Szczegóły
USDZAR15.1966 ZAR40Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Energie

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
XBRUSD90.1000 USD67Szczegóły
XNGUSD4.1870 USD48Szczegóły
XTIUSD88.0700 USD67Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty Futures na energie

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
Ropa WTI70.9200 USD45Szczegóły
Ropa WTI87.6900 USD66Szczegóły
Ropa Brent79.2700 USD59Szczegóły
Ropa Brent90.2000 USD69Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Metale szlachetne

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
XAGEUR21.0790 EUR60Szczegóły
XAGUSD23.7740 USD58Szczegóły
XAUEUR1623.9500 EUR65Szczegóły
XAUUSD1831.8600 USD64Szczegóły
XPDUSD2368.9200 USD74Szczegóły
XPTUSD1049.6600 USD63Szczegóły
XAUAUD2555.8800 AUD70Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Rynki towarowe

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
Pszenica (Wheat_H2)789.3000 USD61Szczegóły
Kukurydza (Corn_H2)619.6900 USD63Szczegóły
Cukier (Sugar_H2)18.4500 USD50Szczegóły
Sbean_H21434.7000 USD61Szczegóły
Sok pomarańczowy (OJ_H2)158.5400 USD69Szczegóły
Kakao (Cocoa_H2)2514.0000 USD45Szczegóły
Kawa (Coffee_H2)238.4000 USD54Szczegóły
Bawełna (Cotton_H2)122.2200 USD63Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Duże indeksy giełdowe

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AUS2007044.9100 AUD26Szczegóły
DAX (DE30)15457.6000 EUR27Szczegóły
CAC (F40)6981.1300 EUR33Szczegóły
JP22527218.0000 JPY30Szczegóły
STOXX504165.1000 EUR31Szczegóły
FTSE (UK100)7468.4000 GBP43Szczegóły
Dow Jones (US30)34628.0000 USD28Szczegóły
S&P 500 (US500)4423.2000 USD24Szczegóły
USTEC14480.0000 USD23Szczegóły
DE4015474.1000 EUR27Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Mniejsze indeksy giełdowe

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
CHINA5015257.0200 USD40Szczegóły
ES358618.8000 EUR41Szczegóły
HK5024282.1000 HKD53Szczegóły
IT4026630.1000 EUR29Szczegóły
US20002036.6300 USD30Szczegóły
CA601265.2100 CAD36Szczegóły
NETH25752.7400 EUR28Szczegóły
SE302288.8000 SEK35Szczegóły
CHINAH8508.6600 HKD53Szczegóły
SWI2012090.4000 CHF26Szczegóły
SA4066801.6000 ZAR44Szczegóły
NOR251065.1400 NOK37Szczegóły
DAX (DE30)3415.5000 EUR27Szczegóły
MidDE5033160.0000 EUR28Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty Futures

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
DXY96.0960 USD52Szczegóły
VIX26.2000 USD74Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty terminowe na obligacje

