Prognozy cen na podstawie analizy technicznej

Jaka będzie przyszłość?Jaka będzie przyszłość?
Źródło: wirestock / Freepik

Wszyscy inwestorzy od zarania dziejów próbują pozyskać sposób na określenie kierunku ceny. Metod jest kilka: jedni skupiają się na analizie fundamentalnej, inni zaś stawiają na analizę techniczną. Podczas, gdy analiza fundamentalna to ciężka praca – inwestor musi pilnie śledzić wiadomości, czytać prasę branżową, oglądać wypowiedzi zarządu danej spółki czy analizować politykę monetarną państw. Z analizą techniczną jest inaczej, całkowicie inaczej. Dzięki wykorzystaniu jej wskaźników, sprytny inwestor może napisać system, który będzie badał ich wskazania, lub też sam – poprzez rzut oka na wykres – będzie wiedział co jest grane.

Zapraszamy również do sprawdzenia tabeli swapów →

Przejdź do tabeli prognoz ↓

Popularne wskaźniki analizy technicznej

Wskaźników jest bardzo dużo. Śmiało możemy mówić o ilości wyrażanej w tysiącach. I chociaż podstawowych wskaźników jest kilkadziesiąt, to programiści cały czas tworzą nowe. Niektóre działają w oparciu o te klasyczne wskaźniki, inne zaś są ich modyfikacją, lub też podejściem do tematu z całkiem innej strony.

Średnie kroczące

Najprawdopodobniej najpopularniejszym wskaźnikiem analizy technicznej są średnie kroczące. Średnia, to nic innego jak… średnia z X ostatnich cen. Czyli, prosta średnia krocząca o okresie 3 (zapisujemy SMA(3)), będzie wynikiem dodawania 3 ostatnich cen danego waloru, a następnie podzielenie otrzymanego wyniku przez 3.

Wzór na obliczenie prostej średniej kroczącej: (Cena zamknięcia[1] + Cena zamknięcia[2] + Cena zamknięcia[3]) / Ilość Cen

Np. (1,5 + 2 + 2,5) / 3 = 2

Wyróżniamy kilka typów średnich kroczących:

  • prosta (Simple Moving Average, w skrócie SMA),
  • wykładnicza (Exponential Moving Average, w skrócie EMA),
  • wygładzona (Smoothed Moving Average, w skrócie SMMA),
  • ważona (Linear Weighted Moving Average, w skrócie LWMA).

Jeśli chodzi o sposoby liczenia tych średnich, to są one podobne, różnią się tylko drobnymi detalami. Na przykład, dokładane jest jeszcze znaczenie wagi im pozycja bliżej końca ciągu składników średniej. Ale zostawmy to dla matematyków. Dla nas, w XXI wieku liczy to program. Podajemy tylko okres, wybieramy typ średniej i otrzymujemy wyliczenia w czasie krótszym niż mrugnięcie powieką.

Pomysły na handel pojawiają się wraz z analizą położenia średniej względem ceny. Jeśli cena przebywa nad średnią, możemy przypuszczać, że panuje tendencja wzrostowa. A jeśli cena znajduje się pod średnią – możemy mówić o tendencji spadkowej.

Kolejnym sygnałem do handlu może być przekroczenie ceny. Dla przykładu, jeśli cena była pod średnią przez kilka ostatnich świeczek, a teraz doszło do zamknięcia ceny ponad średnią – może to być sygnał do otwarcia pozycji długiej.

Średnia krocząca SMA (10)

RSI

Najprawdopodobniej najpopularniejszym wskaźnikiem analizy technicznej jest RSI. Relative Strength Index to w języku polskim Indeks Siły Relatywnej (danego instrumentu). Za jego pomocą inwestor jest w stanie określić siłę waloru. Jeśli jest niskie, mówimy tutaj o wartościach poniżej 30 – oznacza to, że rynek jest wyprzedany – i za chwilę może dojść do odbicia (cena wzrośnie). Kiedy jego wartość będzie powyżej 70, oznacza to, że rynek jest wykupiony, i w niedługiej przyszłości możemy spodziewać się jakieś, choćby drobnej korekty.

Ciekawym sygnałem płynącym z tego wskaźnika jest, kiedy inwestor szykuje się do kupna. Czeka aż cena spadnie, a wraz z nią wskazanie RSI do poniżej 30, a następnie wróci ponownie w strefę 30-70. Wtedy właśnie może być sygnał do zajęcia pozycji długiej, którą trzyma aż do wejścia RSI w strefę powyżej 70, co może zwiastować nadchodzącą korektę.

RSI (14)

Oscylator stochastyczny

Wzór na oscylator stochastyczny wyprowadził w 1950 roku George Lane. Na oscylator składają się z dwie linie – %K (niebieska, główna) oraz %D (czerwona, sygnalna).

