Prognozy cen na podstawie analizy technicznej

Jaka będzie przyszłość?Jaka będzie przyszłość?
Źródło: wirestock / Freepik

Wszyscy inwestorzy od zarania dziejów próbują pozyskać sposób na określenie kierunku ceny. Metod jest kilka: jedni skupiają się na analizie fundamentalnej, inni zaś stawiają na analizę techniczną. Podczas, gdy analiza fundamentalna to ciężka praca – inwestor musi pilnie śledzić wiadomości, czytać prasę branżową, oglądać wypowiedzi zarządu danej spółki czy analizować politykę monetarną państw. Z analizą techniczną jest inaczej, całkowicie inaczej. Dzięki wykorzystaniu jej wskaźników, sprytny inwestor może napisać system, który będzie badał ich wskazania, lub też sam – poprzez rzut oka na wykres – będzie wiedział co jest grane.

Zapraszamy również do sprawdzenia tabeli swapów →

Przejdź do tabeli prognoz ↓

Popularne wskaźniki analizy technicznej

Wskaźników jest bardzo dużo. Śmiało możemy mówić o ilości wyrażanej w tysiącach. I chociaż podstawowych wskaźników jest kilkadziesiąt, to programiści cały czas tworzą nowe. Niektóre działają w oparciu o te klasyczne wskaźniki, inne zaś są ich modyfikacją, lub też podejściem do tematu z całkiem innej strony.

Średnie kroczące

Najprawdopodobniej najpopularniejszym wskaźnikiem analizy technicznej są średnie kroczące. Średnia, to nic innego jak… średnia z X ostatnich cen. Czyli, prosta średnia krocząca o okresie 3 (zapisujemy SMA(3)), będzie wynikiem dodawania 3 ostatnich cen danego waloru, a następnie podzielenie otrzymanego wyniku przez 3.

Wzór na obliczenie prostej średniej kroczącej: (Cena zamknięcia[1] + Cena zamknięcia[2] + Cena zamknięcia[3]) / Ilość Cen

Np. (1,5 + 2 + 2,5) / 3 = 2

Wyróżniamy kilka typów średnich kroczących:

  • prosta (Simple Moving Average, w skrócie SMA),
  • wykładnicza (Exponential Moving Average, w skrócie EMA),
  • wygładzona (Smoothed Moving Average, w skrócie SMMA),
  • ważona (Linear Weighted Moving Average, w skrócie LWMA).

Jeśli chodzi o sposoby liczenia tych średnich, to są one podobne, różnią się tylko drobnymi detalami. Na przykład, dokładane jest jeszcze znaczenie wagi im pozycja bliżej końca ciągu składników średniej. Ale zostawmy to dla matematyków. Dla nas, w XXI wieku liczy to program. Podajemy tylko okres, wybieramy typ średniej i otrzymujemy wyliczenia w czasie krótszym niż mrugnięcie powieką.

Pomysły na handel pojawiają się wraz z analizą położenia średniej względem ceny. Jeśli cena przebywa nad średnią, możemy przypuszczać, że panuje tendencja wzrostowa. A jeśli cena znajduje się pod średnią – możemy mówić o tendencji spadkowej.

Kolejnym sygnałem do handlu może być przekroczenie ceny. Dla przykładu, jeśli cena była pod średnią przez kilka ostatnich świeczek, a teraz doszło do zamknięcia ceny ponad średnią – może to być sygnał do otwarcia pozycji długiej.

Średnia krocząca SMA (10)

RSI

Najprawdopodobniej najpopularniejszym wskaźnikiem analizy technicznej jest RSI. Relative Strength Index to w języku polskim Indeks Siły Relatywnej (danego instrumentu). Za jego pomocą inwestor jest w stanie określić siłę waloru. Jeśli jest niskie, mówimy tutaj o wartościach poniżej 30 – oznacza to, że rynek jest wyprzedany – i za chwilę może dojść do odbicia (cena wzrośnie). Kiedy jego wartość będzie powyżej 70, oznacza to, że rynek jest wykupiony, i w niedługiej przyszłości możemy spodziewać się jakieś, choćby drobnej korekty.

Ciekawym sygnałem płynącym z tego wskaźnika jest, kiedy inwestor szykuje się do kupna. Czeka aż cena spadnie, a wraz z nią wskazanie RSI do poniżej 30, a następnie wróci ponownie w strefę 30-70. Wtedy właśnie może być sygnał do zajęcia pozycji długiej, którą trzyma aż do wejścia RSI w strefę powyżej 70, co może zwiastować nadchodzącą korektę.

RSI (14)

Oscylator stochastyczny

Wzór na oscylator stochastyczny wyprowadził w 1950 roku George Lane. Na oscylator składają się z dwie linie – %K (niebieska, główna) oraz %D (czerwona, sygnalna).

