Prognozy cen na podstawie analizy technicznej

Jaka będzie przyszłość?Jaka będzie przyszłość?
Źródło: wirestock / Freepik

Wszyscy inwestorzy od zarania dziejów próbują pozyskać sposób na określenie kierunku ceny. Metod jest kilka: jedni skupiają się na analizie fundamentalnej, inni zaś stawiają na analizę techniczną. Podczas, gdy analiza fundamentalna to ciężka praca – inwestor musi pilnie śledzić wiadomości, czytać prasę branżową, oglądać wypowiedzi zarządu danej spółki czy analizować politykę monetarną państw. Z analizą techniczną jest inaczej, całkowicie inaczej. Dzięki wykorzystaniu jej wskaźników, sprytny inwestor może napisać system, który będzie badał ich wskazania, lub też sam – poprzez rzut oka na wykres – będzie wiedział co jest grane.

Zapraszamy również do sprawdzenia tabeli swapów →

Przejdź do tabeli prognoz ↓

Popularne wskaźniki analizy technicznej

Wskaźników jest bardzo dużo. Śmiało możemy mówić o ilości wyrażanej w tysiącach. I chociaż podstawowych wskaźników jest kilkadziesiąt, to programiści cały czas tworzą nowe. Niektóre działają w oparciu o te klasyczne wskaźniki, inne zaś są ich modyfikacją, lub też podejściem do tematu z całkiem innej strony.

Średnie kroczące

Najprawdopodobniej najpopularniejszym wskaźnikiem analizy technicznej są średnie kroczące. Średnia, to nic innego jak… średnia z X ostatnich cen. Czyli, prosta średnia krocząca o okresie 3 (zapisujemy SMA(3)), będzie wynikiem dodawania 3 ostatnich cen danego waloru, a następnie podzielenie otrzymanego wyniku przez 3.

Wzór na obliczenie prostej średniej kroczącej: (Cena zamknięcia[1] + Cena zamknięcia[2] + Cena zamknięcia[3]) / Ilość Cen

Np. (1,5 + 2 + 2,5) / 3 = 2

Wyróżniamy kilka typów średnich kroczących:

  • prosta (Simple Moving Average, w skrócie SMA),
  • wykładnicza (Exponential Moving Average, w skrócie EMA),
  • wygładzona (Smoothed Moving Average, w skrócie SMMA),
  • ważona (Linear Weighted Moving Average, w skrócie LWMA).

Jeśli chodzi o sposoby liczenia tych średnich, to są one podobne, różnią się tylko drobnymi detalami. Na przykład, dokładane jest jeszcze znaczenie wagi im pozycja bliżej końca ciągu składników średniej. Ale zostawmy to dla matematyków. Dla nas, w XXI wieku liczy to program. Podajemy tylko okres, wybieramy typ średniej i otrzymujemy wyliczenia w czasie krótszym niż mrugnięcie powieką.

Pomysły na handel pojawiają się wraz z analizą położenia średniej względem ceny. Jeśli cena przebywa nad średnią, możemy przypuszczać, że panuje tendencja wzrostowa. A jeśli cena znajduje się pod średnią – możemy mówić o tendencji spadkowej.

Kolejnym sygnałem do handlu może być przekroczenie ceny. Dla przykładu, jeśli cena była pod średnią przez kilka ostatnich świeczek, a teraz doszło do zamknięcia ceny ponad średnią – może to być sygnał do otwarcia pozycji długiej.

Średnia krocząca SMA (10)

RSI

Najprawdopodobniej najpopularniejszym wskaźnikiem analizy technicznej jest RSI. Relative Strength Index to w języku polskim Indeks Siły Relatywnej (danego instrumentu). Za jego pomocą inwestor jest w stanie określić siłę waloru. Jeśli jest niskie, mówimy tutaj o wartościach poniżej 30 – oznacza to, że rynek jest wyprzedany – i za chwilę może dojść do odbicia (cena wzrośnie). Kiedy jego wartość będzie powyżej 70, oznacza to, że rynek jest wykupiony, i w niedługiej przyszłości możemy spodziewać się jakieś, choćby drobnej korekty.

Ciekawym sygnałem płynącym z tego wskaźnika jest, kiedy inwestor szykuje się do kupna. Czeka aż cena spadnie, a wraz z nią wskazanie RSI do poniżej 30, a następnie wróci ponownie w strefę 30-70. Wtedy właśnie może być sygnał do zajęcia pozycji długiej, którą trzyma aż do wejścia RSI w strefę powyżej 70, co może zwiastować nadchodzącą korektę.

RSI (14)

Oscylator stochastyczny

Wzór na oscylator stochastyczny wyprowadził w 1950 roku George Lane. Na oscylator składają się z dwie linie – %K (niebieska, główna) oraz %D (czerwona, sygnalna).

