Prognozy cen na podstawie analizy technicznej

Jaka będzie przyszłość?Jaka będzie przyszłość?

Wszyscy inwestorzy od zarania dziejów próbują pozyskać sposób na określenie kierunku ceny. Metod jest kilka: jedni skupiają się na analizie fundamentalnej, inni zaś stawiają na analizę techniczną. Podczas, gdy analiza fundamentalna to ciężka praca – inwestor musi pilnie śledzić wiadomości, czytać prasę branżową, oglądać wypowiedzi zarządu danej spółki czy analizować politykę monetarną państw. Z analizą techniczną jest inaczej, całkowicie inaczej. Dzięki wykorzystaniu jej wskaźników, sprytny inwestor może napisać system, który będzie badał ich wskazania, lub też sam – poprzez rzut oka na wykres – będzie wiedział co jest grane.

Zapraszamy również do sprawdzenia tabeli swapów →

Przejdź do tabeli prognoz ↓

Popularne wskaźniki analizy technicznej

Wskaźników jest bardzo dużo. Śmiało możemy mówić o ilości wyrażanej w tysiącach. I chociaż podstawowych wskaźników jest kilkadziesiąt, to programiści cały czas tworzą nowe. Niektóre działają w oparciu o te klasyczne wskaźniki, inne zaś są ich modyfikacją, lub też podejściem do tematu z całkiem innej strony.

Średnie kroczące

Najprawdopodobniej najpopularniejszym wskaźnikiem analizy technicznej są średnie kroczące. Średnia, to nic innego jak… średnia z X ostatnich cen. Czyli, prosta średnia krocząca o okresie 3 (zapisujemy SMA(3)), będzie wynikiem dodawania 3 ostatnich cen danego waloru, a następnie podzielenie otrzymanego wyniku przez 3.

Wzór na obliczenie prostej średniej kroczącej: (Cena zamknięcia[1] + Cena zamknięcia[2] + Cena zamknięcia[3]) / Ilość Cen

Np. (1,5 + 2 + 2,5) / 3 = 2

Wyróżniamy kilka typów średnich kroczących:

  • prosta (Simple Moving Average, w skrócie SMA),
  • wykładnicza (Exponential Moving Average, w skrócie EMA),
  • wygładzona (Smoothed Moving Average, w skrócie SMMA),
  • ważona (Linear Weighted Moving Average, w skrócie LWMA).

Jeśli chodzi o sposoby liczenia tych średnich, to są one podobne, różnią się tylko drobnymi detalami. Na przykład, dokładane jest jeszcze znaczenie wagi im pozycja bliżej końca ciągu składników średniej. Ale zostawmy to dla matematyków. Dla nas, w XXI wieku liczy to program. Podajemy tylko okres, wybieramy typ średniej i otrzymujemy wyliczenia w czasie krótszym niż mrugnięcie powieką.

Pomysły na handel pojawiają się wraz z analizą położenia średniej względem ceny. Jeśli cena przebywa nad średnią, możemy przypuszczać, że panuje tendencja wzrostowa. A jeśli cena znajduje się pod średnią – możemy mówić o tendencji spadkowej.

Kolejnym sygnałem do handlu może być przekroczenie ceny. Dla przykładu, jeśli cena była pod średnią przez kilka ostatnich świeczek, a teraz doszło do zamknięcia ceny ponad średnią – może to być sygnał do otwarcia pozycji długiej.

Średnia krocząca SMA (10)

RSI

Najprawdopodobniej najpopularniejszym wskaźnikiem analizy technicznej jest RSI. Relative Strength Index to w języku polskim Indeks Siły Relatywnej (danego instrumentu). Za jego pomocą inwestor jest w stanie określić siłę waloru. Jeśli jest niskie, mówimy tutaj o wartościach poniżej 30 – oznacza to, że rynek jest wyprzedany – i za chwilę może dojść do odbicia (cena wzrośnie). Kiedy jego wartość będzie powyżej 70, oznacza to, że rynek jest wykupiony, i w niedługiej przyszłości możemy spodziewać się jakieś, choćby drobnej korekty.

Ciekawym sygnałem płynącym z tego wskaźnika jest, kiedy inwestor szykuje się do kupna. Czeka aż cena spadnie, a wraz z nią wskazanie RSI do poniżej 30, a następnie wróci ponownie w strefę 30-70. Wtedy właśnie może być sygnał do zajęcia pozycji długiej, którą trzyma aż do wejścia RSI w strefę powyżej 70, co może zwiastować nadchodzącą korektę.

RSI (14)

Oscylator stochastyczny

Wzór na oscylator stochastyczny wyprowadził w 1950 roku George Lane. Na oscylator składają się z dwie linie – %K (niebieska, główna) oraz %D (czerwona, sygnalna).