Wzór na obliczenie wskazania Stochastic: %K = 100 * (C – Min) / (Max – Min), a %D to 3-okresowa średnia linii %K

Sygnał do gry daje przecięcie się linii niebieskiej z czerwoną. Kiedy niebieska przecina czerwoną od dołu do góry – mamy sygnał na wzrosty. Kiedy niebieska przecina czerwoną od góry do dołu – mamy sygnał na spadki.

Doskonałe uzupełnienie tego wskaźnika stanowią poziomy. Kiedy linie przetną się, zwiastując spadki powyżej poziomu 80 – jest to dobre miejsce na rozegranie pozycji krótkiej. Kiedy natomiast, linie przetną się zwiastując wzrosty, a cała sytuacja będzie miała miejsce poniżej poziomu 20 – jest to ciekawe miejsce do gry na wzrosty.

Dodatkowo, po przecięciu się linii pod poziomem 20, można jeszcze poczekać, aż główna linia wyjdzie poza poziom 20, i dopiero wtedy rozważyć otworzenie pozycji. To jako dodatkowe zabezpieczenie i próba przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę.

Stochastic

MACD

Rozwinięciem skrótu MACD będzie Moving Average Convergence / Divergence, czyli wskazania wynikające ze zbieżności i rozbieżności średnich kroczących. Autorem wskaźnika jest Gerard Appel, opracował go w 1979 roku.

Odczyt sygnałów jest bardzo zbliżony do oscylatora stochastycznego. Sygnałem do kupna jest, kiedy linia główna przecina linię sygnalną od dołu do góry. Sygnałem do sprzedaży będzie, kiedy linia główna przetnie linię sygnalną od góry do dołu.

Kluczową wagę stanowi tutaj poziom 0 (zero). Sygnał do kupna jest silniejszy, jeśli nastąpi powyżej linii zero.

Sygnałem słabszym zaś będzie sytuacja, kiedy średnie przetną się zwiastując wzrosty, a do przecięcia dojdzie poniżej linii zero. Sygnał, co prawda będzie słabszy, jednak, jeśli inwestorowi uda się dobrze trafić – może czekać go długi, ładny ruch, pozwalający na dobry zarobek.

MACD

Jak czytać prognozę?

Prognozy prezentujemy w formie tabeli. Zebraliśmy w niej wskazania następujących wskaźników:

  • prosta średnia krocząca, okres 10, interwał godzinowy (SMA(10) H1),
  • prosta średnia krocząca, okres 10, interwał dzienny (SMA(10) D1),
  • prosta średnia krocząca, okres 10, interwał tygodniowy (SMA(10) W1),
  • RSI, interwał dzienny (D1),
  • Stochastic, interwał dzienny (D1),
  • MACD, interwał dzienny (D1).

Sugestie związane z wyborem kierunku do gry są przedstawione za pomocą strzałek: zielonej w górę i czerwonej w dół. Każdy ze wskaźników może w jednym momencie wskazywać inny kierunek. Jest to całkowicie normalne.

Po kliknięciu w przycisk „Szczegóły” – zobaczysz szczegółowe wytłumaczenie, na jakiej podstawie zostały wygenerowane strzałki. Wyliczona prognoza jest wartością względną wynikającą z dodania 1, w przypadku wskazania pozytywnego dla wzrostów, i odjęcia 1, w przypadku wskazania zwiastującego spadki. Jeśli suma +1 i -1 wynosi powyżej zera – prognoza jest na KUP. Jeśli jednak suma wyniesie zero, lub poniżej zera – wskazanie będzie na SPRZEDAJ.

Żeby mechanizm nie był taki trywialny, brane pod uwagę są jeszcze dwa parametry: prognoza krótkoterminowa i prognoza długoterminowa.

Prognoza krótkoterminowa będzie bazowała na wskazaniu średniej godzinowej i dziennej, podczas gdy prognoza długoterminowa będzie opierała się o wskazanie średniej dziennej i tygodniowej.

Sygnał możemy uznać za mocniejszy, kiedy prognozy: zarówno krótko- jak i długoterminowa będą w zgodzie ze sobą.

Wartości są aktualizowane raz na godzinę w dniach handlowych, od pierwszych godzin poniedziałku, aż do godzin wieczornych w piątek, z wyłączeniem dni świątecznych. Uwaga, zdarza się, że dni świąteczne na świecie nie są przestrzegane w Polsce, i na odwrót.

Zarządzanie kapitałem

Pamiętaj, że żaden wskaźnik, ani ich kombinacja nie gwarantuje 100%-owej skuteczności. Dlatego warto, żebyś pomyślał o sensownym zarządzaniu kapitałem. W internecie jest dostępnych bardzo wiele pozycji opisujący prawidłowy Money Management.

W dużym skrócie, chodzi o to, aby nie przeznaczać jednorazowo zbyt dużej kwoty na handel. Idealną proporcją wydaje się gra za 2% posiadanego depozytu. Wtedy, zanim wyczyścisz konto – musisz przegrać ponad 50 razy pod rząd, a tu już trzeba by było mieć nie lada pecha.