Wzór na obliczenie wskazania Stochastic: %K = 100 * (C – Min) / (Max – Min), a %D to 3-okresowa średnia linii %K

Sygnał do gry daje przecięcie się linii niebieskiej z czerwoną. Kiedy niebieska przecina czerwoną od dołu do góry – mamy sygnał na wzrosty. Kiedy niebieska przecina czerwoną od góry do dołu – mamy sygnał na spadki.

Doskonałe uzupełnienie tego wskaźnika stanowią poziomy. Kiedy linie przetną się, zwiastując spadki powyżej poziomu 80 – jest to dobre miejsce na rozegranie pozycji krótkiej. Kiedy natomiast, linie przetną się zwiastując wzrosty, a cała sytuacja będzie miała miejsce poniżej poziomu 20 – jest to ciekawe miejsce do gry na wzrosty.

Dodatkowo, po przecięciu się linii pod poziomem 20, można jeszcze poczekać, aż główna linia wyjdzie poza poziom 20, i dopiero wtedy rozważyć otworzenie pozycji. To jako dodatkowe zabezpieczenie i próba przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę.

Stochastic

MACD

Rozwinięciem skrótu MACD będzie Moving Average Convergence / Divergence, czyli wskazania wynikające ze zbieżności i rozbieżności średnich kroczących. Autorem wskaźnika jest Gerard Appel, opracował go w 1979 roku.

Odczyt sygnałów jest bardzo zbliżony do oscylatora stochastycznego. Sygnałem do kupna jest, kiedy linia główna przecina linię sygnalną od dołu do góry. Sygnałem do sprzedaży będzie, kiedy linia główna przetnie linię sygnalną od góry do dołu.

Kluczową wagę stanowi tutaj poziom 0 (zero). Sygnał do kupna jest silniejszy, jeśli nastąpi powyżej linii zero.

Sygnałem słabszym zaś będzie sytuacja, kiedy średnie przetną się zwiastując wzrosty, a do przecięcia dojdzie poniżej linii zero. Sygnał, co prawda będzie słabszy, jednak, jeśli inwestorowi uda się dobrze trafić – może czekać go długi, ładny ruch, pozwalający na dobry zarobek.

MACD

Jak czytać prognozę?

Prognozy prezentujemy w formie tabeli. Zebraliśmy w niej wskazania następujących wskaźników:

  • prosta średnia krocząca, okres 10, interwał godzinowy (SMA(10) H1),
  • prosta średnia krocząca, okres 10, interwał dzienny (SMA(10) D1),
  • prosta średnia krocząca, okres 10, interwał tygodniowy (SMA(10) W1),
  • RSI, interwał dzienny (D1),
  • Stochastic, interwał dzienny (D1),
  • MACD, interwał dzienny (D1).

Sugestie związane z wyborem kierunku do gry są przedstawione za pomocą strzałek: zielonej w górę i czerwonej w dół. Każdy ze wskaźników może w jednym momencie wskazywać inny kierunek. Jest to całkowicie normalne.

Po kliknięciu w przycisk „Szczegóły” – zobaczysz szczegółowe wytłumaczenie, na jakiej podstawie zostały wygenerowane strzałki. Wyliczona prognoza jest wartością względną wynikającą z dodania 1, w przypadku wskazania pozytywnego dla wzrostów, i odjęcia 1, w przypadku wskazania zwiastującego spadki. Jeśli suma +1 i -1 wynosi powyżej zera – prognoza jest na KUP. Jeśli jednak suma wyniesie zero, lub poniżej zera – wskazanie będzie na SPRZEDAJ.

Żeby mechanizm nie był taki trywialny, brane pod uwagę są jeszcze dwa parametry: prognoza krótkoterminowa i prognoza długoterminowa.

Prognoza krótkoterminowa będzie bazowała na wskazaniu średniej godzinowej i dziennej, podczas gdy prognoza długoterminowa będzie opierała się o wskazanie średniej dziennej i tygodniowej.

Sygnał możemy uznać za mocniejszy, kiedy prognozy: zarówno krótko- jak i długoterminowa będą w zgodzie ze sobą.

Wartości są aktualizowane raz na godzinę w dniach handlowych, od pierwszych godzin poniedziałku, aż do godzin wieczornych w piątek, z wyłączeniem dni świątecznych. Uwaga, zdarza się, że dni świąteczne na świecie nie są przestrzegane w Polsce, i na odwrót.

Zarządzanie kapitałem

Pamiętaj, że żaden wskaźnik, ani ich kombinacja nie gwarantuje 100%-owej skuteczności. Dlatego warto, żebyś pomyślał o sensownym zarządzaniu kapitałem. W internecie jest dostępnych bardzo wiele pozycji opisujący prawidłowy Money Management.

W dużym skrócie, chodzi o to, aby nie przeznaczać jednorazowo zbyt dużej kwoty na handel. Idealną proporcją wydaje się gra za 2% posiadanego depozytu. Wtedy, zanim wyczyścisz konto – musisz przegrać ponad 50 razy pod rząd, a tu już trzeba by było mieć nie lada pecha.