Wzór na obliczenie wskazania Stochastic: %K = 100 * (C – Min) / (Max – Min), a %D to 3-okresowa średnia linii %K

Sygnał do gry daje przecięcie się linii niebieskiej z czerwoną. Kiedy niebieska przecina czerwoną od dołu do góry – mamy sygnał na wzrosty. Kiedy niebieska przecina czerwoną od góry do dołu – mamy sygnał na spadki.

Doskonałe uzupełnienie tego wskaźnika stanowią poziomy. Kiedy linie przetną się, zwiastując spadki powyżej poziomu 80 – jest to dobre miejsce na rozegranie pozycji krótkiej. Kiedy natomiast, linie przetną się zwiastując wzrosty, a cała sytuacja będzie miała miejsce poniżej poziomu 20 – jest to ciekawe miejsce do gry na wzrosty.

Dodatkowo, po przecięciu się linii pod poziomem 20, można jeszcze poczekać, aż główna linia wyjdzie poza poziom 20, i dopiero wtedy rozważyć otworzenie pozycji. To jako dodatkowe zabezpieczenie i próba przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę.

Stochastic

MACD

Rozwinięciem skrótu MACD będzie Moving Average Convergence / Divergence, czyli wskazania wynikające ze zbieżności i rozbieżności średnich kroczących. Autorem wskaźnika jest Gerard Appel, opracował go w 1979 roku.

Odczyt sygnałów jest bardzo zbliżony do oscylatora stochastycznego. Sygnałem do kupna jest, kiedy linia główna przecina linię sygnalną od dołu do góry. Sygnałem do sprzedaży będzie, kiedy linia główna przetnie linię sygnalną od góry do dołu.

Kluczową wagę stanowi tutaj poziom 0 (zero). Sygnał do kupna jest silniejszy, jeśli nastąpi powyżej linii zero.

Sygnałem słabszym zaś będzie sytuacja, kiedy średnie przetną się zwiastując wzrosty, a do przecięcia dojdzie poniżej linii zero. Sygnał, co prawda będzie słabszy, jednak, jeśli inwestorowi uda się dobrze trafić – może czekać go długi, ładny ruch, pozwalający na dobry zarobek.

MACD

Jak czytać prognozę?

Prognozy prezentujemy w formie tabeli. Zebraliśmy w niej wskazania następujących wskaźników:

  • prosta średnia krocząca, okres 10, interwał godzinowy (SMA(10) H1),
  • prosta średnia krocząca, okres 10, interwał dzienny (SMA(10) D1),
  • prosta średnia krocząca, okres 10, interwał tygodniowy (SMA(10) W1),
  • RSI, interwał dzienny (D1),
  • Stochastic, interwał dzienny (D1),
  • MACD, interwał dzienny (D1).

Sugestie związane z wyborem kierunku do gry są przedstawione za pomocą strzałek: zielonej w górę i czerwonej w dół. Każdy ze wskaźników może w jednym momencie wskazywać inny kierunek. Jest to całkowicie normalne.

Po kliknięciu w przycisk „Szczegóły” – zobaczysz szczegółowe wytłumaczenie, na jakiej podstawie zostały wygenerowane strzałki. Wyliczona prognoza jest wartością względną wynikającą z dodania 1, w przypadku wskazania pozytywnego dla wzrostów, i odjęcia 1, w przypadku wskazania zwiastującego spadki. Jeśli suma +1 i -1 wynosi powyżej zera – prognoza jest na KUP. Jeśli jednak suma wyniesie zero, lub poniżej zera – wskazanie będzie na SPRZEDAJ.

Żeby mechanizm nie był taki trywialny, brane pod uwagę są jeszcze dwa parametry: prognoza krótkoterminowa i prognoza długoterminowa.

Prognoza krótkoterminowa będzie bazowała na wskazaniu średniej godzinowej i dziennej, podczas gdy prognoza długoterminowa będzie opierała się o wskazanie średniej dziennej i tygodniowej.

Sygnał możemy uznać za mocniejszy, kiedy prognozy: zarówno krótko- jak i długoterminowa będą w zgodzie ze sobą.

Wartości są aktualizowane raz na godzinę w dniach handlowych, od pierwszych godzin poniedziałku, aż do godzin wieczornych w piątek, z wyłączeniem dni świątecznych. Uwaga, zdarza się, że dni świąteczne na świecie nie są przestrzegane w Polsce, i na odwrót.

Zarządzanie kapitałem

Pamiętaj, że żaden wskaźnik, ani ich kombinacja nie gwarantuje 100%-owej skuteczności. Dlatego warto, żebyś pomyślał o sensownym zarządzaniu kapitałem. W internecie jest dostępnych bardzo wiele pozycji opisujący prawidłowy Money Management.

W dużym skrócie, chodzi o to, aby nie przeznaczać jednorazowo zbyt dużej kwoty na handel. Idealną proporcją wydaje się gra za 2% posiadanego depozytu. Wtedy, zanim wyczyścisz konto – musisz przegrać ponad 50 razy pod rząd, a tu już trzeba by było mieć nie lada pecha.