Dodatkowo, określ w swojej strategii ile możesz zarobić. Biorąc pod uwagę maksymalną jednorazową stratę 2%, i szansę na zyski będące kilkukrotnością rzeczonych 2% – wcale nie musisz wygrywać cały czas, żeby saldo na Twoim koncie się powiększało. Pamiętaj o tym.

Na pewno nie bierz pod żadnym pozorem kredytu na inwestycje tego rodzaju.

Na koniec, krótka informacja prawna. Materiał przedstawiony na tej stronie jest wyłącznie w celach edukacyjnych, i nie stanowi porady inwestycyjnej. Wierzymy, że jesteś dorosłą, odpowiedzialną osobą i bierzesz wyłącznie na siebie ryzyko handlu walutami.

Ostatnia aktualizacja: 2023.10.03 15:58:50

Kryptowaluty

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
BCHUSD238.7700 USD71Szczegóły
ETHUSD1659.7400 USD57Szczegóły
LTCUSD65.3200 USD53Szczegóły
BTCUSD27546.9400 USD65Szczegóły
DSHUSD27.5000 USD56Szczegóły
XRPUSD0.5063 USD52Szczegóły
EOSUSD0.6022 USD53Szczegóły
LNKUSD7.6570 USD60Szczegóły
DOTUSD4.1240 USD50Szczegóły
XLMUSD0.1108 USD39Szczegóły
BNBUSD213.9660 USD51Szczegóły
XTZUSD0.6758 USD52Szczegóły
DOGUSD0.0616 USD49Szczegóły
UNIUSD4.4358 USD54Szczegóły
ADAUSD0.2624 USD60Szczegóły
SOLUSD24.3226 USD73Szczegóły
AVXUSD9.3705 USD48Szczegóły
KSMUSD18.9250 USD53Szczegóły
GLMUSD0.2077 USD58Szczegóły
MTCUSD0.5641 USD56Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Pary główne

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
EURUSD1.0481 USD29Szczegóły
GBPUSD1.2097 USD23Szczegóły
USDCHF0.9213 CHF75Szczegóły
USDJPY149.8930 JPY68Szczegóły
USDCAD1.3691 CAD66Szczegóły
AUDUSD0.6315 USD41Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Pary mieszane (crossy)

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AUDNZD1.0676 NZD34Szczegóły
AUDCAD0.8646 CAD50Szczegóły
AUDCHF0.5818 CHF62Szczegóły
AUDJPY94.6540 JPY54Szczegóły
CHFJPY162.6870 JPY43Szczegóły
EURGBP0.8663 GBP59Szczegóły
EURAUD1.6597 AUD39Szczegóły
EURCHF0.9657 CHF52Szczegóły
EURJPY157.1040 JPY45Szczegóły
EURNZD1.7719 NZD27Szczegóły
EURCAD1.4350 CAD41Szczegóły
GBPCHF1.1144 CHF43Szczegóły
GBPJPY181.3150 JPY40Szczegóły
CADCHF0.6729 CHF59Szczegóły
CADJPY109.3660 JPY54Szczegóły
GBPAUD1.9168 AUD34Szczegóły
GBPCAD1.6554 CAD34Szczegóły
GBPNZD2.0467 NZD23Szczegóły
NZDCAD0.8087 CAD63Szczegóły
NZDCHF0.5445 CHF72Szczegóły
NZDJPY88.4500 JPY65Szczegóły
NZDUSD0.5895 USD49Szczegóły
USDSGD1.3754 SGD65Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Pary egzotyczne

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AUDSGD0.8673 SGD46Szczegóły
CHFSGD1.4907 SGD27Szczegóły
EURDKK7.4570 DKK54Szczegóły
EURHKD8.2084 HKD29Szczegóły
EURNOK11.4280 NOK45Szczegóły
EURPLN4.6268 PLN59Szczegóły
EURSEK11.6086 SEK32Szczegóły
EURSGD1.4395 SGD30Szczegóły
EURTRY28.8498 TRY49Szczegóły
EURZAR20.1512 ZAR47Szczegóły
GBPDKK8.6068 DKK42Szczegóły
GBPNOK13.1886 NOK40Szczegóły
GBPSEK13.3977 SEK31Szczegóły
GBPSGD1.6613 SGD24Szczegóły
GBPTRY33.2948 TRY47Szczegóły
NOKJPY13.7420 JPY51Szczegóły
NOKSEK1.0153 SEK41Szczegóły
SEKJPY13.5250 JPY59Szczegóły
SGDJPY109.1310 JPY61Szczegóły
USDCNH7.3227 CNH56Szczegóły
USDCZK23.3664 CZK71Szczegóły
USDDKK7.1151 DKK72Szczegóły
USDHKD7.8315 HKD55Szczegóły
USDHUF369.9750 HUF65Szczegóły
USDMXN17.6991 MXN64Szczegóły
USDNOK10.9039 NOK63Szczegóły
USDPLN4.4141 PLN69Szczegóły
USDRUB103.6659 RUB67Szczegóły
USDSEK11.1175 SEK52Szczegóły
USDTHB37.1290 THB77Szczegóły
USDTRY27.5019 TRY64Szczegóły
USDZAR19.3059 ZAR58Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Energie