Dodatkowo, określ w swojej strategii ile możesz zarobić. Biorąc pod uwagę maksymalną jednorazową stratę 2%, i szansę na zyski będące kilkukrotnością rzeczonych 2% – wcale nie musisz wygrywać cały czas, żeby saldo na Twoim koncie się powiększało. Pamiętaj o tym.

Na pewno nie bierz pod żadnym pozorem kredytu na inwestycje tego rodzaju.

Na koniec, krótka informacja prawna. Materiał przedstawiony na tej stronie jest wyłącznie w celach edukacyjnych, i nie stanowi porady inwestycyjnej. Wierzymy, że jesteś dorosłą, odpowiedzialną osobą i bierzesz wyłącznie na siebie ryzyko handlu walutami.

Ostatnia aktualizacja: 2023.06.08 18:59:59

Kryptowaluty

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
BCHUSD110.8800 USD45Szczegóły
ETHUSD1845.2300 USD48Szczegóły
LTCUSD87.7300 USD48Szczegóły
BTCUSD26513.0700 USD44Szczegóły
DSHUSD38.4600 USD36Szczegóły
XRPUSD0.5181 USD61Szczegóły
EOSUSD0.8771 USD43Szczegóły
LNKUSD5.9710 USD35Szczegóły
DOTUSD5.0080 USD38Szczegóły
XLMUSD0.0870 USD42Szczegóły
BNBUSD262.1500 USD23Szczegóły
XTZUSD0.8319 USD38Szczegóły
DOGUSD0.0674 USD39Szczegóły
UNIUSD4.6142 USD28Szczegóły
ADAUSD0.3233 USD31Szczegóły
SOLUSD18.6849 USD40Szczegóły
AVXUSD13.8904 USD43Szczegóły
KSMUSD25.7330 USD48Szczegóły
LUNUSD0.0001 USD11Szczegóły
GLMUSD0.2551 USD35Szczegóły
MTCUSD0.7678 USD27Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Pary główne

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
EURUSD1.0785 USD38Szczegóły
GBPUSD1.2554 USD50Szczegóły
USDCHF0.9003 CHF60Szczegóły
USDJPY138.9250 JPY64Szczegóły
USDCAD1.3353 CAD38Szczegóły
AUDUSD0.6714 USD53Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Pary mieszane (crossy)

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AUDNZD1.1017 NZD74Szczegóły
AUDCAD0.8966 CAD44Szczegóły
AUDCHF0.6044 CHF62Szczegóły
AUDJPY93.2570 JPY64Szczegóły
CHFJPY154.3070 JPY58Szczegóły
EURGBP0.8591 GBP33Szczegóły
EURAUD1.6062 AUD38Szczegóły
EURCHF0.9708 CHF48Szczegóły
EURJPY149.8130 JPY57Szczegóły
EURNZD1.7695 NZD57Szczegóły
EURCAD1.4401 CAD30Szczegóły
GBPCHF1.1301 CHF60Szczegóły
GBPJPY174.3930 JPY68Szczegóły
CADCHF0.6741 CHF68Szczegóły
CADJPY104.0200 JPY70Szczegóły
GBPAUD1.8699 AUD46Szczegóły
GBPCAD1.6761 CAD35Szczegóły
GBPNZD2.0598 NZD64Szczegóły
NZDCAD0.8136 CAD26Szczegóły
NZDCHF0.5484 CHF41Szczegóły
NZDJPY84.6340 JPY49Szczegóły
NZDUSD0.6092 USD38Szczegóły
USDSGD1.3430 SGD57Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Pary egzotyczne

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AUDSGD0.9016 SGD58Szczegóły
CHFSGD1.4916 SGD43Szczegóły
EURDKK7.4497 DKK53Szczegóły
EURHKD8.4518 HKD39Szczegóły
EURNOK11.7528 NOK54Szczegóły
EURPLN4.4734 PLN40Szczegóły
EURSEK11.6445 SEK65Szczegóły
EURSGD1.4482 SGD38Szczegóły
EURTRY25.3831 TRY91Szczegóły
EURZAR20.3141 ZAR43Szczegóły
GBPDKK8.6718 DKK67Szczegóły
GBPNOK13.6806 NOK61Szczegóły
GBPSEK13.5544 SEK76Szczegóły
GBPSGD1.6857 SGD56Szczegóły
GBPTRY29.5461 TRY92Szczegóły
NOKJPY12.7430 JPY51Szczegóły
NOKSEK0.9905 SEK62Szczegóły
SEKJPY12.8620 JPY44Szczegóły
SGDJPY103.4450 JPY64Szczegóły
USDCNH7.1192 CNH76Szczegóły
USDCZK21.9492 CZK62Szczegóły
USDDKK6.9079 DKK62Szczegóły
USDHKD7.8367 HKD54Szczegóły
USDHUF342.2490 HUF51Szczegóły
USDMXN17.3915 MXN34Szczegóły
USDNOK10.8979 NOK60Szczegóły
USDPLN4.1481 PLN50Szczegóły
USDRUB103.6659 RUB67Szczegóły
USDSEK10.7984 SEK70Szczegóły
USDTHB34.6330 THB64Szczegóły
USDTRY23.3638 TRY100Szczegóły
USDZAR18.8444 ZAR48Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Energie