Wzór na obliczenie wskazania Stochastic: %K = 100 * (C – Min) / (Max – Min), a %D to 3-okresowa średnia linii %K

Sygnał do gry daje przecięcie się linii niebieskiej z czerwoną. Kiedy niebieska przecina czerwoną od dołu do góry – mamy sygnał na wzrosty. Kiedy niebieska przecina czerwoną od góry do dołu – mamy sygnał na spadki.

Doskonałe uzupełnienie tego wskaźnika stanowią poziomy. Kiedy linie przetną się, zwiastując spadki powyżej poziomu 80 – jest to dobre miejsce na rozegranie pozycji krótkiej. Kiedy natomiast, linie przetną się zwiastując wzrosty, a cała sytuacja będzie miała miejsce poniżej poziomu 20 – jest to ciekawe miejsce do gry na wzrosty.

Dodatkowo, po przecięciu się linii pod poziomem 20, można jeszcze poczekać, aż główna linia wyjdzie poza poziom 20, i dopiero wtedy rozważyć otworzenie pozycji. To jako dodatkowe zabezpieczenie i próba przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę.

Stochastic

MACD

Rozwinięciem skrótu MACD będzie Moving Average Convergence / Divergence, czyli wskazania wynikające ze zbieżności i rozbieżności średnich kroczących. Autorem wskaźnika jest Gerard Appel, opracował go w 1979 roku.

Odczyt sygnałów jest bardzo zbliżony do oscylatora stochastycznego. Sygnałem do kupna jest, kiedy linia główna przecina linię sygnalną od dołu do góry. Sygnałem do sprzedaży będzie, kiedy linia główna przetnie linię sygnalną od góry do dołu.

Kluczową wagę stanowi tutaj poziom 0 (zero). Sygnał do kupna jest silniejszy, jeśli nastąpi powyżej linii zero.

Sygnałem słabszym zaś będzie sytuacja, kiedy średnie przetną się zwiastując wzrosty, a do przecięcia dojdzie poniżej linii zero. Sygnał, co prawda będzie słabszy, jednak, jeśli inwestorowi uda się dobrze trafić – może czekać go długi, ładny ruch, pozwalający na dobry zarobek.

MACD

Jak czytać prognozę?

Prognozy prezentujemy w formie tabeli. Zebraliśmy w niej wskazania następujących wskaźników:

  • prosta średnia krocząca, okres 10, interwał godzinowy (SMA(10) H1),
  • prosta średnia krocząca, okres 10, interwał dzienny (SMA(10) D1),
  • prosta średnia krocząca, okres 10, interwał tygodniowy (SMA(10) W1),
  • RSI, interwał dzienny (D1),
  • Stochastic, interwał dzienny (D1),
  • MACD, interwał dzienny (D1).

Sugestie związane z wyborem kierunku do gry są przedstawione za pomocą strzałek: zielonej w górę i czerwonej w dół. Każdy ze wskaźników może w jednym momencie wskazywać inny kierunek. Jest to całkowicie normalne.

Po kliknięciu w przycisk „Szczegóły” – zobaczysz szczegółowe wytłumaczenie, na jakiej podstawie zostały wygenerowane strzałki. Wyliczona prognoza jest wartością względną wynikającą z dodania 1, w przypadku wskazania pozytywnego dla wzrostów, i odjęcia 1, w przypadku wskazania zwiastującego spadki. Jeśli suma +1 i -1 wynosi powyżej zera – prognoza jest na KUP. Jeśli jednak suma wyniesie zero, lub poniżej zera – wskazanie będzie na SPRZEDAJ.

Żeby mechanizm nie był taki trywialny, brane pod uwagę są jeszcze dwa parametry: prognoza krótkoterminowa i prognoza długoterminowa.

Prognoza krótkoterminowa będzie bazowała na wskazaniu średniej godzinowej i dziennej, podczas gdy prognoza długoterminowa będzie opierała się o wskazanie średniej dziennej i tygodniowej.

Sygnał możemy uznać za mocniejszy, kiedy prognozy: zarówno krótko- jak i długoterminowa będą w zgodzie ze sobą.

Wartości są aktualizowane raz na godzinę w dniach handlowych, od pierwszych godzin poniedziałku, aż do godzin wieczornych w piątek, z wyłączeniem dni świątecznych. Uwaga, zdarza się, że dni świąteczne na świecie nie są przestrzegane w Polsce, i na odwrót.

Zarządzanie kapitałem

Pamiętaj, że żaden wskaźnik, ani ich kombinacja nie gwarantuje 100%-owej skuteczności. Dlatego warto, żebyś pomyślał o sensownym zarządzaniu kapitałem. W internecie jest dostępnych bardzo wiele pozycji opisujący prawidłowy Money Management.

W dużym skrócie, chodzi o to, aby nie przeznaczać jednorazowo zbyt dużej kwoty na handel. Idealną proporcją wydaje się gra za 2% posiadanego depozytu. Wtedy, zanim wyczyścisz konto – musisz przegrać ponad 50 razy pod rząd, a tu już trzeba by było mieć nie lada pecha.