Dodatkowo, określ w swojej strategii ile możesz zarobić. Biorąc pod uwagę maksymalną jednorazową stratę 2%, i szansę na zyski będące kilkukrotnością rzeczonych 2% – wcale nie musisz wygrywać cały czas, żeby saldo na Twoim koncie się powiększało. Pamiętaj o tym.

Na pewno nie bierz pod żadnym pozorem kredytu na inwestycje tego rodzaju.

Na koniec, krótka informacja prawna. Materiał przedstawiony na tej stronie jest wyłącznie w celach edukacyjnych, i nie stanowi porady inwestycyjnej. Wierzymy, że jesteś dorosłą, odpowiedzialną osobą i bierzesz wyłącznie na siebie ryzyko handlu walutami.

Ostatnia aktualizacja: 2023.01.27 23:59:59

Kryptowaluty

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
BCHUSD132.6000 USD71Szczegóły
ETHUSD1589.1400 USD67Szczegóły
LTCUSD88.0400 USD59Szczegóły
BTCUSD22967.1400 USD74Szczegóły
DSHUSD51.2100 USD58Szczegóły
XRPUSD0.4045 USD60Szczegóły
EOSUSD1.1011 USD66Szczegóły
LNKUSD7.4000 USD65Szczegóły
DOTUSD6.5060 USD69Szczegóły
XLMUSD0.0920 USD66Szczegóły
BNBUSD306.5740 USD66Szczegóły
XTZUSD1.0964 USD68Szczegóły
DOGUSD0.0862 USD61Szczegóły
UNIUSD6.7879 USD66Szczegóły
ADAUSD0.3841 USD74Szczegóły
SOLUSD24.3229 USD68Szczegóły
AVXUSD20.2790 USD80Szczegóły
KSMUSD35.9380 USD67Szczegóły
LUNUSD0.0001 USD11Szczegóły
GLMUSD0.4727 USD71Szczegóły
MTCUSD1.1523 USD77Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Pary główne

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
EURUSD1.0865 USD66Szczegóły
GBPUSD1.2390 USD64Szczegóły
USDCHF0.9212 CHF43Szczegóły
USDJPY129.8780 JPY45Szczegóły
USDCAD1.3312 CAD40Szczegóły
AUDUSD0.7108 USD69Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Pary mieszane (crossy)

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AUDNZD1.0951 NZD64Szczegóły
AUDCAD0.9462 CAD68Szczegóły
AUDCHF0.6548 CHF67Szczegóły
AUDJPY92.3140 JPY60Szczegóły
CHFJPY140.9810 JPY48Szczegóły
EURGBP0.8769 GBP49Szczegóły
EURAUD1.5286 AUD37Szczegóły
EURCHF1.0009 CHF60Szczegóły
EURJPY141.1160 JPY53Szczegóły
EURNZD1.6740 NZD48Szczegóły
EURCAD1.4464 CAD56Szczegóły
GBPCHF1.1413 CHF61Szczegóły
GBPJPY160.9190 JPY54Szczegóły
CADCHF0.6920 CHF53Szczegóły
CADJPY97.5530 JPY50Szczegóły
GBPAUD1.7435 AUD38Szczegóły
GBPCAD1.6501 CAD55Szczegóły
GBPNZD1.9090 NZD49Szczegóły
NZDCAD0.8643 CAD56Szczegóły
NZDCHF0.5980 CHF57Szczegóły
NZDJPY84.3080 JPY53Szczegóły
NZDUSD0.6492 USD62Szczegóły
USDSGD1.3122 SGD26Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Pary egzotyczne

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AUDSGD0.9327 SGD64Szczegóły
CHFSGD1.4244 SGD40Szczegóły
EURDKK7.4371 DKK45Szczegóły
EURHKD8.5063 HKD68Szczegóły
EURNOK10.7389 NOK57Szczegóły
EURPLN4.7073 PLN56Szczegóły
EURSEK11.2042 SEK55Szczegóły
EURSGD1.4258 SGD50Szczegóły
EURTRY20.4327 TRY69Szczegóły
EURZAR18.6988 ZAR64Szczegóły
GBPDKK8.4808 DKK51Szczegóły
GBPNOK12.2455 NOK59Szczegóły
GBPSEK12.7769 SEK55Szczegóły
GBPSGD1.6258 SGD51Szczegóły
GBPTRY23.3005 TRY67Szczegóły
NOKJPY13.1350 JPY48Szczegóły
NOKSEK1.0428 SEK45Szczegóły
SEKJPY12.5910 JPY50Szczegóły
SGDJPY98.9660 JPY54Szczegóły
USDCNH6.7571 CNH31Szczegóły
USDCZK21.9069 CZK29Szczegóły
USDDKK6.8449 DKK34Szczegóły
USDHKD7.8289 HKD62Szczegóły
USDHUF358.8180 HUF29Szczegóły
USDMXN18.7583 MXN36Szczegóły
USDNOK9.8839 NOK47Szczegóły
USDPLN4.3325 PLN38Szczegóły
USDRUB103.6659 RUB67Szczegóły
USDSEK10.3082 SEK42Szczegóły
USDTHB32.7930 THB28Szczegóły
USDTRY18.8036 TRY59Szczegóły
USDZAR17.2113 ZAR53Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Energie