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
XBRUSD75.3500 USD51Szczegóły
XNGUSD2.2290 USD51Szczegóły
XTIUSD70.7600 USD50Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty Futures na energie

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
Ropa WTI70.7500 USD50Szczegóły
Ropa Brent80.6900 USD51Szczegóły
Ropa Brent75.4400 USD51Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Metale szlachetne

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
XAGEUR22.5130 EUR47Szczegóły
XAGUSD24.2780 USD43Szczegóły
XAUEUR1823.1400 EUR45Szczegóły
XAUUSD1966.0000 USD41Szczegóły
XPDUSD1362.5500 USD40Szczegóły
XPTUSD1010.1000 USD45Szczegóły
XAUAUD2928.7500 AUD38Szczegóły
XAUJPY273148.0000 JPY49Szczegóły
XAUCHF1770.0600 CHF44Szczegóły
XAUGBP1566.2100 GBP39Szczegóły
XAGAUD36.1720 AUD41Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Rynki towarowe

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
Pszenica (Wheat_N3)625.6700 USD46Szczegóły
Kukurydza (Corn_N3)611.4400 USD54Szczegóły
Cukier (Sugar_N3)25.6100 USD43Szczegóły
Sbean_N31364.9500 USD49Szczegóły
Sok pomarańczowy (OJ_N3)257.8400 USD41Szczegóły
Kakao (Cocoa_N3)3166.0000 USD67Szczegóły
Kawa (Coffee_N3)195.6500 USD53Szczegóły
Bawełna (Cotton_N3)84.5900 USD54Szczegóły
Bawełna (Cotton_Z3)81.8200 USD52Szczegóły
Kakao (Cocoa_U3)3153.0000 USD67Szczegóły
Kawa (Coffee_U3)190.8300 USD48Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Duże indeksy giełdowe

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AUS2007115.6200 AUD42Szczegóły
CAC (F40)7225.6400 EUR42Szczegóły
JP22531784.0000 JPY63Szczegóły
STOXX504302.7000 EUR47Szczegóły
FTSE (UK100)7602.6000 GBP47Szczegóły
Dow Jones (US30)33813.4000 USD57Szczegóły
S&P 500 (US500)4287.7000 USD63Szczegóły
Nasdaq (NAS100, USTEC)14458.1000 USD63Szczegóły
DAX (DE40)16005.0000 EUR51Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Mniejsze indeksy giełdowe

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
CHINA5012585.9900 USD37Szczegóły
ES359344.4000 EUR59Szczegóły
HK5019418.0000 HKD49Szczegóły
IT4027284.7000 EUR51Szczegóły
US20001879.3100 USD68Szczegóły
CA601198.1900 CAD45Szczegóły
NETH25761.1700 EUR51Szczegóły
SE302303.8300 SEK62Szczegóły
CHINAH6592.5800 HKD49Szczegóły
SWI2011314.1000 CHF46Szczegóły
SA4071695.2000 ZAR51Szczegóły
NOR251113.2300 NOK56Szczegóły
DAX (DE30)3201.2000 EUR46Szczegóły
MidDE5027180.9000 EUR50Szczegóły
IN5018720.5000 USD73Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty Futures

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
DXY103.2780 USD62Szczegóły
VIX14.9000 USD22Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty terminowe na obligacje

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
EURBBL_M3117.5600 EUR47Szczegóły
EURBND_M3135.1100 EUR49Szczegóły
EURSCA_M3105.3500 EUR41Szczegóły
UST05Y_M3107.6300 USD30Szczegóły
UST05Y_U3108.5280 USD34Szczegóły
UST10Y_M3112.5860 USD32Szczegóły
UST10Y_U3113.6490 USD38Szczegóły
UST30Y_M3126.4100 USD35Szczegóły
UST30Y_U3127.3100 USD38Szczegóły
UKGB_U396.1300 GBP35Szczegóły
JGB10Y_M3148.7800 JPY51Szczegóły
ITB10Y_M3116.0900 EUR58Szczegóły
EURBBL_U3116.5600 EUR48Szczegóły
EURBND_U3133.7400 EUR48Szczegóły
EURSCA_U3105.4200 EUR42Szczegóły
ITB10Y_U3115.1000 EUR53Szczegóły
JGB10Y_U3147.9500 JPY54Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty terminowe spółek notowane na giełdzie Nasdaq

