Data dodania: 6 marca 2024 r. / Aktualizacja: 6 marca 2024 r.

Zarządzanie wielkością pozycji według Toma Basso

Zarządzanie wielkością pozycji Źródło: Alesia Kozik / Pexels

Pełny tytuł to „Zarządzanie wielkością pozycji. Jak to robią skuteczni traderzy”. Książka ta jest niemal 100-stronicową publikacją zgłębiającą tajniki zarządzania ryzykiem podczas otwierania pozycji, a także podczas jej trwania. Pozycja odpowiednia dla większości traderów Forex, kontraktów terminowych czy rynku akcyjnego. Napisana łatwym do zrozumienia językiem.

Kim jest Tom Basso?

Tom Basso to amerykański menedżer funduszy hedgingowych, autor książek i założyciel firmy Trendstat Capital Management. Obecnie na emeryturze, poświęca się różnym aktywnościom takim jak ćwiczenia, golf, gotowanie, śpiewanie i taniec, a także prowadzeniu ogrodu i wymianie myśli z innymi traderami. Jest nazywany przez Jacka D. Schwagera „Panem Spokojnym”.

Co znajdziesz w książce?

Książka Basso skupia się na skutecznym tradingu i często odnosi się do prac Vana K. Tharpa, ale w bardziej przystępny sposób dla czytelnika. Zawiera informacje na temat obliczania wielkości pozycji przed jej otwarciem i zarządzania nią w trakcie, w tym stosowanie zamknięć częściowych. W książce znajdują się również zestawienia tabelaryczne i wyjaśnione wzory, co ułatwia zrozumienie opisywanych sytuacji. Autor podkreśla również swoje doświadczenia z Trendstat, szczególnie w kontekście automatyzacji procesów.

Zobacz także: Książki o Tradingu

Myśli końcowe

Jeśli jesteś na początku swojej kariery z tradingiem – warto rozważyć tę pozycję. W szczególności, jeśli napotykasz trudności w ocenie ryzyka oraz dobieraniu odpowiedniej wielkości pozycji względem swojego kapitału.

Zobacz w księgarni

Ocena artykułu
3/5 (głosów: 1)

Powiązane artykuły


Dolar amerykańskiRanking
Brokerów FX
BitcoinRanking
Giełd Kryptowalut