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
XBRUSD91.7700 USD52Szczegóły
XNGUSD2.6720 USD49Szczegóły
XTIUSD89.1400 USD52Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty Futures na energie

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
Ropa WTI88.7500 USD52Szczegóły
Ropa Brent90.2900 USD51Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Metale szlachetne

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
XAGEUR20.2470 EUR25Szczegóły
XAGUSD21.2190 USD25Szczegóły
XAUEUR1744.3500 EUR31Szczegóły
XAUUSD1828.5700 USD20Szczegóły
XPDUSD1180.1400 USD42Szczegóły
XPTUSD878.0000 USD38Szczegóły
XAUAUD2895.2000 AUD24Szczegóły
XAUJPY274081.0000 JPY32Szczegóły
XAUCHF1684.6600 CHF32Szczegóły
XAUGBP1511.5400 GBP37Szczegóły
XAGAUD33.6060 AUD24Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Rynki towarowe

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
Pszenica (Wheat_Z3)572.5500 USD40Szczegóły
Kukurydza (Corn_Z3)486.9400 USD53Szczegóły
Sbean_X31266.4500 USD32Szczegóły
Sok pomarańczowy (OJ_X3)348.1700 USD65Szczegóły
Kakao (Cocoa_Z3)3448.0000 USD46Szczegóły
Kawa (Coffee_Z3)148.2000 USD44Szczegóły
Bawełna (Cotton_Z3)87.4500 USD53Szczegóły
Cukier (Sugar_H4)26.2900 USD53Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Duże indeksy giełdowe

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AUS2006900.0800 AUD35Szczegóły
CAC (F40)6999.0600 EUR36Szczegóły
JP22531014.0000 JPY37Szczegóły
STOXX504096.9000 EUR36Szczegóły
FTSE (UK100)7490.9500 GBP44Szczegóły
Dow Jones (US30)33248.3000 USD29Szczegóły
S&P 500 (US500)4257.4000 USD34Szczegóły
Nasdaq (NAS100, USTEC)14696.8000 USD44Szczegóły
DAX (DE40)15102.1000 EUR33Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Mniejsze indeksy giełdowe

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
CHINA5012240.7800 USD46Szczegóły
ES359198.1000 EUR42Szczegóły
HK5017181.5000 HKD43Szczegóły
IT4027470.7000 EUR39Szczegóły
US20001742.2600 USD32Szczegóły
CA601152.1300 CAD37Szczegóły
NETH25719.7500 EUR37Szczegóły
SE302125.6600 SEK42Szczegóły
CHINAH5897.7000 HKD44Szczegóły
SWI2010750.9000 CHF39Szczegóły
SA4065208.4000 ZAR32Szczegóły
NOR251167.8600 NOK51Szczegóły
DAX (DE30)2965.7000 EUR40Szczegóły
MidDE5025356.6000 EUR34Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty Futures

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
DXY106.8650 USD77Szczegóły
VIX18.4000 USD54Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty terminowe na obligacje

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
EURBBL_Z3115.4400 EUR38Szczegóły
EURBND_Z3127.6100 EUR31Szczegóły
EURSCA_Z3104.9800 EUR43Szczegóły
UST05Y_Z3104.8870 USD33Szczegóły
UST10Y_Z3107.1620 USD28Szczegóły
UST30Y_Z3111.7200 USD23Szczegóły
UKGB_Z392.7500 GBP39Szczegóły
JGB10Y_Z3144.7900 JPY29Szczegóły
ITB10Y_Z3108.9200 EUR31Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty terminowe spółek notowane na giełdzie Nasdaq