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AAPL.NAS179.1420 USD61Szczegóły
ADBE.NAS439.4850 USD65Szczegóły
ADI.NAS180.8150 USD48Szczegóły
ADP.NAS214.7500 USD53Szczegóły
AMAT.NAS135.0150 USD66Szczegóły
AMGN.NAS221.2100 USD41Szczegóły
AMZN.NAS125.0200 USD61Szczegóły
ATVI.NAS80.4960 USD57Szczegóły
AVGO.NAS797.2650 USD71Szczegóły
BIIB.NAS305.0000 USD55Szczegóły
BKNG.NAS2667.5700 USD51Szczegóły
CHTR.NAS332.9400 USD50Szczegóły
CME.NAS183.1400 USD49Szczegóły
CMCSA.NAS40.1400 USD56Szczegóły
COST.NAS516.3400 USD58Szczegóły
CRON.NAS1.6800 USD44Szczegóły
CSCO.NAS49.8800 USD59Szczegóły
CSX.NAS32.3000 USD63Szczegóły
CTSH.NAS62.2300 USD52Szczegóły
DISH.NAS7.3900 USD60Szczegóły
EA.NAS128.2700 USD51Szczegóły
EBAY.NAS45.8600 USD55Szczegóły
EQIX.NAS747.2400 USD53Szczegóły
LYFT.NAS10.3900 USD67Szczegóły
FOX.NAS31.3400 USD68Szczegóły
FOXA.NAS33.5800 USD66Szczegóły
GILD.NAS77.4300 USD38Szczegóły
GOOG.NAS123.5700 USD57Szczegóły
INTC.NAS31.0700 USD56Szczegóły
INTU.NAS425.4300 USD47Szczegóły
ISRG.NAS307.9700 USD54Szczegóły
KHC.NAS36.9500 USD28Szczegóły
MAR.NAS177.6600 USD55Szczegóły
MDLZ.NAS72.6300 USD35Szczegóły
MSFT.NAS326.1800 USD56Szczegóły
MU.NAS65.0900 USD53Szczegóły
NFLX.NAS406.2100 USD71Szczegóły
NVDA.NAS384.9800 USD65Szczegóły
PEP.NAS181.3600 USD33Szczegóły
PYPL.NAS64.4900 USD47Szczegóły
QCOM.NAS114.8800 USD56Szczegóły
REGN.NAS744.0300 USD43Szczegóły
SBUX.NAS98.2000 USD35Szczegóły
TLRY.NAS1.6700 USD32Szczegóły
TMUS.NAS129.4800 USD29Szczegóły
TSLA.NAS232.2200 USD80Szczegóły
VRTX.NAS329.6700 USD40Szczegóły
WBA.NAS31.7600 USD52Szczegóły
AMD.NAS121.0750 USD61Szczegóły
TXN.NAS172.2600 USD52Szczegóły
AKAM.NAS93.1000 USD71Szczegóły
ALGN.NAS305.0950 USD51Szczegóły
LNT.NAS53.1190 USD55Szczegóły
AAL.NAS15.3780 USD62Szczegóły
AEP.NAS84.2450 USD41Szczegóły
ANSS.NAS316.2200 USD50Szczegóły
APA.NAS34.2320 USD54Szczegóły
ADSK.NAS201.3350 USD52Szczegóły
CHRW.NAS91.0000 USD37Szczegóły
CDNS.NAS228.4650 USD54Szczegóły
CDW.NAS169.1900 USD49Szczegóły
CINF.NAS101.4690 USD51Szczegóły
CTAS.NAS481.5250 USD57Szczegóły
CPRT.NAS86.5100 USD57Szczegóły
XRAY.NAS38.4950 USD52Szczegóły
DXCM.NAS119.5300 USD51Szczegóły
FANG.NAS134.1310 USD54Szczegóły
DLTR.NAS131.5200 USD33Szczegóły
ENPH.NAS182.0350 USD58Szczegóły
ETSY.NAS87.0300 USD45Szczegóły
EXC.NAS39.9850 USD47Szczegóły
EXPE.NAS107.2150 USD69Szczegóły
EXPD.NAS116.0150 USD58Szczegóły
FFIV.NAS145.6950 USD59Szczegóły
FAST.NAS54.1500 USD47Szczegóły
FITB.NAS26.7780 USD60Szczegóły
FISV.NAS115.3400 USD50Szczegóły
FTNT.NAS69.0700 USD48Szczegóły
GPC.NAS152.8700 USD35Szczegóły
HAS.NAS61.2380 USD61Szczegóły
HSIC.NAS74.1050 USD42Szczegóły
HOLX.NAS78.5550 USD39Szczegóły
HST.NAS17.6250 USD63Szczegóły
HBAN.NAS11.1560 USD64Szczegóły
IDXX.NAS454.6300 USD36Szczegóły
ILMN.NAS203.9400 USD48Szczegóły