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
XBRUSD86.0100 USD58Szczegóły
XNGUSD3.0570 USD31Szczegóły
XTIUSD79.1900 USD56Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty Futures na energie

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
Ropa WTI79.0900 USD58Szczegóły
Ropa WTI79.3600 USD57Szczegóły
Ropa Brent87.5100 USD55Szczegóły
Ropa Brent86.0800 USD60Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Metale szlachetne

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
XAGEUR21.6730 EUR50Szczegóły
XAGUSD23.5590 USD55Szczegóły
XAUEUR1772.8800 EUR60Szczegóły
XAUUSD1926.5400 USD66Szczegóły
XPDUSD1618.7200 USD40Szczegóły
XPTUSD1014.3900 USD43Szczegóły
XAUAUD2710.6600 AUD49Szczegóły
XAUJPY250246.0000 JPY62Szczegóły
XAUCHF1774.6600 CHF63Szczegóły
XAUGBP1554.7500 GBP58Szczegóły
XAGAUD33.1320 AUD45Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Rynki towarowe

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
Pszenica (Wheat_H3)748.3000 USD50Szczegóły
Kukurydza (Corn_H3)682.1900 USD59Szczegóły
Cukier (Sugar_H3)20.9900 USD65Szczegóły
Sbean_H31509.4500 USD58Szczegóły
Sok pomarańczowy (OJ_H3)205.4900 USD54Szczegóły
Kakao (Cocoa_H3)2617.0000 USD55Szczegóły
Kawa (Coffee_H3)168.9800 USD59Szczegóły
Bawełna (Cotton_H3)86.8400 USD59Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Duże indeksy giełdowe

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AUS2007519.1300 AUD74Szczegóły
CAC (F40)7098.9300 EUR70Szczegóły
JP22527436.0000 JPY64Szczegóły
STOXX504175.6000 EUR68Szczegóły
FTSE (UK100)7762.8000 GBP61Szczegóły
Dow Jones (US30)33974.7000 USD56Szczegóły
S&P 500 (US500)4069.5000 USD63Szczegóły
Nasdaq (NAS100, USTEC)12166.9000 USD65Szczegóły
DAX (DE40)15157.1000 EUR68Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Mniejsze indeksy giełdowe

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
CHINA5014338.3100 USD79Szczegóły
ES359061.8000 EUR74Szczegóły
HK5022654.7000 HKD79Szczegóły
IT4026480.4000 EUR74Szczegóły
US20001911.9300 USD63Szczegóły
CA601246.7800 CAD68Szczegóły
NETH25748.7900 EUR63Szczegóły
SE302195.7100 SEK56Szczegóły
CHINAH7751.2200 HKD75Szczegóły
SWI2011337.4000 CHF60Szczegóły
SA4074724.0000 ZAR74Szczegóły
NOR251093.0100 NOK45Szczegóły
DAX (DE30)3200.2000 EUR62Szczegóły
MidDE5029059.9000 EUR69Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty Futures

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
DXY101.7400 USD34Szczegóły
VIX19.3500 USD28Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty terminowe na obligacje

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
EURBBL_H3117.6700 EUR50Szczegóły
EURBND_H3137.5800 EUR50Szczegóły
EURSCA_H3105.8800 EUR48Szczegóły
UST05Y_H3109.3090 USD53Szczegóły
UST10Y_H3114.6170 USD54Szczegóły
UST30Y_H3130.1600 USD54Szczegóły
UKGB_H3104.5900 GBP60Szczegóły
JGB10Y_H3146.5200 JPY58Szczegóły
ITB10Y_H3114.5800 EUR54Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty terminowe spółek notowane na giełdzie Nasdaq