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
EURBBL_H2133.0100 EUR46Szczegóły
EURBND_H2170.3800 EUR43Szczegóły
UST05Y_H2119.4730 USD40Szczegóły
UST30Y_H2155.2500 USD42Szczegóły
UKGB_H2122.9200 GBP42Szczegóły
UST10Y_H2128.1020 USD40Szczegóły
JGB10Y_H2150.9600 JPY36Szczegóły
EURSCA_H2112.0900 EUR54Szczegóły
ITB10Y_H2145.3200 EUR37Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty terminowe spółek notowane na giełdzie Nasdaq

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AAPL.NAS145.4000 USD57Szczegóły
ADBE.NAS620.7170 USD70Szczegóły
ADI.NAS171.2920 USD60Szczegóły
ADP.NAS216.9840 USD71Szczegóły
AMAT.NAS138.0820 USD59Szczegóły
AMGN.NAS227.8850 USD33Szczegóły
AMZN.NAS3318.1800 USD36Szczegóły
ATVI.NAS82.9660 USD35Szczegóły
AVGO.NAS481.6910 USD56Szczegóły
BIIB.NAS336.7990 USD52Szczegóły
BKNG.NAS2192.2800 USD46Szczegóły
CHTR.NAS764.8300 USD67Szczegóły
CME.NAS208.8300 USD46Szczegóły
CMCSA.NAS58.3800 USD53Szczegóły
COST.NAS441.9700 USD77Szczegóły
CRON.NAS7.2000 USD42Szczegóły
CSCO.NAS55.5500 USD60Szczegóły
CSX.NAS32.9060 USD20Szczegóły
CTSH.NAS73.0700 USD56Szczegóły
DISH.NAS43.1200 USD55Szczegóły
EA.NAS136.9600 USD35Szczegóły
EBAY.NAS67.3300 USD37Szczegóły
EQIX.NAS797.8300 USD49Szczegóły
FB.NAS360.4300 USD56Szczegóły
LYFT.NAS53.8800 USD42Szczegóły
FOX.NAS33.9900 USD46Szczegóły
FOXA.NAS36.9000 USD52Szczegóły
GILD.NAS69.1000 USD49Szczegóły
GOOG.NAS2757.4600 USD67Szczegóły
INTC.NAS53.9000 USD45Szczegóły
INTU.NAS529.4600 USD70Szczegóły
ISRG.NAS996.0100 USD76Szczegóły
KHC.NAS37.4800 USD31Szczegóły
MAR.NAS137.9400 USD44Szczegóły
MDLZ.NAS61.9500 USD40Szczegóły
MSFT.NAS285.7900 USD66Szczegóły
MU.NAS75.9600 USD54Szczegóły
NFLX.NAS514.7300 USD49Szczegóły
NVDA.NAS199.0600 USD61Szczegóły
PEP.NAS154.2500 USD52Szczegóły
PYPL.NAS273.5400 USD41Szczegóły
QCOM.NAS145.8200 USD57Szczegóły
REGN.NAS612.7900 USD71Szczegóły
SBUX.NAS116.1200 USD47Szczegóły
TLRY.NAS14.7000 USD47Szczegóły
TMUS.NAS143.1900 USD44Szczegóły
TSLA.NAS710.2100 USD64Szczegóły
TXN.NAS189.8800 USD52Szczegóły
VRTX.NAS196.2600 USD52Szczegóły
WBA.NAS48.4800 USD47Szczegóły
ABMD.NAS332.7200 USD69Szczegóły
AMD.NAS106.5390 USD63Szczegóły
AKAM.NAS115.5160 USD44Szczegóły
ALXN.NAS181.6040 USD43Szczegóły
ALGN.NAS686.9820 USD63Szczegóły
LNT.NAS60.5130 USD66Szczegóły
AAL.NAS20.9410 USD47Szczegóły
AEP.NAS88.9970 USD58Szczegóły
ANSS.NAS361.0500 USD64Szczegóły
APA.NAS19.0900 USD41Szczegóły
ADSK.NAS330.4440 USD74Szczegóły