INCY.NAS61.1900 USD31Szczegóły
IPGP.NAS111.7400 USD51Szczegóły
JBHT.NAS171.6900 USD55Szczegóły
KLAC.NAS469.8150 USD70Szczegóły
LRCX.NAS609.3500 USD63Szczegóły
MCHP.NAS80.6750 USD59Szczegóły
MNST.NAS57.2490 USD43Szczegóły
NDAQ.NAS57.1000 USD62Szczegóły
NTAP.NAS70.1100 USD62Szczegóły
NWL.NAS8.6610 USD43Szczegóły
NWSA.NAS19.1000 USD66Szczegóły
NWS.NAS19.2500 USD66Szczegóły
NTRS.NAS74.1000 USD53Szczegóły
NLOK.NAS21.7140 USD50Szczegóły
ORLY.NAS902.1850 USD37Szczegóły
PCAR.NAS75.8490 USD65Szczegóły
PAYX.NAS111.2450 USD59Szczegóły
PFG.NAS70.6250 USD54Szczegóły
REG.NAS60.1500 USD62Szczegóły
ROST.NAS102.2260 USD45Szczegóły
STX.NAS59.4200 USD47Szczegóły
TROW.NAS113.2350 USD63Szczegóły
TER.NAS103.9800 USD62Szczegóły
ULTA.NAS411.9350 USD27Szczegóły
UAL.NAS50.0140 USD65Szczegóły
VRSN.NAS221.6400 USD47Szczegóły
VTRS.NAS9.5670 USD62Szczegóły
VG.NAS20.9820 USD70Szczegóły
WDC.NAS40.0250 USD63Szczegóły
WLTW.NAS223.6700 USD47Szczegóły
WYNN.NAS101.8150 USD46Szczegóły
XEL.NAS64.0000 USD38Szczegóły
ZION.NAS31.2250 USD63Szczegóły
JKHY.NAS155.9700 USD57Szczegóły
LKQ.NAS53.9800 USD48Szczegóły
MKTX.NAS273.6400 USD34Szczegóły
ODFL.NAS315.8700 USD51Szczegóły
POOL.NAS327.2200 USD53Szczegóły
QRVO.NAS99.2200 USD58Szczegóły
RDWR.NAS20.1700 USD56Szczegóły
SBAC.NAS227.0800 USD43Szczegóły
SWKS.NAS105.1000 USD53Szczegóły
SNPS.NAS439.4400 USD61Szczegóły
TTWO.NAS133.1700 USD51Szczegóły
TSCO.NAS220.4000 USD45Szczegóły
TRMB.NAS50.8400 USD63Szczegóły
VRSK.NAS218.1300 USD58Szczegóły
ZBRA.NAS274.9600 USD53Szczegóły
ABNB.NAS115.7550 USD56Szczegóły
ZM.NAS66.8450 USD49Szczegóły
MRNA.NAS123.4800 USD42Szczegóły
WDAY.NAS206.9150 USD54Szczegóły
ROKU.NAS69.5650 USD71Szczegóły
CRWD.NAS150.4300 USD56Szczegóły
DOCU.NAS58.2100 USD61Szczegóły
ZG.NAS45.7300 USD56Szczegóły
Z.NAS46.5600 USD56Szczegóły
PTON.NAS8.0630 USD53Szczegóły
MTCH.NAS39.2550 USD68Szczegóły
KDP.NAS31.2100 USD37Szczegóły
TTD.NAS74.8310 USD70Szczegóły
OKTA.NAS72.1300 USD39Szczegóły
CSGP.NAS80.5300 USD58Szczegóły
LBRDK.NAS75.5500 USD49Szczegóły
LBRDA.NAS75.4750 USD50Szczegóły
DDOG.NAS94.6750 USD58Szczegóły
PLUG.NAS9.4540 USD59Szczegóły
IBKR.NAS79.6500 USD59Szczegóły
AFRM.NAS17.3450 USD70Szczegóły
ZS.NAS150.0000 USD70Szczegóły
RPRX.NAS34.2110 USD50Szczegóły
SGEN.NAS194.9600 USD47Szczegóły
SPLK.NAS99.9900 USD56Szczegóły
COUP.NAS80.9620 USD71Szczegóły
EXAS.NAS90.2750 USD75Szczegóły
MDB.NAS370.7250 USD75Szczegóły
SIRI.NAS3.7970 USD61Szczegóły
DKNG.NAS25.1420 USD60Szczegóły
IAC.NAS58.9600 USD63Szczegóły
ZI.NAS26.1290 USD70Szczegóły
GDRX.NAS5.4560 USD55Szczegóły
EXPI.NAS19.3400 USD73Szczegóły
TXG.NAS53.8950 USD52Szczegóły
LOGI.NAS63.2710 USD50Szczegóły
DISCK.NAS24.3700 USD34Szczegóły
NVAX.NAS7.4030 USD50Szczegóły
WMG.NAS24.6000 USD38Szczegóły
PODD.NAS276.4200 USD36Szczegóły