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AAPL.NAS172.8930 USD38Szczegóły
ADBE.NAS519.2100 USD41Szczegóły
ADI.NAS174.9550 USD44Szczegóły
ADP.NAS239.1900 USD41Szczegóły
AMAT.NAS138.9360 USD45Szczegóły
AMGN.NAS265.7820 USD61Szczegóły
AMZN.NAS129.0430 USD37Szczegóły
ATVI.NAS93.8670 USD69Szczegóły
AVGO.NAS830.6550 USD45Szczegóły
BIIB.NAS252.6450 USD42Szczegóły
BKNG.NAS3085.5300 USD50Szczegóły
CHTR.NAS437.6800 USD53Szczegóły
CME.NAS199.6700 USD41Szczegóły
CMCSA.NAS44.4300 USD42Szczegóły
COST.NAS570.4700 USD58Szczegóły
CRON.NAS1.9600 USD46Szczegóły
CSCO.NAS54.3100 USD42Szczegóły
CSX.NAS30.4710 USD49Szczegóły
CTSH.NAS67.6300 USD35Szczegóły
DISH.NAS5.5900 USD39Szczegóły
EA.NAS119.9800 USD48Szczegóły
EBAY.NAS43.4300 USD52Szczegóły
EQIX.NAS709.0000 USD38Szczegóły
LYFT.NAS10.4900 USD47Szczegóły
FOX.NAS28.5400 USD44Szczegóły
FOXA.NAS30.7900 USD44Szczegóły
GILD.NAS73.9100 USD43Szczegóły
GOOG.NAS134.7500 USD46Szczegóły
INTC.NAS35.3400 USD50Szczegóły
INTU.NAS516.7200 USD43Szczegóły
ISRG.NAS294.2800 USD44Szczegóły
KHC.NAS33.0500 USD47Szczegóły
MAR.NAS193.3500 USD47Szczegóły
MDLZ.NAS68.4800 USD39Szczegóły
MSFT.NAS320.6300 USD40Szczegóły
MU.NAS67.6400 USD49Szczegóły
NFLX.NAS379.2200 USD31Szczegóły
NVDA.NAS445.1100 USD47Szczegóły
PEP.NAS168.8200 USD29Szczegóły
PYPL.NAS58.4200 USD39Szczegóły
QCOM.NAS110.6600 USD50Szczegóły
REGN.NAS814.8400 USD51Szczegóły
SBUX.NAS91.1400 USD30Szczegóły
TLRY.NAS2.2600 USD44Szczegóły
TMUS.NAS139.2500 USD53Szczegóły
TSLA.NAS250.4300 USD48Szczegóły
VRTX.NAS347.1700 USD47Szczegóły
WBA.NAS22.3700 USD42Szczegóły
AMD.NAS102.7510 USD50Szczegóły
TXN.NAS159.1500 USD35Szczegóły
AKAM.NAS106.6050 USD61Szczegóły
ALGN.NAS298.0050 USD35Szczegóły
LNT.NAS46.3050 USD31Szczegóły
AAL.NAS12.7160 USD28Szczegóły
AEP.NAS71.7690 USD33Szczegóły
ANSS.NAS296.7900 USD38Szczegóły
APA.NAS39.3930 USD45Szczegóły
ADSK.NAS208.4150 USD45Szczegóły
CHRW.NAS85.6800 USD39Szczegóły
CDNS.NAS235.6450 USD50Szczegóły
CDW.NAS200.1700 USD43Szczegóły
CINF.NAS100.0170 USD36Szczegóły
CTAS.NAS483.5500 USD36Szczegóły
CPRT.NAS43.5500 USD23Szczegóły
XRAY.NAS33.7740 USD30Szczegóły
DXCM.NAS94.2200 USD41Szczegóły
FANG.NAS150.0900 USD56Szczegóły
DLTR.NAS104.5050 USD25Szczegóły
ENPH.NAS116.5200 USD41Szczegóły
ETSY.NAS64.7500 USD39Szczegóły
EXC.NAS36.6130 USD26Szczegóły
EXPE.NAS101.8150 USD44Szczegóły
EXPD.NAS114.5750 USD45Szczegóły
FFIV.NAS161.7350 USD55Szczegóły
FAST.NAS54.7480 USD44Szczegóły
FITB.NAS24.4050 USD40Szczegóły
FISV.NAS112.8350 USD22Szczegóły
FTNT.NAS58.4800 USD40Szczegóły
GPC.NAS145.1850 USD36Szczegóły
HAS.NAS64.2750 USD46Szczegóły
HSIC.NAS73.2060 USD46Szczegóły
HOLX.NAS68.6820 USD31Szczegóły
HST.NAS15.8670 USD49Szczegóły
HBAN.NAS9.9880 USD42Szczegóły
IDXX.NAS429.7400 USD32Szczegóły
ILMN.NAS135.8280 USD34Szczegóły
INCY.NAS57.8900 USD31Szczegóły
IPGP.NAS100.5000 USD48Szczegóły