CHRW.NAS89.4000 USD41Szczegóły
CDNS.NAS148.8410 USD70Szczegóły
CDW.NAS191.2080 USD74Szczegóły
CERN.NAS79.0960 USD54Szczegóły
CINF.NAS120.3980 USD55Szczegóły
CTAS.NAS390.3440 USD57Szczegóły
CTXS.NAS100.8300 USD31Szczegóły
CPRT.NAS143.2500 USD63Szczegóły
XRAY.NAS58.2860 USD34Szczegóły
DXCM.NAS499.7100 USD72Szczegóły
FANG.NAS78.4800 USD43Szczegóły
DLTR.NAS101.4040 USD45Szczegóły
ENPH.NAS184.0850 USD55Szczegóły
ETSY.NAS188.5300 USD45Szczegóły
EXC.NAS47.5320 USD60Szczegóły
EXPE.NAS148.5770 USD37Szczegóły
EXPD.NAS122.2320 USD39Szczegóły
FFIV.NAS208.3090 USD69Szczegóły
FAST.NAS54.8110 USD57Szczegóły
FITB.NAS38.1370 USD52Szczegóły
FISV.NAS111.0350 USD49Szczegóły
FTNT.NAS300.4500 USD76Szczegóły
GRMN.NAS165.5740 USD78Szczegóły
GPC.NAS124.7620 USD41Szczegóły
HAS.NAS98.5740 USD52Szczegóły
HSIC.NAS75.5010 USD44Szczegóły
HOLX.NAS76.6720 USD72Szczegóły
HST.NAS16.1660 USD45Szczegóły
HBAN.NAS14.8550 USD57Szczegóły
IDXX.NAS670.4700 USD57Szczegóły
ILMN.NAS505.0440 USD63Szczegóły
INCY.NAS73.6700 USD33Szczegóły
IPGP.NAS176.6400 USD34Szczegóły
JBHT.NAS167.1630 USD49Szczegóły
KLAC.NAS341.9350 USD67Szczegóły
LRCX.NAS617.5280 USD53Szczegóły
MXIM.NAS99.9760 USD52Szczegóły
MCHP.NAS150.5530 USD60Szczegóły
MNST.NAS98.5270 USD67Szczegóły
NDAQ.NAS188.5890 USD67Szczegóły
NTAP.NAS82.4460 USD62Szczegóły
NWL.NAS25.5060 USD40Szczegóły
NWSA.NAS24.2580 USD44Szczegóły
NWS.NAS23.4110 USD49Szczegóły
NTRS.NAS115.5220 USD54Szczegóły
NLOK.NAS24.1680 USD22Szczegóły
ORLY.NAS600.1220 USD53Szczegóły
PCAR.NAS80.4610 USD26Szczegóły
PAYX.NAS115.7920 USD69Szczegóły
PBCT.NAS16.3740 USD50Szczegóły
PFG.NAS65.6340 USD60Szczegóły
REG.NAS66.3500 USD52Szczegóły
ROST.NAS125.6660 USD50Szczegóły
STX.NAS92.6610 USD63Szczegóły
TROW.NAS217.2410 USD68Szczegóły
TER.NAS122.2610 USD49Szczegóły
ULTA.NAS362.0990 USD60Szczegóły
UAL.NAS47.7610 USD42Szczegóły
VRSN.NAS211.4000 USD33Szczegóły
VIAC.NAS40.7010 USD46Szczegóły
VTRS.NAS15.0650 USD64Szczegóły
VG.NAS13.8710 USD49Szczegóły
WDC.NAS65.3680 USD53Szczegóły
WLTW.NAS218.2200 USD49Szczegóły
WYNN.NAS97.3140 USD36Szczegóły
XEL.NAS68.7360 USD55Szczegóły
XLNX.NAS146.7120 USD62Szczegóły
ZION.NAS55.2400 USD58Szczegóły
JKHY.NAS171.9400 USD55Szczegóły
LKQ.NAS50.8800 USD51Szczegóły
MKTX.NAS467.4700 USD60Szczegóły
ODFL.NAS272.0800 USD64Szczegóły
POOL.NAS484.2400 USD63Szczegóły
QRVO.NAS190.7400 USD54Szczegóły
RDWR.NAS31.6200 USD53Szczegóły
SBAC.NAS341.0400 USD69Szczegóły
SWKS.NAS184.8900 USD48Szczegóły
SIVB.NAS579.5300 USD59Szczegóły