WISH.NAS7.1410 USD44Szczegóły
OPEN.NAS2.3430 USD54Szczegóły
PENN.NAS26.1600 USD53Szczegóły
ALNY.NAS191.4000 USD45Szczegóły
MPWR.NAS497.1800 USD58Szczegóły
ON.NAS89.9900 USD62Szczegóły
SSNC.NAS57.1800 USD61Szczegóły
CZR.NAS47.9850 USD64Szczegóły
PTC.NAS137.2500 USD58Szczegóły
RUN.NAS19.0410 USD59Szczegóły
CGNX.NAS55.4500 USD65Szczegóły
BMRN.NAS91.8800 USD47Szczegóły
APPN.NAS47.4700 USD68Szczegóły
TECH.NAS79.8900 USD51Szczegóły
MASI.NAS158.3300 USD43Szczegóły
LSXMK.NAS29.4070 USD60Szczegóły
IEP.NAS26.8050 USD42Szczegóły
ENTG.NAS109.7300 USD72Szczegóły
ERIE.NAS215.3300 USD40Szczegóły
CG.NAS29.4300 USD60Szczegóły
BSY.NAS49.5300 USD66Szczegóły
SPWR.NAS11.0450 USD50Szczegóły
RGEN.NAS168.3750 USD60Szczegóły
LAZR.NAS6.6500 USD53Szczegóły
FIVN.NAS72.3630 USD66Szczegóły
PEGA.NAS46.8500 USD52Szczegóły
OLED.NAS149.5200 USD55Szczegóły
PCTY.NAS186.7450 USD58Szczegóły
BYND.NAS10.8090 USD42Szczegóły
NDSN.NAS231.2300 USD68Szczegóły
AZPN.NAS165.7300 USD36Szczegóły
FIVE.NAS187.2800 USD50Szczegóły
NBIX.NAS94.0800 USD44Szczegóły
FSLR.NAS190.5490 USD42Szczegóły
MORN.NAS204.9800 USD62Szczegóły
NTRA.NAS48.6900 USD48Szczegóły
MRTX.NAS38.5300 USD41Szczegóły
FWONK.NAS73.1200 USD52Szczegóły
LPLA.NAS199.7400 USD57Szczegóły
DBX.NAS23.5800 USD63Szczegóły
AMED.NAS92.4250 USD74Szczegóły
GLPI.NAS49.9300 USD57Szczegóły
ONTX.NAS1.1740 USD53Szczegóły
SNDL.NAS1.4190 USD42Szczegóły
TNXP.NAS1.8760 USD39Szczegóły
TXMD.NAS3.9690 USD48Szczegóły
NOVN.NAS0.8980 USD34Szczegóły
ACRX.NAS1.1080 USD65Szczegóły
TTOO.NAS0.0800 USD22Szczegóły
GERN.NAS3.6450 USD76Szczegóły
XSPA.NAS0.6640 USD33Szczegóły
JFU.NAS4.3080 USD60Szczegóły
VEON.NAS19.5690 USD54Szczegóły
TRVN.NAS1.0700 USD50Szczegóły
GNUS.NAS2.4500 USD45Szczegóły
ATHX.NAS0.9540 USD59Szczegóły
CRBP.NAS9.3250 USD50Szczegóły
AGRX.NAS3.6150 USD25Szczegóły
MARK.NAS1.1800 USD51Szczegóły
TELL.NAS1.3064 USD52Szczegóły
NERV.NAS6.5150 USD61Szczegóły
WTRH.NAS1.2250 USD29Szczegóły
VSTM.NAS10.9300 USD73Szczegóły
AGEN.NAS1.9740 USD69Szczegóły
VBIV.NAS2.7900 USD44Szczegóły
SPPI.NAS1.0900 USD48Szczegóły
ABUS.NAS2.5460 USD53Szczegóły
RIGL.NAS1.6000 USD59Szczegóły
IFRX.NAS4.0410 USD45Szczegóły
LLNW.NAS2.4590 USD19Szczegóły
OVID.NAS3.5050 USD50Szczegóły
CRNT.NAS2.1410 USD74Szczegóły
WATT.NAS0.3090 USD47Szczegóły
SELB.NAS1.3900 USD64Szczegóły
GNPX.NAS0.9440 USD57Szczegóły
MNKD.NAS4.1120 USD45Szczegóły
TRVG.NAS1.1820 USD45Szczegóły
VRAY.NAS0.6050 USD33Szczegóły
OPK.NAS1.6180 USD56Szczegóły
CPRX.NAS11.9395 USD33Szczegóły
CBAY.NAS9.4890 USD51Szczegóły
NYMT.NAS9.9940 USD51Szczegóły
ZYNE.NAS0.3560 USD56Szczegóły
NCMI.NAS0.3500 USD58Szczegóły
IZEA.NAS0.7760 USD71Szczegóły
VYGR.NAS12.8900 USD63Szczegóły
SOLO.NAS0.5340 USD48Szczegóły
ARAY.NAS3.6600 USD55Szczegóły
ADAP.NAS1.0130 USD32Szczegóły