JBHT.NAS187.3450 USD49Szczegóły
KLAC.NAS457.9400 USD44Szczegóły
LRCX.NAS629.1650 USD44Szczegóły
MCHP.NAS77.9950 USD47Szczegóły
MNST.NAS52.4390 USD28Szczegóły
NDAQ.NAS48.4040 USD35Szczegóły
NTAP.NAS75.7960 USD45Szczegóły
NWL.NAS8.6630 USD41Szczegóły
NWSA.NAS19.9680 USD47Szczegóły
NWS.NAS20.7350 USD50Szczegóły
NTRS.NAS67.7950 USD35Szczegóły
ORLY.NAS897.7450 USD40Szczegóły
PCAR.NAS84.7350 USD52Szczegóły
PAYX.NAS113.6760 USD42Szczegóły
PFG.NAS70.1740 USD33Szczegóły
REG.NAS58.0250 USD35Szczegóły
ROST.NAS114.3250 USD44Szczegóły
STX.NAS66.1080 USD52Szczegóły
TROW.NAS104.5350 USD37Szczegóły
TER.NAS100.2800 USD52Szczegóły
ULTA.NAS402.8300 USD39Szczegóły
UAL.NAS41.4900 USD23Szczegóły
VRSN.NAS201.9250 USD49Szczegóły
VTRS.NAS10.0230 USD43Szczegóły
WDC.NAS45.4500 USD61Szczegóły
WLTW.NAS207.8100 USD49Szczegóły
WYNN.NAS92.7400 USD42Szczegóły
XEL.NAS54.9900 USD43Szczegóły
ZION.NAS33.4750 USD50Szczegóły
JKHY.NAS149.5800 USD43Szczegóły
LKQ.NAS49.0900 USD39Szczegóły
MKTX.NAS209.8600 USD38Szczegóły
ODFL.NAS402.3300 USD51Szczegóły
POOL.NAS348.2300 USD53Szczegóły
QRVO.NAS94.9500 USD43Szczegóły
RDWR.NAS17.1600 USD53Szczegóły
SBAC.NAS198.2400 USD34Szczegóły
SWKS.NAS97.7500 USD45Szczegóły
SNPS.NAS461.6400 USD55Szczegóły
TTWO.NAS138.6400 USD49Szczegóły
TSCO.NAS203.2800 USD30Szczegóły
TRMB.NAS52.7200 USD59Szczegóły
VRSK.NAS235.8200 USD39Szczegóły
ZBRA.NAS232.9900 USD38Szczegóły
ABNB.NAS136.1350 USD50Szczegóły
ZM.NAS69.8650 USD53Szczegóły
MRNA.NAS102.9500 USD47Szczegóły
WDAY.NAS213.1900 USD31Szczegóły
ROKU.NAS70.1650 USD40Szczegóły
CRWD.NAS169.1050 USD59Szczegóły
DOCU.NAS41.6280 USD31Szczegóły
ZG.NAS44.2500 USD35Szczegóły
Z.NAS45.6300 USD36Szczegóły
PTON.NAS5.3660 USD42Szczegóły
MTCH.NAS38.0970 USD28Szczegóły
KDP.NAS31.1190 USD33Szczegóły
TTD.NAS77.9880 USD47Szczegóły
OKTA.NAS80.3300 USD52Szczegóły
CSGP.NAS75.6100 USD36Szczegóły
LBRDK.NAS90.1260 USD51Szczegóły
LBRDA.NAS89.6550 USD51Szczegóły
DDOG.NAS91.4100 USD45Szczegóły
PLUG.NAS6.7980 USD37Szczegóły
IBKR.NAS85.4700 USD38Szczegóły
AFRM.NAS20.2880 USD53Szczegóły
ZS.NAS160.3900 USD55Szczegóły
RPRX.NAS26.7100 USD37Szczegóły
SGEN.NAS211.7200 USD63Szczegóły
SPLK.NAS146.1800 USD84Szczegóły
EXAS.NAS66.2500 USD31Szczegóły
MDB.NAS346.4400 USD44Szczegóły
SIRI.NAS4.3070 USD56Szczegóły
DKNG.NAS28.9820 USD51Szczegóły
IAC.NAS50.2320 USD31Szczegóły
ZI.NAS16.1320 USD37Szczegóły
GDRX.NAS5.5380 USD38Szczegóły
EXPI.NAS15.6530 USD22Szczegóły
TXG.NAS40.3100 USD30Szczegóły
LOGI.NAS69.1050 USD49Szczegóły
NVAX.NAS7.0520 USD45Szczegóły
WMG.NAS31.1200 USD47Szczegóły
PODD.NAS164.9200 USD32Szczegóły
WISH.NAS4.1890 USD40Szczegóły
OPEN.NAS2.6480 USD34Szczegóły
PENN.NAS22.5500 USD49Szczegóły
ALNY.NAS178.6200 USD40Szczegóły
MPWR.NAS456.5100 USD44Szczegóły
ON.NAS92.8500 USD46Szczegóły
SSNC.NAS51.9500 USD29Szczegóły
CZR.NAS46.8220 USD33Szczegóły
PTC.NAS140.3600 USD49Szczegóły