SNPS.NAS287.7100 USD68Szczegóły
TTWO.NAS159.6400 USD38Szczegóły
TSCO.NAS190.4900 USD55Szczegóły
TRMB.NAS88.9900 USD72Szczegóły
VRSK.NAS187.2300 USD57Szczegóły
ZBRA.NAS566.5000 USD64Szczegóły
ABNB.NAS148.1600 USD60Szczegóły
ZM.NAS372.5430 USD54Szczegóły
MRNA.NAS455.9520 USD87Szczegóły
WDAY.NAS230.3730 USD50Szczegóły
ROKU.NAS379.2310 USD43Szczegóły
CRWD.NAS252.3600 USD57Szczegóły
DOCU.NAS300.6300 USD63Szczegóły
ZG.NAS101.4400 USD40Szczegóły
Z.NAS99.4800 USD39Szczegóły
PTON.NAS113.9110 USD47Szczegóły
MTCH.NAS139.1060 USD31Szczegóły
KDP.NAS34.3200 USD38Szczegóły
TTD.NAS87.2360 USD27Szczegóły
OKTA.NAS232.8310 USD47Szczegóły
CSGP.NAS85.0500 USD13Szczegóły
LBRDK.NAS180.9670 USD63Szczegóły
LBRDA.NAS174.3360 USD61Szczegóły
DDOG.NAS125.1370 USD79Szczegóły
PLUG.NAS29.1630 USD52Szczegóły
IBKR.NAS63.4400 USD53Szczegóły
AFRM.NAS65.4420 USD56Szczegóły
ZS.NAS240.2610 USD66Szczegóły
RPRX.NAS36.4300 USD30Szczegóły
SGEN.NAS156.3200 USD61Szczegóły
SPLK.NAS141.5100 USD61Szczegóły
COUP.NAS207.8070 USD33Szczegóły
EXAS.NAS96.3810 USD33Szczegóły
MDB.NAS364.0690 USD65Szczegóły
SIRI.NAS6.1440 USD41Szczegóły
DKNG.NAS52.0580 USD62Szczegóły
DISCA.NAS29.4480 USD50Szczegóły
IAC.NAS126.8850 USD33Szczegóły
ZI.NAS59.3480 USD65Szczegóły
GDRX.NAS30.9890 USD42Szczegóły
EXPI.NAS50.2590 USD78Szczegóły
TXG.NAS164.7550 USD42Szczegóły
LOGI.NAS107.5390 USD36Szczegóły
DISCK.NAS27.8600 USD51Szczegóły
NVAX.NAS230.4150 USD55Szczegóły
WMG.NAS34.9900 USD40Szczegóły
PODD.NAS278.9600 USD60Szczegóły
WISH.NAS10.3000 USD52Szczegóły
OPEN.NAS14.8490 USD48Szczegóły
PENN.NAS69.9800 USD49Szczegóły
ALNY.NAS207.5200 USD73Szczegóły
MPWR.NAS457.7800 USD76Szczegóły
ON.NAS44.4000 USD72Szczegóły
SSNC.NAS77.4100 USD60Szczegóły
CZR.NAS90.5930 USD47Szczegóły
PTC.NAS135.5000 USD44Szczegóły
RUN.NAS49.4860 USD49Szczegóły
CGNX.NAS84.9300 USD52Szczegóły
BMRN.NAS76.8300 USD42Szczegóły
APPN.NAS106.8980 USD41Szczegóły
TECH.NAS462.1100 USD56Szczegóły
MASI.NAS264.6900 USD65Szczegóły
LSXMK.NAS47.5730 USD59Szczegóły
IEP.NAS58.4910 USD65Szczegóły
NUAN.NAS54.8270 USD49Szczegóły
ENTG.NAS119.9400 USD56Szczegóły
CREE.NAS94.3900 USD55Szczegóły
ERIE.NAS177.2800 USD36Szczegóły
PPD.NAS46.2400 USD54Szczegóły
CG.NAS47.3400 USD51Szczegóły
BSY.NAS64.1630 USD64Szczegóły
SPWR.NAS24.2760 USD46Szczegóły
ZNGA.NAS8.0490 USD19Szczegóły
RGEN.NAS248.9210 USD77Szczegóły
LAZR.NAS18.4240 USD47Szczegóły
FIVN.NAS194.8380 USD58Szczegóły
PEGA.NAS126.8000 USD41Szczegóły
SBNY.NAS254.6800 USD60Szczegóły
OLED.NAS204.1400 USD40Szczegóły