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AAPL.NAS143.5370 USD62Szczegóły
ADBE.NAS365.5500 USD61Szczegóły
ADI.NAS170.0800 USD54Szczegóły
ADP.NAS225.1250 USD36Szczegóły
AMAT.NAS114.9300 USD64Szczegóły
AMGN.NAS254.7000 USD33Szczegóły
AMZN.NAS98.7640 USD60Szczegóły
ATVI.NAS75.4920 USD43Szczegóły
AVGO.NAS597.2200 USD61Szczegóły
BIIB.NAS290.9900 USD60Szczegóły
BKNG.NAS2428.6100 USD75Szczegóły
CHTR.NAS409.9600 USD69Szczegóły
CME.NAS176.5800 USD47Szczegóły
CMCSA.NAS40.3700 USD69Szczegóły
COST.NAS497.8000 USD57Szczegóły
CRON.NAS2.4300 USD40Szczegóły
CSCO.NAS48.2400 USD51Szczegóły
CSX.NAS30.1150 USD42Szczegóły
CTSH.NAS64.4800 USD63Szczegóły
DISH.NAS14.4300 USD51Szczegóły
EA.NAS129.0900 USD60Szczegóły
EBAY.NAS49.0200 USD67Szczegóły
EQIX.NAS727.5500 USD62Szczegóły
LYFT.NAS15.3500 USD79Szczegóły
FOX.NAS31.6600 USD66Szczegóły
FOXA.NAS33.8400 USD67Szczegóły
GILD.NAS83.5800 USD45Szczegóły
GOOG.NAS98.9200 USD57Szczegóły
INTC.NAS30.0100 USD58Szczegóły
INTU.NAS411.7500 USD54Szczegóły
ISRG.NAS250.1300 USD35Szczegóły
KHC.NAS39.6000 USD43Szczegóły
MAR.NAS174.0500 USD75Szczegóły
MDLZ.NAS64.4700 USD43Szczegóły
MSFT.NAS247.1500 USD52Szczegóły
MU.NAS62.5900 USD70Szczegóły
NFLX.NAS364.8100 USD75Szczegóły
NVDA.NAS196.9400 USD71Szczegóły
PEP.NAS170.2200 USD38Szczegóły
PYPL.NAS80.3700 USD58Szczegóły
QCOM.NAS133.5300 USD67Szczegóły
REGN.NAS742.7600 USD57Szczegóły
SBUX.NAS108.6000 USD63Szczegóły
TLRY.NAS3.0400 USD50Szczegóły
TMUS.NAS148.5700 USD58Szczegóły
TSLA.NAS159.8100 USD56Szczegóły
VRTX.NAS320.8700 USD64Szczegóły
WBA.NAS36.4200 USD43Szczegóły
AMD.NAS74.7780 USD62Szczegóły
TXN.NAS173.5500 USD52Szczegóły
AKAM.NAS87.2700 USD47Szczegóły
ALGN.NAS262.4500 USD72Szczegóły
LNT.NAS54.3120 USD47Szczegóły
AAL.NAS16.6110 USD66Szczegóły
AEP.NAS92.9450 USD41Szczegóły
ANSS.NAS266.4400 USD61Szczegóły
APA.NAS45.2440 USD47Szczegóły
ADSK.NAS208.5200 USD54Szczegóły
CHRW.NAS97.4250 USD56Szczegóły
CDNS.NAS185.4150 USD69Szczegóły
CDW.NAS194.0550 USD54Szczegóły
CINF.NAS105.4150 USD48Szczegóły
CTAS.NAS440.0450 USD45Szczegóły
CPRT.NAS66.6500 USD60Szczegóły
XRAY.NAS36.8850 USD63Szczegóły
DXCM.NAS106.5700 USD37Szczegóły
FANG.NAS149.3850 USD58Szczegóły
DLTR.NAS150.1200 USD55Szczegóły
ENPH.NAS206.9750 USD28Szczegóły
ETSY.NAS134.6300 USD58Szczegóły
EXC.NAS41.5660 USD41Szczegóły
EXPE.NAS116.6300 USD77Szczegóły
EXPD.NAS108.0700 USD49Szczegóły
FFIV.NAS147.5700 USD50Szczegóły
FAST.NAS49.5100 USD55Szczegóły
FITB.NAS35.9270 USD62Szczegóły
FISV.NAS106.0500 USD57Szczegóły
FTNT.NAS53.0300 USD58Szczegóły
GPC.NAS167.7050 USD41Szczegóły
HAS.NAS63.6500 USD54Szczegóły
HSIC.NAS85.4050 USD62Szczegóły
HOLX.NAS82.8000 USD68Szczegóły
HST.NAS18.2550 USD65Szczegóły
HBAN.NAS14.8970 USD58Szczegóły
IDXX.NAS487.9400 USD66Szczegóły
ILMN.NAS211.9950 USD54Szczegóły
INCY.NAS85.9900 USD69Szczegóły
IPGP.NAS110.6900 USD69Szczegóły
JBHT.NAS188.4150 USD58Szczegóły