RUN.NAS11.1660 USD37Szczegóły
CGNX.NAS42.1400 USD34Szczegóły
BMRN.NAS87.0900 USD46Szczegóły
APPN.NAS44.2500 USD48Szczegóły
TECH.NAS66.9100 USD28Szczegóły
MASI.NAS87.7500 USD27Szczegóły
LSXMK.NAS25.2870 USD63Szczegóły
IEP.NAS19.5000 USD37Szczegóły
ENTG.NAS93.0300 USD50Szczegóły
ERIE.NAS291.1800 USD62Szczegóły
CG.NAS29.9600 USD40Szczegóły
BSY.NAS49.8500 USD56Szczegóły
SPWR.NAS5.6150 USD35Szczegóły
RGEN.NAS154.2050 USD44Szczegóły
LAZR.NAS4.4230 USD36Szczegóły
FIVN.NAS63.8000 USD40Szczegóły
PEGA.NAS43.0100 USD41Szczegóły
OLED.NAS155.6400 USD50Szczegóły
PCTY.NAS184.8600 USD38Szczegóły
BYND.NAS9.1640 USD31Szczegóły
NDSN.NAS220.9600 USD37Szczegóły
AZPN.NAS203.2300 USD61Szczegóły
FIVE.NAS157.0100 USD48Szczegóły
NBIX.NAS111.4500 USD54Szczegóły
FSLR.NAS156.2050 USD36Szczegóły
MORN.NAS228.3800 USD43Szczegóły
NTRA.NAS43.5900 USD32Szczegóły
MRTX.NAS41.9100 USD67Szczegóły
FWONK.NAS68.3640 USD35Szczegóły
LPLA.NAS237.9400 USD50Szczegóły
DBX.NAS27.2730 USD51Szczegóły
AMED.NAS93.8260 USD51Szczegóły
GLPI.NAS44.8410 USD38Szczegóły
ONTX.NAS0.7270 USD25Szczegóły
SNDL.NAS1.7410 USD51Szczegóły
TNXP.NAS0.5250 USD18Szczegóły
TXMD.NAS2.9950 USD22Szczegóły
ACRX.NAS0.5760 USD32Szczegóły
TTOO.NAS0.2180 USD44Szczegóły
GERN.NAS1.9830 USD34Szczegóły
JFU.NAS2.5270 USD50Szczegóły
VEON.NAS20.8700 USD60Szczegóły
TRVN.NAS0.5970 USD28Szczegóły
ATHX.NAS0.4120 USD55Szczegóły
CRBP.NAS6.2820 USD47Szczegóły
AGRX.NAS2.4950 USD61Szczegóły
MARK.NAS0.4840 USD34Szczegóły
TELL.NAS1.0631 USD44Szczegóły
NERV.NAS6.6300 USD32Szczegóły
VSTM.NAS7.8000 USD28Szczegóły
AGEN.NAS1.0340 USD32Szczegóły
VBIV.NAS0.6440 USD23Szczegóły
ABUS.NAS1.9130 USD50Szczegóły
RIGL.NAS1.0200 USD41Szczegóły
IFRX.NAS2.5650 USD36Szczegóły
OVID.NAS3.5150 USD54Szczegóły
CRNT.NAS2.0070 USD67Szczegóły
WATT.NAS1.5500 USD30Szczegóły
SELB.NAS1.0510 USD42Szczegóły
GNPX.NAS0.3700 USD36Szczegóły
MNKD.NAS4.0090 USD38Szczegóły
TRVG.NAS1.0210 USD41Szczegóły
OPK.NAS1.5050 USD41Szczegóły
CPRX.NAS11.7254 USD27Szczegóły
CBAY.NAS14.6310 USD51Szczegóły
NYMT.NAS8.2930 USD35Szczegóły
ZYNE.NAS1.2590 USD59Szczegóły
NCMI.NAS4.3700 USD51Szczegóły
IZEA.NAS2.0950 USD49Szczegóły
VYGR.NAS7.1700 USD32Szczegóły
SOLO.NAS0.6430 USD37Szczegóły
ARAY.NAS2.6670 USD40Szczegóły
ADAP.NAS0.7360 USD48Szczegóły
LXRX.NAS1.0041 USD30Szczegóły
VXRT.NAS0.7210 USD50Szczegóły
FRSX.NAS2.0850 USD36Szczegóły
CERS.NAS1.5440 USD43Szczegóły
VKTX.NAS10.8680 USD28Szczegóły
AYRO.NAS2.2220 USD21Szczegóły
WIMI.NAS0.6870 USD42Szczegóły
LTRPA.NAS0.4730 USD31Szczegóły
XNET.NAS1.6280 USD43Szczegóły
KNDI.NAS3.4250 USD54Szczegóły
PRQR.NAS1.2300 USD25Szczegóły
VYNE.NAS3.8170 USD48Szczegóły
CNDT.NAS3.5130 USD60Szczegóły
ORTX.NAS8.1490 USD74Szczegóły
PTEN.NAS13.0310 USD40Szczegóły
AYTU.NAS2.8950 USD83Szczegóły
PGEN.NAS1.2840 USD46Szczegóły
PLYA.NAS7.1190 USD47Szczegóły
BNGO.NAS2.8980 USD40Szczegóły
OCGN.NAS0.4020 USD41Szczegóły