Dodatkowo, określ w swojej strategii ile możesz zarobić. Biorąc pod uwagę maksymalną jednorazową stratę 2%, i szansę na zyski będące kilkukrotnością rzeczonych 2% – wcale nie musisz wygrywać cały czas, żeby saldo na Twoim koncie się powiększało. Pamiętaj o tym.

Na pewno nie bierz pod żadnym pozorem kredytu na inwestycje tego rodzaju.

Na koniec, krótka informacja prawna. Materiał przedstawiony na tej stronie jest wyłącznie w celach edukacyjnych, i nie stanowi porady inwestycyjnej. Wierzymy, że jesteś dorosłą, odpowiedzialną osobą i bierzesz wyłącznie na siebie ryzyko handlu walutami.

Ostatnia aktualizacja: 2024.02.22 04:40:14

Kryptowaluty

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
BCHUSD261.2800 USD53Szczegóły
ETHUSD2929.1100 USD75Szczegóły
LTCUSD67.7100 USD47Szczegóły
BTCUSD51503.9900 USD71Szczegóły
DSHUSD28.6900 USD54Szczegóły
XRPUSD0.5373 USD52Szczegóły
EOSUSD0.7486 USD53Szczegóły
LNKUSD18.3140 USD50Szczegóły
DOTUSD7.3400 USD53Szczegóły
XLMUSD0.1134 USD50Szczegóły
BNBUSD373.3140 USD77Szczegóły
XTZUSD1.0637 USD58Szczegóły
DOGUSD0.0835 USD52Szczegóły
UNIUSD7.2971 USD60Szczegóły
ADAUSD0.5844 USD58Szczegóły
SOLUSD103.0451 USD49Szczegóły
AVXUSD36.8728 USD48Szczegóły
KSMUSD44.9540 USD58Szczegóły
GLMUSD0.4135 USD57Szczegóły
MTCUSD0.9237 USD57Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Pary główne

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
EURUSD1.0826 USD51Szczegóły
GBPUSD1.2637 USD50Szczegóły
USDCHF0.8789 CHF59Szczegóły
USDJPY150.4300 JPY63Szczegóły
USDCAD1.3487 CAD53Szczegóły
AUDUSD0.6550 USD49Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Pary mieszane (crossy)

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AUDNZD1.0586 NZD36Szczegóły
AUDCAD0.8833 CAD53Szczegóły
AUDCHF0.5756 CHF59Szczegóły
AUDJPY98.5230 JPY66Szczegóły
CHFJPY171.1600 JPY56Szczegóły
EURGBP0.8566 GBP51Szczegóły
EURAUD1.6529 AUD52Szczegóły
EURCHF0.9515 CHF65Szczegóły
EURJPY162.8580 JPY67Szczegóły
EURNZD1.7497 NZD41Szczegóły
EURCAD1.4600 CAD56Szczegóły
GBPCHF1.1107 CHF61Szczegóły
GBPJPY190.0970 JPY66Szczegóły
CADCHF0.6517 CHF59Szczegóły
CADJPY111.5330 JPY62Szczegóły
GBPAUD1.9296 AUD51Szczegóły
GBPCAD1.7044 CAD54Szczegóły
GBPNZD2.0427 NZD41Szczegóły
NZDCAD0.8343 CAD62Szczegóły
NZDCHF0.5437 CHF67Szczegóły
NZDJPY93.0540 JPY74Szczegóły
NZDUSD0.6186 USD57Szczegóły
USDSGD1.3436 SGD52Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Pary egzotyczne

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AUDSGD0.8799 SGD51Szczegóły
CHFSGD1.5285 SGD40Szczegóły
EURDKK7.4534 DKK46Szczegóły
EURHKD8.4677 HKD51Szczegóły
EURNOK11.3433 NOK48Szczegóły
EURPLN4.3171 PLN43Szczegóły
EURSEK11.2130 SEK43Szczegóły
EURSGD1.4544 SGD54Szczegóły
EURTRY33.6279 TRY71Szczegóły
EURZAR20.4899 ZAR52Szczegóły
GBPDKK8.6999 DKK48Szczegóły
GBPNOK13.2431 NOK47Szczegóły
GBPSEK13.0909 SEK43Szczegóły
GBPSGD1.6978 SGD52Szczegóły
GBPTRY39.2509 TRY64Szczegóły
NOKJPY14.3480 JPY65Szczegóły
NOKSEK0.9881 SEK46Szczegóły
SEKJPY14.5170 JPY68Szczegóły
SGDJPY111.9650 JPY67Szczegóły
USDCNH7.2019 CNH49Szczegóły
USDCZK23.3861 CZK59Szczegóły
USDDKK6.8851 DKK49Szczegóły
USDHKD7.8218 HKD54Szczegóły
USDHUF357.5740 HUF53Szczegóły
USDMXN17.0454 MXN46Szczegóły
USDNOK10.4793 NOK48Szczegóły
USDPLN3.9877 PLN45Szczegóły
USDRUB103.6659 RUB67Szczegóły
USDSEK10.3589 SEK45Szczegóły
USDTHB35.8970 THB56Szczegóły
USDTRY31.0143 TRY79Szczegóły
USDZAR18.9291 ZAR51Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Energie