KLAC.NAS426.8850 USD62Szczegóły
LRCX.NAS494.8500 USD64Szczegóły
MCHP.NAS77.8800 USD58Szczegóły
MNST.NAS103.7400 USD59Szczegóły
NDAQ.NAS60.0210 USD33Szczegóły
NTAP.NAS65.8200 USD61Szczegóły
NWL.NAS15.7680 USD68Szczegóły
NWSA.NAS20.6450 USD72Szczegóły
NWS.NAS20.9040 USD71Szczegóły
NTRS.NAS96.8670 USD54Szczegóły
NLOK.NAS21.7140 USD50Szczegóły
ORLY.NAS800.1450 USD39Szczegóły
PCAR.NAS111.7050 USD69Szczegóły
PAYX.NAS114.9620 USD45Szczegóły
PFG.NAS91.9500 USD61Szczegóły
REG.NAS65.9170 USD58Szczegóły
ROST.NAS120.5500 USD61Szczegóły
STX.NAS69.0640 USD69Szczegóły
TROW.NAS114.3800 USD52Szczegóły
TER.NAS103.5750 USD70Szczegóły
ULTA.NAS506.7050 USD68Szczegóły
UAL.NAS49.3750 USD69Szczegóły
VRSN.NAS217.4850 USD63Szczegóły
VTRS.NAS11.6260 USD54Szczegóły
VG.NAS20.9820 USD70Szczegóły
WDC.NAS43.6100 USD71Szczegóły
WLTW.NAS253.1100 USD59Szczegóły
WYNN.NAS102.8930 USD65Szczegóły
XEL.NAS68.6200 USD42Szczegóły
ZION.NAS52.1700 USD57Szczegóły
JKHY.NAS180.8400 USD48Szczegóły
LKQ.NAS57.5300 USD60Szczegóły
MKTX.NAS366.7000 USD79Szczegóły
ODFL.NAS317.9600 USD64Szczegóły
POOL.NAS363.7900 USD67Szczegóły
QRVO.NAS112.0900 USD72Szczegóły
RDWR.NAS21.0900 USD59Szczegóły
SBAC.NAS291.1500 USD50Szczegóły
SWKS.NAS111.6500 USD71Szczegóły
SIVB.NAS294.7700 USD69Szczegóły
SNPS.NAS356.0500 USD64Szczegóły
TTWO.NAS111.8500 USD64Szczegóły
TSCO.NAS225.2900 USD45Szczegóły
TRMB.NAS57.0400 USD62Szczegóły
VRSK.NAS180.7600 USD49Szczegóły
ZBRA.NAS309.2800 USD67Szczegóły
ABNB.NAS109.1690 USD68Szczegóły
ZM.NAS71.2050 USD47Szczegóły
MRNA.NAS193.2300 USD55Szczegóły
WDAY.NAS178.4350 USD59Szczegóły
ROKU.NAS52.3850 USD60Szczegóły
CRWD.NAS103.9950 USD43Szczegóły
DOCU.NAS58.4950 USD55Szczegóły
ZG.NAS42.3300 USD61Szczegóły
Z.NAS43.5800 USD61Szczegóły
PTON.NAS11.7870 USD57Szczegóły
MTCH.NAS51.7150 USD68Szczegóły
KDP.NAS34.9400 USD39Szczegóły
TTD.NAS49.6050 USD57Szczegóły
OKTA.NAS69.4650 USD53Szczegóły
CSGP.NAS78.6600 USD47Szczegóły
LBRDK.NAS94.0450 USD69Szczegóły
LBRDA.NAS94.5920 USD70Szczegóły
DDOG.NAS75.6450 USD49Szczegóły
PLUG.NAS15.3640 USD57Szczegóły
IBKR.NAS79.1900 USD59Szczegóły
AFRM.NAS14.3360 USD60Szczegóły
ZS.NAS124.3800 USD56Szczegóły
RPRX.NAS38.6640 USD41Szczegóły
SGEN.NAS139.7900 USD62Szczegóły
SPLK.NAS94.8200 USD62Szczegóły
COUP.NAS79.8490 USD73Szczegóły
EXAS.NAS64.9650 USD63Szczegóły
MDB.NAS208.2550 USD52Szczegóły
SIRI.NAS5.8940 USD49Szczegóły
DKNG.NAS14.2900 USD62Szczegóły
IAC.NAS55.7300 USD69Szczegóły
ZI.NAS27.4900 USD43Szczegóły
GDRX.NAS4.9710 USD45Szczegóły
EXPI.NAS15.8550 USD71Szczegóły
TXG.NAS47.9750 USD65Szczegóły
LOGI.NAS58.9400 USD44Szczegóły
DISCK.NAS24.3700 USD34Szczegóły
NVAX.NAS10.9770 USD42Szczegóły
WMG.NAS36.3400 USD56Szczegóły
PODD.NAS285.7600 USD44Szczegóły
WISH.NAS0.6090 USD52Szczegóły
OPEN.NAS1.7920 USD56Szczegóły
PENN.NAS34.2300 USD61Szczegóły
ALNY.NAS231.6200 USD50Szczegóły
MPWR.NAS429.4800 USD65Szczegóły