IMGN.NAS15.6900 USD53Szczegóły
NNDM.NAS2.6390 USD51Szczegóły
PSEC.NAS5.9400 USD46Szczegóły
HLIT.NAS9.3800 USD40Szczegóły
SFT.NAS1.5810 USD67Szczegóły
GEVO.NAS1.1030 USD35Szczegóły
INO.NAS0.3810 USD36Szczegóły
DTIL.NAS0.3280 USD28Szczegóły
INSG.NAS0.4200 USD38Szczegóły
GOSS.NAS0.7670 USD35Szczegóły
PAA.NAS15.1710 USD52Szczegóły
CASA.NAS0.7700 USD37Szczegóły
CODX.NAS1.0390 USD37Szczegóły
EGAN.NAS6.1530 USD45Szczegóły
FOLD.NAS10.9430 USD44Szczegóły
PBYI.NAS2.5450 USD20Szczegóły
PAGP.NAS15.9760 USD54Szczegóły
ADVM.NAS1.2630 USD41Szczegóły
SY.NAS0.9680 USD36Szczegóły
INFN.NAS4.0700 USD51Szczegóły
CRMD.NAS3.5310 USD42Szczegóły
DVAX.NAS14.9150 USD63Szczegóły
GOGO.NAS11.7020 USD45Szczegóły
SDC.NAS0.1590 USD45Szczegóły
DOYU.NAS0.9480 USD43Szczegóły
GLAD.NAS9.4500 USD35Szczegóły
NMRK.NAS6.2100 USD41Szczegóły
LUNA.NAS5.8580 USD35Szczegóły
BCRX.NAS6.7290 USD48Szczegóły
NDLS.NAS2.2820 USD35Szczegóły
OSUR.NAS5.8700 USD51Szczegóły
GLNG.NAS23.2700 USD65Szczegóły
VRA.NAS6.8900 USD50Szczegóły
UNIT.NAS4.5200 USD45Szczegóły
CAMP.NAS0.4020 USD34Szczegóły
CRIS.NAS5.2240 USD18Szczegóły
SGMO.NAS0.6000 USD27Szczegóły
QRTEA.NAS0.5910 USD40Szczegóły
SVC.NAS7.4860 USD43Szczegóły
GPRO.NAS3.0020 USD26Szczegóły
ALDX.NAS6.0700 USD47Szczegóły
FOSL.NAS1.9820 USD47Szczegóły
CWCO.NAS29.0200 USD53Szczegóły
FCEL.NAS1.1900 USD43Szczegóły
NKLA.NAS1.3900 USD56Szczegóły
ERIC.NAS4.7550 USD39Szczegóły
WKHS.NAS0.3870 USD23Szczegóły
ALT.NAS2.5130 USD48Szczegóły
LILA.NAS8.1900 USD44Szczegóły
CLNE.NAS3.5600 USD37Szczegóły
EOLS.NAS8.6800 USD47Szczegóły
ATRA.NAS1.5000 USD42Szczegóły
ANGI.NAS1.9560 USD35Szczegóły
NAVI.NAS16.9870 USD48Szczegóły
CHRS.NAS3.5920 USD33Szczegóły
SSSS.NAS3.5020 USD48Szczegóły
MRNS.NAS7.3700 USD58Szczegóły
ZYXI.NAS8.0440 USD48Szczegóły
MITK.NAS10.5200 USD42Szczegóły
COMM.NAS3.4390 USD48Szczegóły
SSRM.NAS12.7900 USD30Szczegóły
MOMO.NAS7.0900 USD24Szczegóły
SABR.NAS4.1050 USD45Szczegóły
MVIS.NAS2.0900 USD35Szczegóły
AVXL.NAS6.3300 USD27Szczegóły
VIAV.NAS8.9580 USD33Szczegóły
ROIC.NAS11.9900 USD31Szczegóły
MDIV.NAS14.3650 USD42Szczegóły
OCUL.NAS2.9180 USD28Szczegóły
AGNC.NAS9.0900 USD37Szczegóły
XBIT.NAS3.8150 USD30Szczegóły
SPWH.NAS4.1440 USD57Szczegóły
IHRT.NAS3.0100 USD38Szczegóły
SWBI.NAS13.1000 USD65Szczegóły
DENN.NAS8.5300 USD26Szczegóły
GT.NAS12.5420 USD46Szczegóły
CAN.NAS1.8250 USD43Szczegóły
SBRA.NAS13.6400 USD67Szczegóły
FLEX.NAS26.6410 USD58Szczegóły
SLM.NAS13.4760 USD37Szczegóły
ARCC.NAS19.1620 USD52Szczegóły
AXGN.NAS4.9870 USD36Szczegóły
NKTR.NAS0.5600 USD44Szczegóły
SPTN.NAS22.4700 USD52Szczegóły
MCRB.NAS2.3840 USD21Szczegóły
GOOD.NAS11.9180 USD37Szczegóły
MLCO.NAS9.3200 USD42Szczegóły
MAT.NAS21.8090 USD60Szczegóły
ACAD.NAS21.4150 USD28Szczegóły
JBLU.NAS4.6200 USD27Szczegóły
PCVX.NAS49.1150 USD51Szczegóły
CLDX.NAS27.3700 USD46Szczegóły
VREX.NAS18.5050 USD42Szczegóły