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
XBRUSD83.3000 USD59Szczegóły
XNGUSD1.8120 USD35Szczegóły
XTIUSD78.2700 USD59Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty Futures na energie

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
Ropa Brent83.1400 USD61Szczegóły
Ropa WTI78.0500 USD59Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Metale szlachetne

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
XAGEUR21.1470 EUR50Szczegóły
XAGUSD22.8940 USD51Szczegóły
XAUEUR1872.3000 EUR51Szczegóły
XAUUSD2027.2200 USD51Szczegóły
XPDUSD954.5300 USD50Szczegóły
XPTUSD888.1900 USD44Szczegóły
XAUAUD3094.1000 AUD52Szczegóły
XAUJPY304898.0000 JPY63Szczegóły
XAUCHF1781.4900 CHF60Szczegóły
XAUGBP1603.7800 GBP52Szczegóły
XAGAUD34.9450 AUD51Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Rynki towarowe

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
Cukier (Sugar_H4)22.8000 USD45Szczegóły
Pszenica (Wheat_K4)575.5500 USD39Szczegóły
Kukurydza (Corn_H4)408.6900 USD20Szczegóły
Kakao (Cocoa_K4)5956.0000 USD73Szczegóły
Sbean_H41160.4500 USD34Szczegóły
Sok pomarańczowy (OJ_H4)373.6400 USD58Szczegóły
Bawełna (Cotton_K4)92.8800 USD66Szczegóły
Kawa (Coffee_K4)187.7000 USD51Szczegóły
Sok pomarańczowy (OJ_K4)362.6900 USD73Szczegóły
Kukurydza (Corn_K4)421.9400 USD22Szczegóły
Sbean_K41163.7000 USD31Szczegóły
Cukier (Sugar_K4)22.3000 USD43Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Duże indeksy giełdowe

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AUS2007617.6100 AUD50Szczegóły
CAC (F40)7867.7500 EUR70Szczegóły
JP22538984.0000 JPY73Szczegóły
STOXX504788.8000 EUR69Szczegóły
FTSE (UK100)7679.1500 GBP54Szczegóły
Dow Jones (US30)38659.0300 USD57Szczegóły
S&P 500 (US500)5018.6000 USD61Szczegóły
Nasdaq (NAS100, USTEC)17734.5000 USD55Szczegóły
DAX (DE40)17205.3000 EUR64Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Mniejsze indeksy giełdowe

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
CHINA5011935.8400 USD67Szczegóły
ES3510114.8000 EUR54Szczegóły
HK5016519.6000 HKD58Szczegóły
IT4032105.5000 EUR66Szczegóły
US20002004.6800 USD52Szczegóły
CA601278.6100 CAD59Szczegóły
NETH25848.3300 EUR66Szczegóły
SE302410.5500 SEK66Szczegóły
CHINAH5667.9000 HKD60Szczegóły
SWI2011441.1000 CHF64Szczegóły
SA4066343.6000 ZAR43Szczegóły
NOR251164.4200 NOK52Szczegóły
DAX (DE30)3338.4000 EUR52Szczegóły
MidDE5025682.9000 EUR46Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty Futures

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
DXY103.8550 USD55Szczegóły
VIX14.7400 USD47Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty terminowe na obligacje

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
EURBBL_H4116.2600 EUR34Szczegóły
EURSCA_H4105.2400 EUR31Szczegóły
UST10Y_H4109.6770 USD38Szczegóły
UKGB_H497.4800 GBP46Szczegóły
ITB10Y_H4116.9100 EUR50Szczegóły
EURBND_H4132.4100 EUR37Szczegóły
UST05Y_H4106.5040 USD36Szczegóły
JGB10Y_H4146.2200 JPY47Szczegóły
UST30Y_H4118.0300 USD39Szczegóły
InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD

Kontrakty terminowe spółek notowane na giełdzie Nasdaq

InstrumentAktualna wartośćSMA 10 (H1)SMA 10 (D1)SMA 10 (W1)RSIStochasticMACD
AAPL.NAS182.2260 USD33Szczegóły
ADBE.NAS536.6650 USD30Szczegóły
ADI.NAS193.2860 USD47Szczegóły
ADP.NAS253.5580 USD73Szczegóły
AMAT.NAS189.8430 USD63Szczegóły
AMGN.NAS282.9270 USD33Szczegóły
AMZN.NAS168.5850 USD55Szczegóły
AVGO.NAS1223.1670 USD54Szczegóły
BIIB.NAS221.0490 USD26Szczegóły
BKNG.NAS3727.1500 USD58Szczegóły
CHTR.NAS286.9500 USD34Szczegóły
CME.NAS214.7800 USD57Szczegóły
CMCSA.NAS41.7800 USD40Szczegóły
COST.NAS723.5800 USD69Szczegóły
CRON.NAS2.1800 USD56Szczegóły
CSCO.NAS48.4600 USD33Szczegóły
CSX.NAS37.0230 USD65Szczegóły
CTSH.NAS77.3900 USD50Szczegóły
EA.NAS140.8600 USD56Szczegóły
EBAY.NAS43.6500 USD58Szczegóły
EQIX.NAS865.6700 USD57Szczegóły
LYFT.NAS16.0400 USD63Szczegóły
FOX.NAS27.3800 USD43Szczegóły
FOXA.NAS29.8400 USD45Szczegóły
GILD.NAS73.1500 USD31Szczegóły
GOOG.NAS143.8400 USD43Szczegóły
INTC.NAS43.3500 USD50Szczegóły
INTU.NAS636.1500 USD54Szczegóły
ISRG.NAS379.3500 USD56Szczegóły
KHC.NAS36.2700 USD43Szczegóły
MAR.NAS242.7200 USD57Szczegóły
MDLZ.NAS73.7000 USD47Szczegóły
MSFT.NAS401.1500 USD50Szczegóły
MU.NAS81.1100 USD40Szczegóły
NFLX.NAS572.9200 USD63Szczegóły
NVDA.NAS674.9600 USD63Szczegóły
PEP.NAS168.6200 USD49Szczegóły
PYPL.NAS57.4200 USD45Szczegóły
QCOM.NAS151.8300 USD57Szczegóły
REGN.NAS952.5800 USD56Szczegóły
SBUX.NAS94.7700 USD46Szczegóły
TLRY.NAS1.7600 USD43Szczegóły
TMUS.NAS163.8300 USD52Szczegóły
TSLA.NAS194.0200 USD44Szczegóły
VRTX.NAS419.1100 USD49Szczegóły
WBA.NAS21.6800 USD46Szczegóły
AMD.NAS164.2200 USD49Szczegóły
TXN.NAS163.6400 USD51Szczegóły
AKAM.NAS107.1240 USD24Szczegóły
ALGN.NAS303.8430 USD71Szczegóły
LNT.NAS48.9650 USD45Szczegóły
AAL.NAS14.7220 USD53Szczegóły
AEP.NAS82.5240 USD58Szczegóły
ANSS.NAS328.5400 USD48Szczegóły
APA.NAS31.4710 USD47Szczegóły
ADSK.NAS252.2850 USD52Szczegóły
CHRW.NAS72.3070 USD26Szczegóły
CDNS.NAS290.1490 USD51Szczegóły
CDW.NAS241.1060 USD64Szczegóły
CINF.NAS110.9820 USD54Szczegóły
CTAS.NAS616.8130 USD55Szczegóły
CPRT.NAS48.8100 USD45Szczegóły
XRAY.NAS33.0690 USD47Szczegóły
DXCM.NAS115.9800 USD42Szczegóły
FANG.NAS179.7760 USD76Szczegóły
DLTR.NAS145.7470 USD68Szczegóły
ENPH.NAS125.9750 USD59Szczegóły
ETSY.NAS77.1700 USD53Szczegóły
EXC.NAS36.2730 USD48Szczegóły
EXPE.NAS134.1790 USD39Szczegóły
FFIV.NAS180.9070 USD53Szczegóły
FAST.NAS70.2850 USD61Szczegóły
FITB.NAS33.4490 USD50Szczegóły
FISV.NAS147.5460 USD71Szczegóły
FTNT.NAS64.9100 USD56Szczegóły
GPC.NAS143.7760 USD58Szczegóły
HAS.NAS50.1930 USD51Szczegóły
HSIC.NAS74.9470 USD54Szczegóły
HOLX.NAS75.5970 USD59Szczegóły
HST.NAS20.1860 USD53Szczegóły
HBAN.NAS12.8340 USD54Szczegóły
IDXX.NAS553.4100 USD52Szczegóły
ILMN.NAS136.2380 USD50Szczegóły
INCY.NAS60.2700 USD48Szczegóły
IPGP.NAS86.1500 USD30Szczegóły
JBHT.NAS203.0510 USD41Szczegóły