ON.NAS73.4700 USD64Szczegóły
SSNC.NAS58.2600 USD65Szczegóły
CZR.NAS52.4740 USD64Szczegóły
PTC.NAS135.8200 USD66Szczegóły
RUN.NAS24.0490 USD43Szczegóły
CGNX.NAS52.8700 USD62Szczegóły
BMRN.NAS117.0400 USD69Szczegóły
APPN.NAS40.8780 USD68Szczegóły
TECH.NAS80.0300 USD43Szczegóły
MASI.NAS170.0300 USD64Szczegóły
LSXMK.NAS40.5500 USD47Szczegóły
IEP.NAS53.6700 USD67Szczegóły
ENTG.NAS81.3600 USD58Szczegóły
ERIE.NAS251.0000 USD45Szczegóły
CG.NAS35.1700 USD69Szczegóły
BSY.NAS38.4950 USD53Szczegóły
SPWR.NAS15.9750 USD33Szczegóły
RGEN.NAS192.9700 USD54Szczegóły
LAZR.NAS6.3120 USD54Szczegóły
FIVN.NAS78.5650 USD68Szczegóły
PEGA.NAS38.4600 USD58Szczegóły
SBNY.NAS124.9600 USD57Szczegóły
OLED.NAS131.8000 USD71Szczegóły
PCTY.NAS204.1450 USD48Szczegóły
BYND.NAS16.1270 USD58Szczegóły
NDSN.NAS235.0500 USD47Szczegóły
AZPN.NAS188.8000 USD37Szczegóły
FIVE.NAS193.2150 USD63Szczegóły
NBIX.NAS108.2700 USD37Szczegóły
FSLR.NAS175.6500 USD53Szczegóły
MORN.NAS236.0700 USD53Szczegóły
NTRA.NAS42.5680 USD55Szczegóły
MRTX.NAS50.9950 USD53Szczegóły
FWONK.NAS70.0810 USD73Szczegóły
LPLA.NAS231.9600 USD58Szczegóły
DBX.NAS23.2710 USD53Szczegóły
AMED.NAS90.9600 USD59Szczegóły
GLPI.NAS52.7850 USD53Szczegóły
ONTX.NAS0.8410 USD60Szczegóły
SNDL.NAS2.2310 USD51Szczegóły
TNXP.NAS1.1300 USD68Szczegóły
TXMD.NAS5.0450 USD45Szczegóły
NOVN.NAS1.3900 USD54Szczegóły
ACRX.NAS2.0600 USD43Szczegóły
TTOO.NAS1.6060 USD47Szczegóły
GERN.NAS3.3530 USD67Szczegóły
XSPA.NAS0.6640 USD33Szczegóły
JFU.NAS4.5700 USD55Szczegóły
VEON.NAS0.5450 USD61Szczegóły
TRVN.NAS1.7150 USD43Szczegóły
GNUS.NAS0.6800 USD59Szczegóły
ATHX.NAS1.3700 USD63Szczegóły
CRBP.NAS0.1390 USD56Szczegóły
AGRX.NAS0.2950 USD62Szczegóły
MARK.NAS1.2960 USD38Szczegóły
TELL.NAS1.9296 USD46Szczegóły
NBEV.NAS0.0890 USD37Szczegóły
NERV.NAS2.2250 USD47Szczegóły
WTRH.NAS1.2250 USD29Szczegóły
VSTM.NAS0.6750 USD72Szczegóły
AGEN.NAS2.4170 USD45Szczegóły
VBIV.NAS0.5740 USD58Szczegóły
SPPI.NAS0.5900 USD69Szczegóły
ABUS.NAS2.9060 USD63Szczegóły
RIGL.NAS1.8600 USD65Szczegóły
IFRX.NAS2.1620 USD40Szczegóły
LLNW.NAS2.4590 USD19Szczegóły
OVID.NAS2.4800 USD77Szczegóły
CRNT.NAS2.1520 USD53Szczegóły
WATT.NAS0.8730 USD51Szczegóły
SELB.NAS1.7320 USD66Szczegóły
GNPX.NAS1.2960 USD50Szczegóły
MNKD.NAS5.3030 USD62Szczegóły
ATNX.NAS0.1860 USD51Szczegóły
TRVG.NAS1.6510 USD64Szczegóły
VRAY.NAS4.4780 USD51Szczegóły
OPK.NAS1.2490 USD45Szczegóły
CPRX.NAS16.0000 USD43Szczegóły
CBAY.NAS8.0000 USD78Szczegóły
NYMT.NAS3.0380 USD68Szczegóły
ZYNE.NAS0.6030 USD57Szczegóły
NCMI.NAS0.2700 USD42Szczegóły
IZEA.NAS0.6380 USD57Szczegóły
VYGR.NAS9.0230 USD64Szczegóły
SOLO.NAS0.9520 USD57Szczegóły
ARAY.NAS2.4470 USD64Szczegóły
ADAP.NAS1.7800 USD56Szczegóły
BGCP.NAS4.3600 USD62Szczegóły
LXRX.NAS2.1982 USD56Szczegóły
VXRT.NAS1.0770 USD52Szczegóły
FRSX.NAS0.5670 USD53Szczegóły
CERS.NAS3.0700 USD39Szczegóły