PCTY.NAS244.9960 USD83Szczegóły
BYND.NAS127.0330 USD51Szczegóły
NDSN.NAS220.9700 USD46Szczegóły
AZPN.NAS145.6400 USD63Szczegóły
FIVE.NAS217.8520 USD68Szczegóły
NBIX.NAS86.9600 USD35Szczegóły
FSLR.NAS95.8630 USD68Szczegóły
MORN.NAS259.0400 USD64Szczegóły
NTRA.NAS105.6590 USD52Szczegóły
MRTX.NAS146.6000 USD38Szczegóły
FWONK.NAS48.1730 USD57Szczegóły
LPLA.NAS144.8700 USD60Szczegóły
DBX.NAS32.2590 USD71Szczegóły
AMED.NAS193.5980 USD26Szczegóły
GLPI.NAS47.3060 USD55Szczegóły
ONTX.NAS5.0380 USD46Szczegóły
SNDL.NAS0.8020 USD46Szczegóły
TNXP.NAS0.7610 USD29Szczegóły
TXMD.NAS0.8920 USD36Szczegóły
NOVN.NAS8.3280 USD48Szczegóły
ACRX.NAS1.1880 USD45Szczegóły
TTOO.NAS1.0330 USD47Szczegóły
GERN.NAS1.1980 USD40Szczegóły
XSPA.NAS1.6490 USD64Szczegóły
JFU.NAS1.6550 USD43Szczegóły
VEON.NAS1.7000 USD47Szczegóły
TRVN.NAS1.4270 USD43Szczegóły
GNUS.NAS1.5800 USD48Szczegóły
ATHX.NAS1.6250 USD52Szczegóły
CRBP.NAS1.3450 USD40Szczegóły
AGRX.NAS1.0990 USD44Szczegóły
MARK.NAS1.2730 USD40Szczegóły
TELL.NAS3.0053 USD38Szczegóły
NBEV.NAS2.2520 USD47Szczegóły
NERV.NAS1.5710 USD26Szczegóły
WTRH.NAS1.2070 USD40Szczegóły
VSTM.NAS2.8960 USD33Szczegóły
AGEN.NAS5.5530 USD51Szczegóły
VBIV.NAS3.0460 USD48Szczegóły
CHMA.NAS3.4350 USD34Szczegóły
SPPI.NAS2.3600 USD26Szczegóły
ABUS.NAS3.1150 USD61Szczegóły
RIGL.NAS3.9300 USD42Szczegóły
IFRX.NAS2.5430 USD46Szczegóły
LLNW.NAS2.6590 USD48Szczegóły
KDMN.NAS5.0170 USD65Szczegóły
OVID.NAS3.7320 USD45Szczegóły
CRNT.NAS4.0990 USD66Szczegóły
WATT.NAS2.6490 USD54Szczegóły
RESN.NAS2.9570 USD57Szczegóły
SELB.NAS3.9340 USD52Szczegóły
ATRS.NAS3.9710 USD39Szczegóły
GNPX.NAS2.9210 USD44Szczegóły
MNKD.NAS3.8640 USD37Szczegóły
ATNX.NAS3.5000 USD37Szczegóły
TRVG.NAS2.9380 USD43Szczegóły
VRAY.NAS5.9210 USD42Szczegóły
CDEV.NAS5.0987 USD34Szczegóły
OPK.NAS3.6800 USD51Szczegóły
CPRX.NAS5.9083 USD52Szczegóły
CBAY.NAS3.8000 USD37Szczegóły
NYMT.NAS4.3200 USD42Szczegóły
ZYNE.NAS4.4700 USD44Szczegóły
FLDM.NAS6.8250 USD58Szczegóły
NCMI.NAS3.0000 USD29Szczegóły
IZEA.NAS2.2480 USD49Szczegóły
VYGR.NAS3.0890 USD50Szczegóły
SOLO.NAS3.4210 USD44Szczegóły
ARAY.NAS4.0180 USD42Szczegóły
ADAP.NAS3.5720 USD36Szczegóły
KIN.NAS9.2140 USD72Szczegóły
BGCP.NAS5.5700 USD60Szczegóły
LXRX.NAS3.5579 USD49Szczegóły
VXRT.NAS9.2740 USD69Szczegóły
FRSX.NAS3.5820 USD48Szczegóły
PNNT.NAS6.7850 USD58Szczegóły
CERS.NAS6.1740 USD75Szczegóły
VKTX.NAS5.8460 USD49Szczegóły
CLMT.NAS6.2100 USD42Szczegóły
AYRO.NAS4.2460 USD41Szczegóły
WIMI.NAS4.1300 USD42Szczegóły