KLAC.NAS650.4450 USD64Szczegóły
LRCX.NAS898.9740 USD63Szczegóły
MCHP.NAS83.1780 USD43Szczegóły
MNST.NAS55.1220 USD44Szczegóły
NDAQ.NAS55.8850 USD41Szczegóły
NTAP.NAS84.6230 USD41Szczegóły
NWL.NAS7.5520 USD47Szczegóły
NWSA.NAS26.0130 USD64Szczegóły
NWS.NAS27.1610 USD64Szczegóły
NTRS.NAS79.8240 USD48Szczegóły
ORLY.NAS1039.3410 USD54Szczegóły
PCAR.NAS108.3280 USD72Szczegóły
PAYX.NAS123.3950 USD61Szczegóły
PFG.NAS79.5430 USD57Szczegóły
REG.NAS61.1490 USD38Szczegóły
ROST.NAS144.8440 USD61Szczegóły
STX.NAS84.6720 USD51Szczegóły
TROW.NAS109.0880 USD53Szczegóły
TER.NAS99.1650 USD47Szczegóły
ULTA.NAS537.8740 USD78Szczegóły
UAL.NAS43.7210 USD58Szczegóły
VRSN.NAS192.4770 USD33Szczegóły
VTRS.NAS13.2340 USD77Szczegóły
WDC.NAS53.2550 USD43Szczegóły
WLTW.NAS274.7830 USD75Szczegóły
WYNN.NAS102.2090 USD61Szczegóły
XEL.NAS59.8430 USD48Szczegóły
ZION.NAS39.4580 USD46Szczegóły
JKHY.NAS172.1900 USD58Szczegóły
LKQ.NAS50.2500 USD63Szczegóły
MKTX.NAS214.8500 USD29Szczegóły
ODFL.NAS423.9900 USD54Szczegóły
POOL.NAS389.6000 USD52Szczegóły
QRVO.NAS111.4200 USD58Szczegóły
RDWR.NAS17.1900 USD47Szczegóły
SBAC.NAS207.0900 USD28Szczegóły
SWKS.NAS102.9900 USD49Szczegóły
SNPS.NAS544.2400 USD51Szczegóły
TTWO.NAS150.5500 USD36Szczegóły
TSCO.NAS235.0300 USD61Szczegóły
TRMB.NAS60.3000 USD78Szczegóły
VRSK.NAS237.2000 USD57Szczegóły
ZBRA.NAS273.3100 USD59Szczegóły
ABNB.NAS148.6850 USD52Szczegóły
ZM.NAS61.2840 USD32Szczegóły
MRNA.NAS87.0140 USD38Szczegóły
WDAY.NAS298.5060 USD61Szczegóły
ROKU.NAS63.6450 USD30Szczegóły
CRWD.NAS291.9600 USD63Szczegóły
DOCU.NAS49.9610 USD30Szczegóły
ZG.NAS51.6000 USD44Szczegóły
Z.NAS53.7200 USD45Szczegóły
PTON.NAS4.2660 USD39Szczegóły
MTCH.NAS36.2010 USD49Szczegóły
KDP.NAS31.5790 USD45Szczegóły
TTD.NAS81.6830 USD65Szczegóły
OKTA.NAS81.3250 USD47Szczegóły
CSGP.NAS83.8200 USD42Szczegóły
LBRDK.NAS59.5070 USD31Szczegóły
LBRDA.NAS59.7370 USD32Szczegóły
DDOG.NAS125.4470 USD49Szczegóły
PLUG.NAS3.3870 USD44Szczegóły
IBKR.NAS104.9400 USD73Szczegóły
AFRM.NAS36.5100 USD42Szczegóły
ZS.NAS212.3850 USD57Szczegóły
RPRX.NAS31.1910 USD62Szczegóły
SPLK.NAS155.4300 USD83Szczegóły
EXAS.NAS62.9980 USD47Szczegóły
MDB.NAS426.5160 USD52Szczegóły
SIRI.NAS4.6390 USD33Szczegóły
DKNG.NAS40.7230 USD53Szczegóły
IAC.NAS57.1080 USD69Szczegóły
ZI.NAS17.0040 USD55Szczegóły
GDRX.NAS6.5410 USD52Szczegóły
EXPI.NAS11.0250 USD35Szczegóły
TXG.NAS46.5450 USD52Szczegóły
LOGI.NAS86.6860 USD52Szczegóły
NVAX.NAS3.9500 USD48Szczegóły
WMG.NAS34.7500 USD47Szczegóły
PODD.NAS192.0100 USD44Szczegóły
WISH.NAS6.5210 USD76Szczegóły
OPEN.NAS2.9150 USD37Szczegóły
PENN.NAS17.3900 USD24Szczegóły
ALNY.NAS154.3500 USD26Szczegóły
MPWR.NAS710.7800 USD60Szczegóły
ON.NAS77.4200 USD51Szczegóły
SSNC.NAS63.6500 USD67Szczegóły
CZR.NAS42.0750 USD38Szczegóły
PTC.NAS176.1200 USD49Szczegóły
RUN.NAS15.4560 USD52Szczegóły
CGNX.NAS39.5800 USD60Szczegóły