VKTX.NAS8.4160 USD59Szczegóły
AYRO.NAS0.6820 USD60Szczegóły
WIMI.NAS1.3680 USD72Szczegóły
LTRPA.NAS1.2400 USD82Szczegóły
XNET.NAS2.1240 USD56Szczegóły
KNDI.NAS2.8070 USD56Szczegóły
PRQR.NAS2.8400 USD49Szczegóły
VYNE.NAS0.2240 USD52Szczegóły
CNDT.NAS4.7900 USD68Szczegóły
MGI.NAS10.8710 USD52Szczegóły
ORTX.NAS0.5810 USD55Szczegóły
PTEN.NAS16.8280 USD55Szczegóły
AYTU.NAS3.3180 USD41Szczegóły
PGEN.NAS1.6130 USD46Szczegóły
PRTK.NAS2.0740 USD46Szczegóły
PLYA.NAS7.3060 USD73Szczegóły
SRNE.NAS0.9640 USD45Szczegóły
BNGO.NAS1.7840 USD53Szczegóły
OCGN.NAS1.1940 USD46Szczegóły
IMGN.NAS4.6700 USD52Szczegóły
NNDM.NAS2.7140 USD68Szczegóły
PSEC.NAS7.4900 USD63Szczegóły
HLIT.NAS14.7400 USD51Szczegóły
SURF.NAS0.9090 USD53Szczegóły
SFT.NAS0.1960 USD44Szczegóły
GEVO.NAS2.0880 USD58Szczegóły
INO.NAS1.6430 USD52Szczegóły
DTIL.NAS1.1560 USD45Szczegóły
INSG.NAS1.0900 USD51Szczegóły
GOSS.NAS2.2890 USD41Szczegóły
PAA.NAS12.7530 USD69Szczegóły
CASA.NAS3.2700 USD58Szczegóły
CODX.NAS2.8210 USD51Szczegóły
EGAN.NAS9.5900 USD57Szczegóły
FOLD.NAS13.1830 USD62Szczegóły
PBYI.NAS4.4150 USD53Szczegóły
PAGP.NAS13.4930 USD70Szczegóły
ADVM.NAS0.6630 USD59Szczegóły
SY.NAS2.7260 USD86Szczegóły
INFN.NAS7.4600 USD60Szczegóły
CRMD.NAS4.1400 USD45Szczegóły
DVAX.NAS11.7350 USD62Szczegóły
PRVB.NAS8.6680 USD48Szczegóły
GOGO.NAS16.5500 USD64Szczegóły
SDC.NAS0.5360 USD53Szczegóły
DOYU.NAS1.8780 USD60Szczegóły
GLAD.NAS10.0450 USD56Szczegóły
NMRK.NAS8.7100 USD54Szczegóły
LUNA.NAS9.0650 USD55Szczegóły
BCRX.NAS10.7400 USD48Szczegóły
QIWI.NAS5.6510 USD24Szczegóły
NDLS.NAS6.0300 USD58Szczegóły
OSUR.NAS5.1700 USD56Szczegóły
GLNG.NAS23.1700 USD54Szczegóły
VRA.NAS5.4400 USD64Szczegóły
UNIT.NAS6.3360 USD56Szczegóły
CAMP.NAS4.5150 USD51Szczegóły
CRIS.NAS0.7520 USD61Szczegóły
SGMO.NAS3.4300 USD54Szczegóły
QRTEA.NAS2.5800 USD68Szczegóły
SVC.NAS8.5100 USD66Szczegóły
GPRO.NAS5.9900 USD73Szczegóły
PFLT.NAS9.8600 USD35Szczegóły
ALDX.NAS6.0400 USD44Szczegóły
FOSL.NAS5.5560 USD62Szczegóły
CWCO.NAS14.1960 USD44Szczegóły
NESR.NAS7.3320 USD58Szczegóły
FCEL.NAS3.4680 USD62Szczegóły
NKLA.NAS2.5200 USD57Szczegóły
ERIC.NAS5.8750 USD42Szczegóły
WKHS.NAS2.0590 USD58Szczegóły
ALT.NAS13.8500 USD49Szczegóły
LILA.NAS9.7370 USD74Szczegóły
CLNE.NAS5.6400 USD53Szczegóły
EOLS.NAS10.4900 USD78Szczegóły
ATRA.NAS4.9220 USD71Szczegóły
ANGI.NAS2.8250 USD64Szczegóły
NAVI.NAS19.1890 USD70Szczegóły
CHRS.NAS8.3210 USD50Szczegóły
SSSS.NAS4.0900 USD49Szczegóły
MRNS.NAS5.9130 USD75Szczegóły
ZYXI.NAS15.2950 USD59Szczegóły
MITK.NAS9.8700 USD45Szczegóły
COMM.NAS7.8790 USD45Szczegóły
SSRM.NAS17.1100 USD65Szczegóły
MOMO.NAS11.2770 USD64Szczegóły
SABR.NAS7.0570 USD61Szczegóły
MVIS.NAS2.5320 USD48Szczegóły
AVXL.NAS10.4920 USD59Szczegóły
VIAV.NAS11.2740 USD54Szczegóły
ROIC.NAS15.7200 USD57Szczegóły
MDIV.NAS15.8090 USD62Szczegóły
OCUL.NAS3.8860 USD63Szczegóły
AGNC.NAS11.4900 USD68Szczegóły