GSKY.NAS7.9390 USD84Szczegóły
LTRPA.NAS3.9420 USD48Szczegóły
XNET.NAS3.7950 USD52Szczegóły
KNDI.NAS5.4900 USD50Szczegóły
WETF.NAS6.5010 USD58Szczegóły
PRQR.NAS6.1950 USD60Szczegóły
VYNE.NAS2.7010 USD40Szczegóły
CLVS.NAS4.8900 USD43Szczegóły
CNDT.NAS6.8620 USD45Szczegóły
MGI.NAS9.4410 USD43Szczegóły
ORTX.NAS2.8480 USD32Szczegóły
PTEN.NAS7.8900 USD37Szczegóły
AYTU.NAS3.8260 USD38Szczegóły
PGEN.NAS5.9950 USD45Szczegóły
PRTK.NAS5.5660 USD43Szczegóły
HMHC.NAS13.5010 USD75Szczegóły
PLYA.NAS6.9180 USD48Szczegóły
HTBX.NAS6.5030 USD55Szczegóły
SRNE.NAS8.8020 USD54Szczegóły
ORBC.NAS11.1740 USD46Szczegóły
BNGO.NAS6.1040 USD49Szczegóły
OCGN.NAS8.5480 USD60Szczegóły
IMGN.NAS5.5900 USD43Szczegóły
NNDM.NAS6.5510 USD42Szczegóły
PSEC.NAS8.1900 USD47Szczegóły
HLIT.NAS9.6900 USD64Szczegóły
SURF.NAS5.6410 USD39Szczegóły
EPZM.NAS5.5002 USD24Szczegóły
SFT.NAS9.2450 USD58Szczegóły
GEVO.NAS6.0360 USD45Szczegóły
INO.NAS8.5560 USD65Szczegóły
DTIL.NAS10.2680 USD49Szczegóły
INSG.NAS8.8300 USD52Szczegóły
GOSS.NAS8.1420 USD61Szczegóły
PAA.NAS9.7830 USD35Szczegóły
CASA.NAS7.1800 USD40Szczegóły
CODX.NAS9.7350 USD52Szczegóły
EGAN.NAS11.3440 USD52Szczegóły
FOLD.NAS10.3580 USD61Szczegóły
PBYI.NAS7.0650 USD28Szczegóły
PAGP.NAS10.3270 USD37Szczegóły
ADVM.NAS2.4790 USD38Szczegóły
SY.NAS7.2730 USD38Szczegóły
INFN.NAS9.2500 USD43Szczegóły
TACO.NAS8.6150 USD37Szczegóły
CRMD.NAS5.9260 USD41Szczegóły
DVAX.NAS11.6140 USD76Szczegóły
PRVB.NAS6.3710 USD43Szczegóły
GOGO.NAS13.1670 USD66Szczegóły
SDC.NAS5.0260 USD37Szczegóły
DOYU.NAS3.6500 USD30Szczegóły
GLAD.NAS11.6450 USD57Szczegóły
NMRK.NAS13.2200 USD59Szczegóły
LUNA.NAS11.1300 USD68Szczegóły
BCRX.NAS15.1920 USD62Szczegóły
QIWI.NAS9.8000 USD37Szczegóły
NDLS.NAS12.5670 USD50Szczegóły
OSUR.NAS11.3000 USD59Szczegóły
GLNG.NAS10.8000 USD40Szczegóły
VRA.NAS12.0900 USD51Szczegóły
UNIT.NAS13.0350 USD83Szczegóły
CAMP.NAS12.0300 USD42Szczegóły
CRIS.NAS7.5140 USD43Szczegóły
SGMO.NAS10.0600 USD44Szczegóły
QRTEA.NAS11.3230 USD29Szczegóły
SVC.NAS11.5320 USD46Szczegóły
GPRO.NAS11.3540 USD57Szczegóły
PFLT.NAS13.0240 USD53Szczegóły
ALDX.NAS9.5430 USD50Szczegóły
FOSL.NAS12.7610 USD49Szczegóły
CWCO.NAS12.6520 USD53Szczegóły
NESR.NAS11.2440 USD27Szczegóły
FCEL.NAS7.4960 USD52Szczegóły
NKLA.NAS10.4200 USD36Szczegóły
PVAC.NAS17.1600 USD35Szczegóły
ERIC.NAS11.5860 USD36Szczegóły
WKHS.NAS10.2250 USD37Szczegóły
ALT.NAS10.7680 USD53Szczegóły
LILA.NAS13.6650 USD50Szczegóły
CLNE.NAS8.0700 USD46Szczegóły
EOLS.NAS11.1650 USD51Szczegóły