BMRN.NAS88.3300 USD44Szczegóły
APPN.NAS32.6370 USD57Szczegóły
TECH.NAS71.7100 USD50Szczegóły
MASI.NAS131.5900 USD56Szczegóły
LSXMK.NAS29.4470 USD45Szczegóły
IEP.NAS19.5060 USD82Szczegóły
ENTG.NAS133.7100 USD71Szczegóły
ERIE.NAS349.7200 USD63Szczegóły
CG.NAS44.5500 USD61Szczegóły
BSY.NAS51.3570 USD55Szczegóły
SPWR.NAS3.4310 USD47Szczegóły
RGEN.NAS193.5570 USD55Szczegóły
LAZR.NAS2.3730 USD44Szczegóły
FIVN.NAS70.7190 USD39Szczegóły
PEGA.NAS62.8400 USD74Szczegóły
OLED.NAS183.2000 USD58Szczegóły
PCTY.NAS173.0770 USD60Szczegóły
BYND.NAS7.3160 USD50Szczegóły
NDSN.NAS261.0500 USD61Szczegóły
AZPN.NAS175.8900 USD27Szczegóły
FIVE.NAS189.6000 USD55Szczegóły
NBIX.NAS130.6100 USD44Szczegóły
FSLR.NAS149.8100 USD51Szczegóły
MORN.NAS272.7100 USD44Szczegóły
NTRA.NAS69.6120 USD63Szczegóły
FWONK.NAS67.6690 USD55Szczegóły
LPLA.NAS256.0500 USD63Szczegóły
DBX.NAS23.8070 USD19Szczegóły
AMED.NAS93.5520 USD45Szczegóły
GLPI.NAS45.4450 USD40Szczegóły
ONTX.NAS0.6710 USD45Szczegóły
SNDL.NAS1.3770 USD46Szczegóły
TNXP.NAS0.3520 USD56Szczegóły
TXMD.NAS2.2120 USD45Szczegóły
TTOO.NAS5.5390 USD55Szczegóły
GERN.NAS1.9110 USD47Szczegóły
JFU.NAS2.8000 USD54Szczegóły
VEON.NAS21.6040 USD58Szczegóły
TRVN.NAS0.5490 USD36Szczegóły
CRBP.NAS27.8610 USD62Szczegóły
AGRX.NAS0.9640 USD25Szczegóły
MARK.NAS0.4130 USD49Szczegóły
TELL.NAS0.8414 USD63Szczegóły
NERV.NAS8.7020 USD51Szczegóły
VSTM.NAS12.4340 USD60Szczegóły
AGEN.NAS0.6490 USD47Szczegóły
VBIV.NAS0.6170 USD50Szczegóły
ABUS.NAS2.8630 USD73Szczegóły
RIGL.NAS1.1000 USD44Szczegóły
IFRX.NAS1.4970 USD44Szczegóły
OVID.NAS3.5050 USD51Szczegóły
CRNT.NAS2.8970 USD69Szczegóły
WATT.NAS2.1280 USD65Szczegóły
SELB.NAS0.9960 USD29Szczegóły
GNPX.NAS4.3460 USD33Szczegóły
MNKD.NAS3.5610 USD53Szczegóły
TRVG.NAS2.4910 USD52Szczegóły
OPK.NAS0.9870 USD45Szczegóły
CPRX.NAS13.7049 USD45Szczegóły
CBAY.NAS32.1880 USD84Szczegóły
NYMT.NAS7.3760 USD42Szczegóły
NCMI.NAS4.0500 USD55Szczegóły
IZEA.NAS1.8830 USD51Szczegóły
VYGR.NAS7.5600 USD49Szczegóły
SOLO.NAS0.2670 USD47Szczegóły
ARAY.NAS2.6900 USD50Szczegóły
ADAP.NAS1.4800 USD68Szczegóły
LXRX.NAS2.5038 USD58Szczegóły
VXRT.NAS1.3830 USD74Szczegóły
FRSX.NAS1.0180 USD44Szczegóły
CERS.NAS2.2130 USD58Szczegóły
VKTX.NAS35.1340 USD78Szczegóły
AYRO.NAS1.7380 USD56Szczegóły
WIMI.NAS1.2310 USD59Szczegóły
XNET.NAS1.4600 USD42Szczegóły
KNDI.NAS2.6700 USD48Szczegóły
PRQR.NAS1.8610 USD42Szczegóły
VYNE.NAS2.0830 USD54Szczegóły
CNDT.NAS3.4740 USD50Szczegóły
PTEN.NAS11.5300 USD61Szczegóły
AYTU.NAS2.8820 USD70Szczegóły
PGEN.NAS1.4030 USD54Szczegóły
PLYA.NAS8.8140 USD60Szczegóły
BNGO.NAS1.1550 USD44Szczegóły
OCGN.NAS1.0370 USD87Szczegóły
NNDM.NAS2.6680 USD62Szczegóły
PSEC.NAS5.8200 USD45Szczegóły
HLIT.NAS13.3300 USD57Szczegóły
SFT.NAS0.1540 USD25Szczegóły
GEVO.NAS0.8650 USD44Szczegóły
INO.NAS7.8290 USD63Szczegóły
DTIL.NAS12.4210 USD63Szczegóły
INSG.NAS3.0700 USD66Szczegóły