BGCP.NAS4.6800 USD57Szczegóły
LXRX.NAS2.8979 USD51Szczegóły
VXRT.NAS0.9030 USD37Szczegóły
FRSX.NAS2.5000 USD63Szczegóły
CERS.NAS2.5590 USD67Szczegóły
VKTX.NAS24.9800 USD62Szczegóły
AYRO.NAS0.5570 USD50Szczegóły
WIMI.NAS1.0650 USD55Szczegóły
LTRPA.NAS0.6290 USD40Szczegóły
XNET.NAS1.6200 USD57Szczegóły
KNDI.NAS4.0700 USD69Szczegóły
PRQR.NAS1.7320 USD38Szczegóły
VYNE.NAS5.7770 USD46Szczegóły
CNDT.NAS3.2950 USD55Szczegóły
MGI.NAS10.9900 USD61Szczegóły
ORTX.NAS5.0290 USD49Szczegóły
PTEN.NAS11.5300 USD58Szczegóły
AYTU.NAS1.5250 USD36Szczegóły
PGEN.NAS1.2800 USD57Szczegóły
PRTK.NAS2.2000 USD62Szczegóły
PLYA.NAS9.3000 USD58Szczegóły
SRNE.NAS0.2810 USD32Szczegóły
BNGO.NAS0.7570 USD51Szczegóły
OCGN.NAS0.4540 USD32Szczegóły
IMGN.NAS15.3800 USD70Szczegóły
NNDM.NAS2.3950 USD43Szczegóły
PSEC.NAS6.3000 USD52Szczegóły
HLIT.NAS18.0000 USD75Szczegóły
SURF.NAS0.7660 USD56Szczegóły
SFT.NAS1.8500 USD57Szczegóły
GEVO.NAS1.5340 USD68Szczegóły
INO.NAS0.5640 USD35Szczegóły
DTIL.NAS0.7460 USD47Szczegóły
INSG.NAS0.9300 USD50Szczegóły
GOSS.NAS1.1710 USD46Szczegóły
PAA.NAS13.7760 USD62Szczegóły
CASA.NAS1.0200 USD36Szczegóły
CODX.NAS1.0970 USD34Szczegóły
EGAN.NAS7.4600 USD62Szczegóły
FOLD.NAS12.6980 USD65Szczegóły
PBYI.NAS3.4480 USD66Szczegóły
PAGP.NAS14.4800 USD63Szczegóły
ADVM.NAS1.5360 USD83Szczegóły
SY.NAS2.1200 USD40Szczegóły
INFN.NAS4.5800 USD35Szczegóły
CRMD.NAS5.1730 USD53Szczegóły
DVAX.NAS11.7980 USD67Szczegóły
PRVB.NAS24.9860 USD75Szczegóły
GOGO.NAS16.5050 USD77Szczegóły
SDC.NAS0.4110 USD54Szczegóły
DOYU.NAS1.0500 USD51Szczegóły
GLAD.NAS9.8700 USD70Szczegóły
NMRK.NAS6.5600 USD64Szczegóły
LUNA.NAS9.6100 USD72Szczegóły
BCRX.NAS8.8270 USD60Szczegóły
NDLS.NAS3.4370 USD44Szczegóły
OSUR.NAS5.4800 USD45Szczegóły
GLNG.NAS22.1800 USD57Szczegóły
VRA.NAS6.0900 USD68Szczegóły
UNIT.NAS4.2830 USD66Szczegóły
CAMP.NAS2.0040 USD39Szczegóły
CRIS.NAS0.8080 USD50Szczegóły
SGMO.NAS1.2400 USD47Szczegóły
QRTEA.NAS0.9170 USD56Szczegóły
SVC.NAS8.9780 USD61Szczegóły
GPRO.NAS4.2300 USD54Szczegóły
PFLT.NAS9.8600 USD35Szczegóły
ALDX.NAS11.7550 USD72Szczegóły
FOSL.NAS2.4480 USD51Szczegóły
CWCO.NAS21.9700 USD73Szczegóły
NESR.NAS2.6150 USD19Szczegóły
FCEL.NAS2.3100 USD56Szczegóły
NKLA.NAS0.6400 USD34Szczegóły
ERIC.NAS5.1900 USD45Szczegóły
WKHS.NAS0.9030 USD46Szczegóły
ALT.NAS4.0790 USD35Szczegóły
LILA.NAS8.3900 USD59Szczegóły
CLNE.NAS4.4500 USD59Szczegóły
EOLS.NAS8.6900 USD44Szczegóły
ATRA.NAS1.7280 USD33Szczegóły
ANGI.NAS3.1000 USD65Szczegóły
NAVI.NAS17.5110 USD73Szczegóły
CHRS.NAS5.3150 USD51Szczegóły
SSSS.NAS3.3790 USD49Szczegóły
MRNS.NAS8.5550 USD56Szczegóły
ZYXI.NAS8.8300 USD37Szczegóły
MITK.NAS10.5700 USD63Szczegóły
COMM.NAS4.5440 USD54Szczegóły
SSRM.NAS14.4400 USD39Szczegóły
MOMO.NAS9.3540 USD57Szczegóły
SABR.NAS3.3460 USD47Szczegóły