GOSS.NAS1.1900 USD79Szczegóły
PAA.NAS16.4980 USD64Szczegóły
CASA.NAS0.2800 USD39Szczegóły
CODX.NAS1.0820 USD42Szczegóły
EGAN.NAS5.7940 USD28Szczegóły
FOLD.NAS13.4790 USD57Szczegóły
PBYI.NAS6.5620 USD67Szczegóły
PAGP.NAS17.1670 USD62Szczegóły
ADVM.NAS1.9400 USD59Szczegóły
SY.NAS1.0740 USD52Szczegóły
INFN.NAS4.8500 USD50Szczegóły
CRMD.NAS3.2480 USD52Szczegóły
DVAX.NAS12.4360 USD29Szczegóły
GOGO.NAS9.2150 USD46Szczegóły
DOYU.NAS0.7250 USD45Szczegóły
GLAD.NAS10.1460 USD41Szczegóły
NMRK.NAS10.3700 USD56Szczegóły
LUNA.NAS7.0970 USD51Szczegóły
BCRX.NAS5.5740 USD52Szczegóły
NDLS.NAS2.5630 USD46Szczegóły
OSUR.NAS6.8300 USD35Szczegóły
GLNG.NAS21.5000 USD42Szczegóły
VRA.NAS7.4200 USD46Szczegóły
UNIT.NAS5.5990 USD57Szczegóły
CAMP.NAS2.8730 USD46Szczegóły
CRIS.NAS9.8680 USD47Szczegóły
SGMO.NAS1.2000 USD70Szczegóły
QRTEA.NAS1.2040 USD76Szczegóły
SVC.NAS7.5920 USD45Szczegóły
GPRO.NAS2.2330 USD25Szczegóły
ALDX.NAS3.3260 USD55Szczegóły
FOSL.NAS1.0960 USD40Szczegóły
CWCO.NAS30.0050 USD42Szczegóły
FCEL.NAS1.2370 USD49Szczegóły
NKLA.NAS0.6800 USD46Szczegóły
ERIC.NAS5.3120 USD40Szczegóły
WKHS.NAS0.2990 USD64Szczegóły
ALT.NAS8.2090 USD42Szczegóły
LILA.NAS6.4490 USD48Szczegóły
CLNE.NAS3.0900 USD50Szczegóły
EOLS.NAS13.0670 USD60Szczegóły
ATRA.NAS0.7940 USD55Szczegóły
ANGI.NAS2.9720 USD73Szczegóły
NAVI.NAS16.0200 USD41Szczegóły
CHRS.NAS2.4700 USD53Szczegóły
SSSS.NAS4.3380 USD70Szczegóły
MRNS.NAS9.6780 USD42Szczegóły
ZYXI.NAS12.6940 USD67Szczegóły
MITK.NAS11.8540 USD41Szczegóły
COMM.NAS1.9270 USD41Szczegóły
SSRM.NAS4.4900 USD17Szczegóły
MOMO.NAS6.4460 USD54Szczegóły
SABR.NAS2.8570 USD27Szczegóły
MVIS.NAS2.0730 USD36Szczegóły
AVXL.NAS5.0790 USD39Szczegóły
VIAV.NAS9.3340 USD49Szczegóły
ROIC.NAS13.0100 USD30Szczegóły
MDIV.NAS15.3360 USD53Szczegóły
OCUL.NAS7.4780 USD78Szczegóły
AGNC.NAS9.4500 USD49Szczegóły
XBIT.NAS6.8590 USD73Szczegóły
SPWH.NAS3.8290 USD47Szczegóły
IHRT.NAS2.3490 USD50Szczegóły
SWBI.NAS13.7200 USD53Szczegóły
DENN.NAS9.0820 USD30Szczegóły
GT.NAS12.4460 USD38Szczegóły
CAN.NAS1.8580 USD59Szczegóły
SBRA.NAS13.8300 USD53Szczegóły
FLEX.NAS27.2470 USD63Szczegóły
SLM.NAS19.6490 USD64Szczegóły
ARCC.NAS19.9950 USD48Szczegóły
AXGN.NAS10.3340 USD68Szczegóły
NKTR.NAS0.6800 USD58Szczegóły
SPTN.NAS21.2480 USD48Szczegóły
MCRB.NAS1.0460 USD42Szczegóły
GOOD.NAS12.4270 USD40Szczegóły
MLCO.NAS8.2900 USD48Szczegóły
MAT.NAS19.5870 USD59Szczegóły
ACAD.NAS24.8780 USD38Szczegóły
JBLU.NAS6.6800 USD68Szczegóły
PCVX.NAS72.1290 USD63Szczegóły
CLDX.NAS37.5800 USD55Szczegóły
VREX.NAS16.7670 USD32Szczegóły
CLSK.NAS15.3480 USD71Szczegóły
WEN.NAS17.8370 USD33Szczegóły
CONN.NAS4.3000 USD54Szczegóły
NMIH.NAS29.5080 USD38Szczegóły
LI.NAS33.0640 USD57Szczegóły
CYTK.NAS76.2860 USD48Szczegóły
SNDX.NAS22.2710 USD59Szczegóły
EXEL.NAS20.7200 USD36Szczegóły
ILPT.NAS4.0570 USD50Szczegóły
CDXS.NAS2.8250 USD51Szczegóły